Czy wiesz, jak dobrze całować?

Pocałunek to pierwszy test, jaki przechodzisz, więc lepiej być na niego doskonale przygotowanym. Nawet, jeśli uważasz, że na ustnym nie oblewasz, zrób sobie powtórkę z teorii, bo 60% kobiet nie ma ochoty umówić się na następną randkę z facetem, który fatalnie całuje.

Czy wiesz, jak dobrze całować? Serg Zastavkin 2014/shutterstock.com
fot. Serg Zastavkin 2014/shutterstock.com

1. Zachęć ją smakiem

Zamów drinka na bazie anyżu (np. Pernod) albo zjedz kilka lukrecjowych żelków przed pocałunkiem. I zmyj nadmiar wody kolońskiej.

Dlaczego? "Spośród podniecających zapachów, które powodują zwiększony dopływ krwi do kobiecych narządów płciowych, lukrecja jest numerem jeden"– mówi dr Alan Hirsh, specjalista fizjologii smaku i zapachu. Za to intensywny zapach wody kolońskiej może popsuć jej erotyczny nastrój.

2. Smoczy oddech? To nie ty!

Szybko odświeżysz oddech, płucząc zęby roztworem soli – dwie łyżeczki na szklankę. To zabija bakterie odpowiedzialne za niemiły zapach.

Dlaczego? Kobiety mają silniejszy niż mężczyźni zmysł smaku i powonienia, zwłaszcza podczas owulacji. To mechanizm, który pomaga im wyselekcjonować odpowiednich partnerów.

3. Zarost? Ostrożnie!

Dokładnie się ogól, a jeżeli masz jakiś zarost, wetrzyj w niego odrobinę odżywki do włosów. Idealnie byłoby też posmarować usta sztyftem wazelinowym.

Dlaczego? Skóra kobiet jest dużo delikatniejsza. Jeżeli masz zarost jak tarka i suche, spękane usta, dostajesz minusa już na starcie.

4. Odpowiednie miejsce

Najlepsze pocałunki zdarzają się w ludnych, hałaśliwych miejscach, takich jak zatłoczone kluby i koncerty.  

Dlaczego? Tłoczne miejsce wymusza bliskość, a ruch i energia podnoszą adrenalinę, która przełoży się na seksualne podniecenie.

Kobiety vs mężczyźni shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Czekaj na sygnał

Wzrok partnerki zaczyna błądzić po Twoich ustach, a jej wargi wydają się pełniejsze, wilgotniejsze i lekko rozchylone. To będzie sygnał, że możesz zaczynać.

Dlaczego? Pocałunek to taka softowa wersja stosunku. Usta podnieconej kobiety zachowują się w znajomy sposób - nabrzmiewają i wilgotnieją.

6. Bądź wytrawny

Delikatnie okrąż suchymi ustami jej usta, aż je uchyli. Nie otwieraj ust zbyt szeroko, nie wkładaj języka zbyt głęboko. W ogóle pierwszy pocałunek powinien być raczej suchy.

Dlaczego? Kobiety nie przepadają za mokrymi, "krowimipocałunkami. Przynajmniej na początku znajomości.

7. Pamiętaj o delikatnym dotyku

Większość kobiet lubi, gdy obejmujesz jej twarz podczas pocałunku. Poza tym możesz delikatnie pieścić palcami tył jej szyi oraz wsunąć palce w jej włosy. Po wszystkim nie odsuwaj się zaraz, tylko ją przytul.

Dlaczego? Dotykanie jej ciała podczas pocałunku wzmaga wydzielanie oksytocyny – hormonu odpowiedzialnego za uczucie przywiązania, czułości i miłości.

Zapamiętaj!

Kobieta podczas pocałunku za pomocą zmysłu smaku i powonienia sprawdza, czy Twoje geny czynią z Ciebie dobrego kandydata na partnera i ojca jej dzieci. Ale nie przesadzaj z materiałem badawczym. Kobiety nie znoszą zbyt mokrych pocałunków. W przeciwieństwie do facetów, którzy podświadomie wiedzą, że wraz ze śliną przekazują kobiecie swój testosteron, który podnosi kobiece libido.

MH 07/2011

REKLAMA