Doktorat z seksu: zostań kochankiem idealnym

Oto 6 krótkich wykładów naszych specjalistów z dziedzin psychologii, antropologii, biologii i socjologii. Wiedza, którą posiądziesz, pozwoli Ci zrozumieć, jak funkcjonuje umysł i ciało kobiety, a to przełoży się na jeszcze więcej świetnego i szalonego seksu. Zainteresowany?

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wykład #1: Biologia ewolucyjna

REKLAMA

Temat: Czego one szukają u faceta?

Dlaczego rozdwojenie osobowości może skutkować większą ilością seksu, tłumaczy prof. Randy Thornhill – biolog ewolucyjny.

Ciało kobiety wpływa na jej umysł. „Poziom różnych hormonów u kobiet, zmieniający się w zależności od cyklu miesięcznego, wpływa na jej preferencje seksualne” – mówi prof. Thornhill. Kobieta w płodnej fazie staje się poszukiwaczką dobrych genów i szuka facetów, u których widać wysoki poziom testosteronu. W innej fazie będzie zainteresowana miłymi, łagodnymi i romantycznymi facetami. Jeżeli nauczysz sie rozpoznawać jej fazy, zdobędziesz klucz do jej serca i łóżka. To nie jest manipulacja, tylko wykorzystywanie atutów.

Zrozumienie, jak funkcjonuje jej umysł, jest kluczem do seksu.

1. Ona: Ma łagodne, miękkie rysy twarzy. Flirtuje, owszem, ale nie jest to takie oczywiste.

Czego ona potrzebuje: Romansu.

Twój ruch: Bądź hojny. Badania wskazują, że kobiety bardzo pociąga altruizm u facetów. Przekazanie pieniędzy na jakiś charytatywny cel (tak żeby widzała) stanowi ekonomiczny ekwiwalent obsypywania jej drogimi prezentami.

2. Ona: Ubrana jest w coś obcisłego, co uwydatnia jej kształty.

Czego ona potrzebuje: Męskości.

Twój ruch: Zapuść zarost. Badania przeprowadzone na 2500 kobiet wykazały, że zarost jest silnym afrodyzjakiem dla 56% kobiet. Ale to nie może być byle kozia bródka. Dobrze wypielęgnowany, trzydniowy zarost okazał się najbardziej skutecznym wabikiem zarówno dla kobiet w związkach, jak i szukających partnera.

3. Ona: Ostrzejsze rysy twarzy, śmiało i długo patrzy w oczy.

Czego ona potrzebuje: Wszystkiego.

Twój ruch: Ona szuka przygody z męskim facetem, więc wyprostuj się i nie szczerz się od ucha do ucha. Badania wskazują, że wysocy faceci są postrzegani jako bardziej dominujący. Zbyt wiele uśmiechu może popsuć to wrażenie.

Wykład #2: Socjologia

Temat: Najlepszy sposób na komplementy

Jak podbudować jej samoocenę, tak by pozwoliła Ci na więcej, mówi prof. Patricia Leavy – socjolog ze Stonehill College.

Telewizja, magazyny, reklamy bez przerwy bombardują kobiety informacją – tylko ciało idealne jest seksowne. Jeżeli nie masz figury modelki, to nie masz co marzyć o zdobyciu fajnego faceta. Odpowiednie słowa w odpowiednim momencie sprawią, że poczuje się piękna i seksowna, a od tego do łóżka już tylko kroczek.

REKLAMA

REKLAMA

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

„Obecne ikony piękna są jedną z głównych przyczyn niezadowolenia kobiet z własnego ciała – mówi prof. Leavy. – Większość kobiet marzy o płaskim brzuchu, szczuplejszych biodrach i udach, większym, bardziej jędrnym biuście”. To są te newralgiczne rejony, które potrzebują Twojego wsparcia.

REKLAMA

1.Brzuch

Ona doskonale wie, jak wygląda jej brzuch, więc lepiej nie ściemniaj i nie zmyślaj, że jest inaczej. Jeżeli Twojej partnerce daleko do sześciopaku, komplementując jej brzuch, raczej mów o tym, jak gładką ma skórę.

2. Pupa

Większość kobiet łatwiej przyjmie komplement na temat pupy niż swoich piersi. Jeśli połączysz pochwały na temat jej pośladków z głaskaniem i lekkim szczypaniem, będzie to na pewno dobrze przyjęte.

3. Uda

Trudny temat, ale musisz wiedzieć, że w ostatniej dekadzie kanon piękna poszerzył się o krągłe biodra i wydatne pośladki. Jeżeli ona ma kompleksy na punkcie swoich niezbyt szczupłych nóg, zadeklaruj się jako miłośnik kobiecych bioder.

4. Piersi

Nie komplementuj ich rozmiaru – tyle samo kobiet uważa, że ma za mały albo za duży, i wszystko, co powiesz, może być wykorzystane przeciwko Tobie. 90% ma z nim jakiś problem. Dlatego lepiej zostań przy bezpiecznym: „Masz piękne piersi”, „Uwielbiam twoje piersi”.

Zrób dyplom z diagnozy jej pożądania.

Wykład #3: Psychologia ewolucyjna

Temat: Jak poznać, że ma na Ciebie ochotę?

Najczęstsze powody, dla których ona ma ochotę na seks i jak to zrobić, żeby tego nie przegapić, omawia prof. David Buss – psycholog z University of Teras.

Wiedza to potęga. Jeżeli potrafisz dostrzec i zrozumieć, że ona ma na Ciebie ochotę, jesteś wygrany. W dawnych czasach raczej nie zakładano, że kobiety uprawiają seks z jakiegoś innego powodu niż obowiązek małżeński. Ale w XXI w. wszystko się zmienia.

Prof. Buss przepytał ponad 500 kobiet, dlaczego uprawiają seks, i stworzył zupełnie inny obraz kobiecej seksualności. Dlaczego? Oprócz klasycznych powodów: „Potrzebowałam bliskości i czułości” pojawiają się coraz częściej takie: „Byłam napalona”, „Chciałam się zabawić”, „Dałam się porwać emocjom chwili”.

REKLAMA

kobieta Coy_Creek, shutterstock.com
fot. Coy_Creek, 2015, shutterstock.com

Wygląda na to, że współczesne kobiety mają do seksu równie pozytywny stosunek, co faceci. Nie przegap tego – jej podniecenie rozpoznasz po rozszerzonych źrenicach, wzroku błądzącym po Twoich ustach, przyspieszonym oddechu. To oznacza koniec teorii – przyszedł czas na zajęcia praktyczne.

REKLAMA

Wykład #4: Neurologia

Temat: Jak jej zafundować megaorgazm

Profesor Barry Komisaruk, neurolog z Rutgers University, prezentuje naukowy przepis na superdoznania w łóżku.

Ta technika uczyni z Ciebie seksualnego geniusza godnego nagrody Nobla (może profesor Komisaruk powinien taką dostać?). „Chodzi o to, żeby sygnały z kilku silnie unerwionych części jej ciała jednocześnie docierały do ośrodka w mózgu, który zawiaduje orgazmem” – mówi prof. Barry Komisaruk. O które miejsca chodzi? Oczywiście: łechtaczka, pochwa, szyjka macicy, brodawki, ale i pośladki czy uda. Gdy stymulujemy po kolei piersi, łechtaczkę, pochwę i jej głębsze fragmenty w trakcie stosunku, to w wyniku normalnej reakcji fi - zjologicznej kończy się to orgazmem. Ale stymulując wszystkie te elementy jednocześnie, wywołujesz najlepszy, najsilniejszy orgazm, jaki ona kiedykolwiek miała. A teraz instrukcja, jak to zrobić.

Krok 1: Najpierw trochę ćwiczeń – po udanej sesji w łóżku wykorzystaj jej dobry nastrój i osłabioną samokontrolę i zapytaj, które części jej ciała są szczególnie wrażliwe.

Krok 2: Delikatnie pieść brodawki, łechtaczkę i waginę, głaszcząc palcami albo językiem. Zacznij od brodawek, później palcami pieść pochwę, a na końcu łechtaczkę. Jednocześnie wolną ręką pieść te części ciała, które ona wymieniła jako szczególnie wrażliwe: szyję, plecy, pośladki etc. To pomoże Twojej partnerce się rozluźnić i dostroić do tego, co ją za chwilę czeka. Nie zapominaj o lubrykancie – im więcej nawilżacza, tym lepiej.

Krok 3: Jeżeli słyszysz, że jej oddech zaczyna przyspieszać, a ciało wygina się w Twoją stronę, to najprawdopodobniej udało Ci się wcisnąć właściwy „przycisk” w jej ciele. Jednak kluczem do megaorgazmu jest pamiętanie o pozostałych istotnych punktach na mapie jej ciała. Twoim zadaniem jest poświęcenie mniej więcej 90-120 sekund jej nogom, udom, piersiom i powrót do kluczowych punktów (jak w kroku 2).

Krok 4: Teraz, gdy doprowadziłeś ją prawie do finiszu, najistotniejsza będzie niewerbalna komunikacja. Większość kobiet do osiągnięcia orgazmu potrzebuje skoncentrowania się na doznaniach, których jej dostarczasz, i każde zakłócenie cofnie was o krok.

REKLAMA

REKLAMA

seks, kobiety fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Obserwuj ruch jej ciała – jeżeli na Ciebie napiera, wzmocnij nacisk; jeżeli się odsuwa – pieść ją delikatniej. Naśladuj rytm, w jakim porusza się jej ciało.

REKLAMA

Krok 5: Gdy poczujesz, że już jesteście zsynchronizowani, pod żadnym pozorem nie zmieniaj tempa pieszczot ani pozycji. Fantastyczny orgazm jest tuż, tuż.

Wykład #5: Neuroendokrynologia

Temat: Szczytowanie za każdym razem

 – Trochę matematyki i gimnastyki, a osiągniesz sukces – mówi dr Kim Wallen, neuroendokrynolog z Emory University.

Nie wszystkie kobiety dostały od natury równe szanse na orgazm. „Im bliżej wejścia do pochwy znajduje się łechtaczka, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoja partnerka będzie szczytować podczas stosunku bez dodatkowego wspomagania” – mówi dr Wallen.

Optymalna odległość to 2,5 cm (to mniej więcej odległość między czubkiem kciuka a pierwszym kłyciem). Jeżeli jest większa, musicie trochę popracować: palcami albo pozycjami. Wypróbujcie technikę CAT. W pozycji misjonarskiej układasz się tak, aby wasze biodra znajdowały się na tej samej wysokości.

Dzięki temu podczas penetracji trzon penisa drażni jej wzgórek łonowy i łechtaczkę. Dobrze, gdy partnerka przytrzymuje Cię dodatkowo udami, abyś nie zmieniał pozycji. Cała wasza aktywność polega na poruszaniu biodrami i miednicą – tak by penis wsuwał się i wysuwał z pochwy za każdym razem, drażniąc jej łono. Kobiety lubią tę pozycję, bo to jedna z nielicznych, która daje szansę na jednoczesny orgazm.

Wykład #6: Psychologia

Temat: Kręć ją cały czas

– Działaj tak, aby się nie skończyło, zanim się w ogóle zaczęło – radzi dr Cynthia Graham, psycholog z Brunel University.

Czasem wystarczy chwila, żeby zrujnować Twoje plany na wieczór. Powiesz coś nie tak i cała misternie ułożona akcja na nic. „Podczas naszych badań zadaliśmy kobietom w różnym wieku i o różnym poziomie wykształcenia jedno pytanie: »Przypomnij sobie ostatnią nieudaną randkę, która miała skończyć się seksem, i opisz powody, dla których się zniechęciłaś «.

Odpowiedzi można sprowadzić do dwóch podstawowych: albo »za szybko zaczął mi się dobierać do majtek«, albo »był zbyt nieśmiały, żeby mnie podniecić«” – mówi Graham. Aby zdać ten egzamin, musisz nauczyć się balansować między byciem miłym i aroganckim.

REKLAMA

kobieta Nina Buday, shutterstock.com
fot. Nina Buday, 2015, shutterstock.com

Na początek odsyłamy do notatek z wykładu pierwszego. „Klucz do sukcesu polega na tym, żebyś nie wyglądał na zbyt napalonego” – mówi nasza ekspertka. To, co jest naprawdę podniecające, to gra w przyciąganie i uciekanie.

REKLAMA

Kobiety, które flirtują, robią to odruchowo: prostolinijni faceci muszą nad tym trochę popracować. Nie wykładaj na stół wszystkich kart – staraj się być trochę tajemniczy i niedostępny. Daj się jej pouwodzić. I nie bądź zbyt łatwy.

Wykład #7: Antropologia

Temat: Będzie prosiła o więcej

Dr Helen Fisher, antropolożka z Rutgers University i autorka poradników, tłumaczy, jak sprawić, żebyś stał się niezbędnym punktem dnia w jej grafiku.

Ten wykład pewnie nie przekona wszystkich studentów, ale jeżeli chcesz wzmocnić swoją dotychczasową pozycję, lepiej zacznij robić notatki. „Ludzie zakochują się wtedy, gdy w ich organizmie rośnie poziom dopaminy” – mówi dr Fisher.

To jest neuroprzekaźnik, który kontroluje w mózgu ośrodki nagrody i przyjemności. Są dwie rzeczy, które mogą ten poziom podnieść. Pierwsza – uprawiaj więcej seksu. Ostatnie badania wykazały, że jednonocna przygoda dla 35% ludzi skończyła się długotrwałym, szczęśliwym związkiem.

„To dowodzi, że mózgowe obwody odpowiedzialne za miłość i seks są połączone” – mówi Fisher. Drugim sposobem na podkręcenie poziomu dopaminy jest ekscytujące doświadczenie. To znaczy, że zwykła randka, nawet w superknajpie, będzie mniej skuteczna niż randka z niespodzianką.

Co to może być? Podpowiadamy: koncert rockowy, przejażdżka diabelskim młynem, lot szybowcem (w wielu miastach można coś takiego sobie zafundować za ok. 300 zł). Także nie idź na łatwiznę, tylko wymyślaj atrakcje, a jej uczucie do Ciebie nie osłabnie. 

Po sumiennym przestudiowaniu wszystkich wykładów, z pewnością dysponujesz już wiedzą, dzięki której Twoje życie seksualne rozkwitnie. Jeśli zaś, nadal jesteś żądny informacji, poszukaj odpowiedzi na pytanie, dlaczego one chodzą z nami do łóżka?

MH 09/14

REKLAMA

REKLAMA