Dlaczego ona unika seksu

Czasami, gdy Ty masz ochotę na seks, nawet gdy jesteś w stałym i szczęśliwym związku, ona woli zrobić coś innego, np. obejrzeć film albo zwyczajnie zasnąć. To wcale nie musi oznaczać, że już Cię nie kocha, że jest oziębła albo że ma innego na oku. Powody bywają dużo bardziej banalne.  Oto 5 najczęstszych przyczyn jej braku ochoty na szybki numerek, czy upojną noc.

Dlaczego ona unika seksu Getty Images
Dlaczego kobiety nie mają ochoty na seks? fot. GETTY IMAGES

Twoim zdaniem Twoja dziewczyna jest zaspokojona? Większość z nas jest przekonana, że tak, bo przecież w przeciwnym wypadku nie byłaby z nami. Niestety, tak wcale być nie musi. Ba, pewnie czujesz, że coś jest nie tak, skoro w ogóle zacząłeś czytać ten tekst. Nie Ty jeden.

REKLAMA

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Lloyds Pharmacy na 2000 dorosłych Brytyjek, co piąta kobieta nie jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. 20% pań jest sfrustrowanych! Mamy nadzieję, że w Polsce odsetek ten jest mniejszy, ale lepiej na zimne dmuchać, bo skoro co piąta kobieta unika seksu, to znaczy, że co piąty facet wpisuje co jakiś czas adres największego internetowego "serwisu o niczym".

Dlatego podpowiadamy, co może się kryć za kolejnym frustrującym „nie dziś, kochanie”, i jak zmienić Wasze życie erotyczne na takie, żeby sąsiedzi patrzyli na Ciebie z zazdrością.

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego ona unika seksu Getty Images

1. Jest po prostu zmęczona

Aż 25% ankietowanych kobiet przyznało, że zdarza im się nie mieć ochoty, gdyż nie mają siły. To się zgadza z innym badaniem, przeprowadzonym przez National Sleep Foundation, z którego wynika, że co czwarty raz, kiedy partner lub partnerka mają chęć pobaraszkować, ankietowany odmawia współudziału, gdyż jest zbyt zmęczony.

REKLAMA

Rozwiązanie? Może pomóż jej trochę w pracach domowych. Przejmując część obowiązków dasz jej większe pole do popisu. A przynajmniej się zmęczysz, i nie będziesz rozczarowany brakiem seksu, bo… będziesz zbyt zmęczony.

REKLAMA

Dlaczego ona unika seksu Getty Images

2. Brakuje jej bliskości

Nieco ponad 10% pytanych kobiet powiedziało, że unika seksu, gdyż nie czują więzi z partnerem. To całkiem wiarygodne wyjaśnienie, gdyż znamy badania, z których wynika, że kobietom trudniej jest osiągnąć orgazm jeśli nie są psychicznie silnie związane z partnerem.

REKLAMA

Wynika z tego, że dla kobiet seks jest nieco mniej mechaniczny niż dla nas. Nie wystarczy wcisnąć przycisku „ON” gdzieś na ciele. Trzeba też znaleźć ten przycisk w jej psychice.

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego ona unika seksu Getty Images

3. Seks sprawia jej ból

W zasadzie powinien sprawiać przyjemność, ale zaskakująco często jest odwrotnie. Jak wynika z badań opublikowanych w International Journal of Obstetrics and Gynaecology, 7,5% kobiet skarży się, że podczas stosunku odczuwają fizyczny ból. Trudno się dziwić, że nie są przesadnie skore do sekscesów.

REKLAMA

Jeśli więc Twoja dziewczyna kiedykolwiek poskarżyła Ci się, że boli ją, gdy jesteś w środku, skup się nieco mocniej na grze wstępnej. Im bardziej kobieta jest podniecona, tym wilgotniejsze jest wejście do pochwy i mniejsze ryzyko bólu. Czasami wystarczy zabawa językiem i dłońmi, czasami zaś trzeba sięgnąć po lubrykanty. Jest spora szansa, że kilka razy bez nieprzyjemnych doznań zmieni jej niechętne nastawienie.

Zobacz, jak wybrać właściwy lubrykant, żeby nie popełnić głupiego błędu.

REKLAMA

Dlaczego ona unika seksu Getty Images

4. Ona się boi

Aż 13% kobiet wynajduje różne wymówki, gdyż odczuwa lęk. To może być lęk różnego rodzaju – czasami przed bólem, innym razem przed niechcianą ciążą, jeszcze innym, że mama, tata, dziecko, czy współlokator wróci wcześniej do domu. Przyczyn lęku może być mnóstwo – Twoim zadaniem jest zapewnienie jej jak najbardziej komfortowych warunków. Gdy będzie się czuła bezpiecznie – będzie miała mniej oporów.

REKLAMA

Tutaj uwaga – musisz wykazać przenikliwość Sherlocka Holmesa, bo ludzie, którzy się czegoś boją, bardzo rzadko się do tego przyznają. Jeśli Twoja dziewczyna często mówi „nie”, zastanów się, czy przypadkiem właśnie się czegoś nie boi. Wyczekaj odpowiedniego momentu i łagodnie jej o to zapytaj – obiecując z góry, że w przyszłości będziesz unikał sytuacji, w których ona czuje się niekomfortowo.

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego ona unika seksu Getty Images

5. Nie jesteś najlepszy na świecie w łóżku

Wiemy, tak jak nie ma złych kierowców, tak też nie ma złych kochanków. To znaczy słabi są wszyscy inni, ale nie Ty, prawda? Niestety, Ci słabi kochankowie, z problemami z erekcją, z całkowitym brakiem finezji, z brzuchami i arsenałem pomysłów ograniczonym do szybkiego numerku od tyłu naprawdę istnieją. Sięgnij więc pamięcią wstecz i zastanów się, czy przypadkiem ostatnio nie zacząłeś się mniej przykładać w łóżku? A może po kilkunastu latach ostrego popijania pojawiły się problemy z erekcją?

REKLAMA

Jeśli seks z Tobą przestał jej sprawiać frajdę, to nic dziwnego, że niechętnie chce powtarzać. Jeśli dojdziesz do wniosku, że ostatnio w Waszej sypialni faktycznie zrobiło się nudno – zmień to. Pomysły na ponowne podgrzanie klimatu w łóżku znajdziesz tutaj. A jeśli problem jest natury „hydraulicznej” – tutaj dowiesz się, jakie są najczęstsze przyczyny problemów ze wzwodem, a tutaj znajdziesz sposoby, jak wrócić do formy, gdy penis odmawia posłuszeństwa. 

REKLAMA