Czytelnicy MH radzą: randka idealna, udany podryw

Wasze odpowiedzi na pytanie: „Jaki jest Twój sprawdzony przepis na udany podryw albo idealną randkę?” w znacznym stopniu świadczą o tym, że temat macie dobrze przemyślany. Jaki jest czytelnik MH? Okazuje się, że jest to facet zbliżony do kobiecego ideału mężczyzny.

Czytelnicy MH radzą: randka idealna, udany podryw shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Maciej Ptaszyński:

REKLAMA

”Idealnego podrywu i idealnej randki nie ma. Trzeba wszystko dostosować do drugiej osoby. Jeśli zamkniętą w sobie, cichą miłośniczkę poezji zabierzesz na strzelnicę, randka może stać się, nomen omen, niewypałem. Za to ekstrawertyczna poszukiwaczka przygód może to uznać za świetny pomysł.

Tak samo jest z podrywem. Znam przypadek, gdy facet w swetrze w gwiazdy jednego wieczoru poderwał trzy dziewczyny tekstem: „Chodź, oprowadzę cię po mojej drodze mlecznej”, ale to nie oznacza, że zadziałałoby to na wszystkie kobiety. Moim zdaniem podryw najlepiej tak zacząć, żeby dziewczyna/ kobieta w ogóle nie czuła się podrywana. Wtedy opuszcza gardę.”

Aleksander Kotarba:

”Czyste mieszkanie, risotto grzybowe (mogę udostępnić przepis), butelka białego wina, nastrojowa muzyka, a co najważniejsze – dwie otwarte na siebie osoby. To wystarczy.”

Tom Alio:

”Nie ma idealnego sposobu na podryw. Po prostu się ma to coś albo nie! :) Ale odradzam każdemu głupie, nieprzemyślane, szowinistyczne i jednoznaczne teksty. Co zawsze jest ważne, to utrzymanie kontaktu wzrokowego, pewność siebie i bycie dżentelmenem. Pozdrowienia dla redakcji MH!”

Mariusz Czerniewicz:

”Ponoć najlepiej sprawdza się podrywanie koleżanki docelowej ofiary, ale co ja mogę o tym wiedzieć: jestem żonaty.” 

Radosław Szymański:

”Jest zasada: randka nie jest dla Ciebie, tylko dla kobiety, to ona musi się poczuć jak księżniczka, ty siedź, słuchaj i płać, a dla Ciebie... nagroda w domu, w łóżku. :-)”

Piotr Kuklewski:

”Zwykle to złożony proces. Niewinna rozmowa na wspólny temat, delikatnie wybadanie podłoża mało śmiesznym dowcipem, później kilka zręcznie wplecionych komplementów, by zbudować zaufanie. Następnie rozmasowanie karku po stwierdzeniu, że wygląda na spiętą. Gdy się rozluźni, delikatny pocałunek w szyję i reszta już leci sama.”

Poszukiwane: cechy idealne

Nasz Czytelnik nie jest mężczyzną powierzchownym. U potencjalnej partnerki szuka przede wszystkim inteligencji (85%), wierności i lojalności (82%), poczucia humoru (59%). To dobrze rokuje, bo właśnie te cechy zwiększają prawdopodobieństwo, że związek będzie udany i trwały. Uroda oczywiście też jest istotna (68%), ale już takie zalety, jakie preferowali nasi dziadkowie, jak pracowitość i gospodarność, znalazły się na szarym końcu. To oznacza, że ku radości kobiet preferujemy związki partnerskie i jeżeli nawet drzemią w nas jakieś szowinistyczne skłonności, to je głęboko ukrywamy.

Facet MH jest, jak się okazuje, również romantykiem. Rozumie, jaką wagę dla kobiet mają drobne gesty. Wierzy w istnienie tej drugiej połowy i albo uważa, że już ją znalazł, albo wciąż jej szuka. Nasz Czytelnik jest człowiekiem zaskakująco poważnym i odpowiedzialnym. Ceni trwałe związki, chce mieć rodzinę, dzieci, nie toleruje zdrad. Wygląda na to, że bycie Czytelnikiem MH jest doskonałą rekomendacją dla kobiet. 

Facet MH w liczbach

85% Czytelników MH u kobiet ceni przede wszystkim inteligencję. Drugie miejsce zajęła lojalność i wierność, a urodę wymieniono dopiero na trzecim miejscu (68%).

66% uważa, że nie ma zmiłuj dla zdrady w związku. Krzepiące, że 19% szlachetnych Czytelników potrafiłoby przebaczyć swojej partnerce niewierność.

31% naszych Czytelników za największy minus u partnerki uważa jej negatywny stosunek do ich hobby lub kumpli. 20% ocenia, że ich partnerka jest absolutnie idealna.

59% uważa, że facet po trzydziestce już powinien być w stałym, poważnym związku.

96% Czytelników uważa małżeństwo, rodzinę i dzieci za istotną wartość w życiu, aczkolwiek połowa z nich woli jeszcze z tym poczekać.

32% Czytelników MH uważa, że obecna partnerka jest ich drugą połową. Podobny procent wciąż nie traci nadziei, że znajdzie tę jedyną. 

MH 01/2013

REKLAMA