[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Udane małżeństwo: sposoby na szczęśliwy związek

Co jest najzdrowsze dla faceta? Eksperci są zgodni - małżeństwo. Czasy jednak takie, że co trzecie się rozpada. Zobacz, jakie są największe zagrożenia i co z tym można zrobić, aby elementy waszej małżeńskiej układanki zawsze pasowały do siebie.

fot. © Tatiana Popova, Tiplyashin Anatoly 2008/shutterstock.com
Mordo moja!

23% małżeństw rozpada się z powodu nadużywania alkoholu. Co więcej, jest to najczęściej alkoholizm męża. Prawdopodobnie też alkohol czy inne uzależnienia są w tle problemów, np. takich jak zdrada czy kłopoty finansowe.

Jeżeli uważasz, że te Twoje codzienne wieczorne piwa czy drinki to niewinne poprawiacze nastroju, musisz wiedzieć, że według naukowców częste picie oznacza picie kilka razy w miesiącu. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy zauważasz, że alkohol przynosi Ci ulgę, odpręża, ułatwia kontakty towarzyskie. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy nie jesteś w niebezpieczeństwie, zajrzyj na stronę www.alkoholizm.info.pl

REKLAMA

Niezgodność charakterów

31% rozwodzących się deklaruje, że niezgodność charakterów była podstawową przyczyną rozpadu związku. Stan zakochania sprawia, że dostrzegamy więcej podobieństw, a ślepniemy na ewentualne różnice. Prawda o drugiej osobie objawia się dopiero po jakichś trzech latach trwania związku. Badania wskazują, że najlepsze i najtrwalsze związki tworzą ludzie podobni do siebie.

Pokutuje romantyczny mit, zgodnie z którym zakochana para powinna być ponad takie przyziemne sprawy jak pieniądze. Błąd.

Zastanów się, czy: wywodzicie się z podobnych środowisk, macie podobne wykształcenie, poglądy na istotne sprawy, takie jak trwałość małżeństwa, wierność, posiadanie dzieci, karierę. Weź pod uwagę fakt, że jeżeli któreś z Was pochodzi z rodziny, w której był rozwód, macie znacząco większe szanse na powtórkę tego scenariusza.

Walka o kasę

30% ludzi deklaruje, że nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najciemniejszych stron małżeństwa. Finanse są główną przyczyną 9% rozwodów. Niestety, w naszym kraju pieniądze są wciąż tematem tabu. Pokutuje romantyczny mit, zgodnie z którym zakochana para powinna być ponad takie przyziemne sprawy. Błąd.

Zanim się z nią zwiążesz, powinniście przedyskutować, jakie macie aspiracje życiowe, jak będziecie prowadzić domowy budżet, w jakim miejscu chcecie być za pięć lat, czy macie podobne podejście do oszczędzania i zarabiania. W ostatnich czasach pary coraz częściej spisują intercyzę. Przeczytasz o niej więcej na www.money.pl

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij