[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.7

Czy wiesz, jak dobrze całować?

Pocałunek to pierwszy test, jaki przechodzisz, więc lepiej być na niego doskonale przygotowanym. Nawet, jeśli uważasz, że na ustnym nie oblewasz, zrób sobie powtórkę z teorii, bo 60% kobiet nie ma ochoty umówić się na następną randkę z facetem, który fatalnie całuje.

Czy wiesz, jak dobrze całować? fot. Serg Zastavkin 2014/shutterstock.com
1. Zachęć ją smakiem

Zamów drinka na bazie anyżu (np. Pernod) albo zjedz kilka lukrecjowych żelków przed pocałunkiem. I zmyj nadmiar wody kolońskiej.

Dlaczego? "Spośród podniecających zapachów, które powodują zwiększony dopływ krwi do kobiecych narządów płciowych, lukrecja jest numerem jeden"– mówi dr Alan Hirsh, specjalista fizjologii smaku i zapachu. Za to intensywny zapach wody kolońskiej może popsuć jej erotyczny nastrój.

2. Smoczy oddech? To nie ty!

Szybko odświeżysz oddech, płucząc zęby roztworem soli – dwie łyżeczki na szklankę. To zabija bakterie odpowiedzialne za niemiły zapach.

Dlaczego? Kobiety mają silniejszy niż mężczyźni zmysł smaku i powonienia, zwłaszcza podczas owulacji. To mechanizm, który pomaga im wyselekcjonować odpowiednich partnerów.

3. Zarost? Ostrożnie!

Dokładnie się ogól, a jeżeli masz jakiś zarost, wetrzyj w niego odrobinę odżywki do włosów. Idealnie byłoby też posmarować usta sztyftem wazelinowym.

Dlaczego? Skóra kobiet jest dużo delikatniejsza. Jeżeli masz zarost jak tarka i suche, spękane usta, dostajesz minusa już na starcie.

4. Odpowiednie miejsce

Najlepsze pocałunki zdarzają się w ludnych, hałaśliwych miejscach, takich jak zatłoczone kluby i koncerty.  

Dlaczego? Tłoczne miejsce wymusza bliskość, a ruch i energia podnoszą adrenalinę, która przełoży się na seksualne podniecenie.

REKLAMA

REKLAMA

Kobiety vs mężczyźni fot. shutterstock.com
5. Czekaj na sygnał

Wzrok partnerki zaczyna błądzić po Twoich ustach, a jej wargi wydają się pełniejsze, wilgotniejsze i lekko rozchylone. To będzie sygnał, że możesz zaczynać.

Dlaczego? Pocałunek to taka softowa wersja stosunku. Usta podnieconej kobiety zachowują się w znajomy sposób - nabrzmiewają i wilgotnieją.

6. Bądź wytrawny

Delikatnie okrąż suchymi ustami jej usta, aż je uchyli. Nie otwieraj ust zbyt szeroko, nie wkładaj języka zbyt głęboko. W ogóle pierwszy pocałunek powinien być raczej suchy.

Dlaczego? Kobiety nie przepadają za mokrymi, "krowimipocałunkami. Przynajmniej na początku znajomości.

7. Pamiętaj o delikatnym dotyku

Większość kobiet lubi, gdy obejmujesz jej twarz podczas pocałunku. Poza tym możesz delikatnie pieścić palcami tył jej szyi oraz wsunąć palce w jej włosy. Po wszystkim nie odsuwaj się zaraz, tylko ją przytul.

Dlaczego? Dotykanie jej ciała podczas pocałunku wzmaga wydzielanie oksytocyny – hormonu odpowiedzialnego za uczucie przywiązania, czułości i miłości.

Zapamiętaj!

Kobieta podczas pocałunku za pomocą zmysłu smaku i powonienia sprawdza, czy Twoje geny czynią z Ciebie dobrego kandydata na partnera i ojca jej dzieci. Ale nie przesadzaj z materiałem badawczym. Kobiety nie znoszą zbyt mokrych pocałunków. W przeciwieństwie do facetów, którzy podświadomie wiedzą, że wraz ze śliną przekazują kobiecie swój testosteron, który podnosi kobiece libido.

MH 07/2011

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij