Czy wielkość członka ma znaczenie [wyniki ankiety]

Czy mój penis jest duży, czy mały? A może po prostu przeciętny? Czy kobiety rzeczywiście wolą facetów z dużymi penisami? Aż 377 kobiet zgodziło się odpowiedzieć na nasze pytania. Oto wyniki.

Takie pytania dręczą w okolicach gimnazjum każdego chłopaka, a wielu dorosłych szuka na nie odpowiedzi do dziś. Postanowiliśmy skończyć z domysłami i poprosiliśmy koleżanki z Women’s Health, by pomogły nam ustalić fakty.

REKLAMA

Żeby jak najbardziej zobiektywizować wyniki, przygotowaliśmy ankietę, którą dziewczyny z WH zamieściły na swojej stronie i zaprosiły do jej wypełnienia na Facebooku. 

Pytanie 1. Czy zauważyłaś, że mężczyźni hojniej obdarzeni przez naturę potrafią Ci sprawić więcej przyjemności?

Tak: 51%
Nie: 49%

Komentarz MH: No cóż, przynajmniej były szczere. Jednak zanim zaczniesz przeczesywać internet w poszukiwaniu metod powiększania członka, doczytaj do końca. Bo na razie nie wiemy jeszcze, co te 51% dziewczyn uważa za hojne obdarowanie.

Pytanie 2. Twoim zdaniem przeciętny penis ma długość:

10 cm - 3%
13 cm - 36%
15 cm - 47%
17 cm - 12%
20 cm - 1%

Komentarz MH: Teraz już wiemy nieco więcej. 86% kobiet uważa, że facet, który ma członka powyżej 15 cm, a więc powyżej przeciętnej, jest już hojnie obdarowany. Pozostaje tylko pytanie, czy one naprawdę wiedzą, ile to jest 15 cm? Nasz eksperyment z koleżankami z WH wykazał, że niespecjalnie. Kiedy poprosiliśmy je o zaznaczenie bez pomocy linijki 15 cm, większość wskazała na okolice 13 cm.

Określenie długości „na oko” wcale nie jest takie łatwe. Zresztą sam spróbuj to zrobić, a przekonasz się, że trudno trafić precyzyjnie. Możesz też poprosić swoją dziewczynę, żeby na białej kartce (byle nie w kratkę!) zaznaczyła 15 cm. Najprawdopodobniej zaznaczy krótszy odcinek.

PS. Chcesz wiedzieć, ile kobiet zaznaczyło prawidłową odpowiedź? Znajdziesz ją na końcu tekstu.

REKLAMA

REKLAMA

Pytanie 3. Czy zdarzyło Ci się zrezygnować z drugiej okazji do seksu, gdy zobaczyłaś, że partner ma małego członka?

REKLAMA

Tak: 25%
Nie: 75%

Z tych odpowiedzi jasno wynika, że co czwarta kobieta to egoistka. Ale wynika też, że aż 75% kobiet albo ma wielkie serca, albo nie zwraca przywiązuje do wielkości aż takiej uwagi jak nam się wydaje, albo zwyczajnie nie miało okazji przespać się z facetem, którego penis wydał im się mały. Swoją drogą, ciekawe, ile z tych 25% nosi staniki powiększające biust.

Pytanie 4. Czy kiedykolwiek skomentowałaś krytycznie wielkość penisa swojego partnera w jego obecności?

Tak: 10%
Nie: 90%

Komentarz MH: Te nędzne 10% prawdopodobnie na śniadania jada małe kotki, a w drodze do pracy spycha z siedzeń staruszki. Gdzie pracują - trudno powiedzieć, bo od jakiegoś czasu w więzieniach nie ma już zapotrzebowania na katów i specjalistów od tortur.

Jeżeli kiedykolwiek trafisz na taką panią, uciekaj, bo zdolność do takiego okrucieństwa źle wróżyłaby waszym dzieciom.

Pytanie 5. Czy kiedykolwiek powiedziałaś na widok penisa "O, jaki wielki!" lub coś w tym rodzaju?

Tak: 54%
Nie: 46%

Komentarz MH: Ponad połowa pań spotkała się z informacją, że facet, podobnie jak pies, uczy się szybciej, gdy jest nagradzany niż gdy jest karcony. I chwała im za to. Nie tylko chwała zresztą, bo facet pewny siebie jest z pewnością lepszym kochankiem, niż zestresowany nieszczęśnik z kompleksem małego członka.

Rada dla 46% pań - nawet jeśli widziałaś już większe prącie, nie szczędź komplementów Twojemu aktualnemu facetowi. Skorzystasz na tym i Ty. Dobro wraca.

REKLAMA

Pytanie 6. Czym według Ciebie facet może najlepiej nadrobić niezbyt imponujące rozmiary penisa?

REKLAMA

pozycją społeczną: 3%
poczuciem humoru: 7%
inteligencją: 11%
dłońmi i językiem: 38%
techniką 41%

Komentarz MH: I to są właśnie dobre wiadomości dla wszystkich tych, którzy niepokoją się, że ich penis nie jest wystarczająco imponujący. Z tej ankiety wynika, że dla części kobiet wielkość rzeczywiście ma znaczenie, ale że braki można zrekompensować.

Z pewnością kobieta chętniej zwiąże się z facetem, który ma przeciętnej wielkości członka, ale jest znakomitym kochankiem, niż wielkiego pod każdym względem drwala, który w łóżku zachowuje się tak samo jak w pracy - rąbie najmocniej jak potrafi i zawsze pod jednym kątem. To tylko w pornosach tak wygląda. W prawdziwym życiu liczy się finezja i technika, panowie.

Wnioski: Nie będziemy ściemniać. Z ankiety, choć trudno ją nazwać badaniem naukowym, wynika, że wielkość ma znaczenie. Facet z dużym członkiem jest nieco uprzywilejowany. Przynajmniej teoretycznie. Podobnie jak wysoki facet jest potencjalnie lepszym koszykarzem, a drobny potencjalnie lepszym skoczkiem narciarskim.

Jednak większość wysokich wcale nie gra świetnie w kosza, a jedynie kilku niewysokich ma odwagę puścić belkę i zjechać w przepaść. To, czy jesteś w czymś dobry zależy przede wszystkim od Ciebie, nie od predyspozycji.

Pamiętaj, że najbardziej unerwione jest kilka pierwszych centymetrów pochwy, a przeciętny penis ma… uwaga! 13 cm długości. To miarodajne dane, na podstawie metaanalizy dostępnych badań i uwzględnieniu tylko tych, w których pomiary były dokonywane przez personel medyczny.

Badania opierające się na pomiarach dokonywanych własnoręcznie przez mężczyzn zostały odrzucone. Jeśli więc natkniesz się gdzieś w sieci na informację, że np. przeciętny penis w Polsce ma 17 cm długości, sprawdź, jak prowadzono badania - idziemy o zakład, że średnią wyciągnięto z deklaracji. A mówić można, co się chce.

Jeśli masz taką potrzebę, też możesz twierdzić, że masz 20 cm we wzwodzie. I zgodzić się ostatecznie na weryfikację.

Więcej informacji o przeciętnej wielkości penisa znajdziesz w Men's Health z lutego 2017. Wydanie cyfrowe znajdziesz w naszym kiosku

REKLAMA

REKLAMA