[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Czy warto się ustatkować?

Wejście w stały związek (nie mylić z wejściem pod pantofel) może dostarczyć Ci zaskakujących korzyści... zdrowotnych.  

Czy warto się ustatkować? fot. shutterstock.com
Diagnoza: patologiczny singiel

Widzisz same zalety kawalerskiego stanu? Przyznajamy, że jest ich sporo, jednak zdrowie może kuleć. Naukowcy z Chicago odkryli, że samotnicy mają słabszy system immunologiczny. „Mamy sporo argumentów na poparcie tezy, że żonaci mężczyźni żyją dłużej niż single” – mówi profesor Thomas Hirschl, socjolog z Cornell University.

Gdy nic nie ogranicza wolnego wyboru, dziwnym trafem faceci wybierają najmniej zdrowe opcje: śmieciowe jedzenie i picie na umór. W rezultacie single częściej zapadają na choroby układu krążenia. Co więcej, badania na Queen Mary University of London dowiodły, że życie w parze obniża ryzyko nerwic i depresji.

 Symptomy:

 • Twoje związki zwykle trwają krócej niż pół roku.
 • Zdradzałeś większość swoich partnerek.
 • Koleżanka, współlokatorka, znajoma – przedstawisz ją w każdy możliwy sposób, tylko nie jako swoją dziewczynę.
 • Unikasz pytań o swoje uczucia albo sprawy rodzinne.
 • Unikasz pytań o jej uczucia albo sprawy rodzinne.
 • Uważasz, że odpowiedzialność obowiązuje Cię w pracy. I nigdzie poza nią.
 • Robi Ci się słabo, gdy kobieta zaczyna mówić o kupnie domu, małżeństwie albo dzieciach. 

REKLAMA

REKLAMA

Czy warto się ustatkować? fot. shutterstock.com
Recepta: zdrowy związek = zdrowe życie

Najpierw klauzula o zrzeczeniu się przez MH odpowiedzialności: opcja szczęśliwego i zdrowego związku po kres Twoich dni nie jest gwarantowana. Światowy wskaźnik rozwodów wynosił w 2014 roku 36,4% i rośnie z roku na rok. Jeśli więc czujesz wielki opór przed rezygnacją z „wolności” na rzecz długiego życia w zdrowiu, nie ryzykuj: nigdy nie wiesz, co Cię spotka na polu bitwy zwanym stałym związkiem.

Jeśli jednak chciałbyś zbudować coś trwałego, ale niezbyt dobrze sprawdzasz się w roli partnera, popraw kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze, częściej używaj słowa „my” – amerykańscy naukowcy uważają, że to jedno małe słówko wzmacnia poczucie satysfakcji ze związku. Zadbaj też o to, by ona wysypiała się w nocy – według Sleep Council obniża to częstotliwość kłótni.

Publiczne komplementowanie i okazywanie uczuć też podniesie Twój status. Ona niekoniecznie chce Cię tylko dla siebie, ale pragnie czuć, że Ci zależy. Nie chodzi więc o to, byś zupełnie zrezygnował z czasu dla siebie – naukowcy z University of Michigan uważają nawet, że związek bez prywatności jest bardziej destrukcyjny niż związek bez seksu. Nie ma więc nic złego w tym, że zamkniesz się w pokoju, by poczytać, ale pamiętaj, że ona też ma prawo zostawić Cię na pół dnia, by poplotkować z koleżanką.

Ważne, byście wspólnie spędzany czas naprawdę spędzali razem: bezmyślne gapienie się w telewizor odpada. Mniej pasywności: gotujcie razem, ćwiczcie, wyjdźcie na miasto... Liczy się jakość, nie ilość spędzanego razem czasu. Rada praktyka, Piotra Schwarza: „Nie bierz do siebie każdej niemiłej odzywki. Dopytaj najpierw, czy Ona ma pretensje do Ciebie, czy do innych ludzi wokół. Zrozumienie jest kluczem"

Korzyści:

 • Sylwetka Żonaci faceci są o 20% bardziej skłonni do regularnego biegania niż single. Royal Economic Society
 • Szczęście Na przestrzeni lat żonaci mężczyźni uważają się za szczęśliwszych niż ich samotni kumple. Michigan State University
 • Trzeźwość Faceci w stałych związkach piją mniej alkoholu niż single. Co ciekawe, u kobiet proporcja jest odwrotna. Role zaś znów odwracają się po rozwodzie. University of Cincinnati
 • Zdrowie Seks z jedną partnerką obniża ryzyko złapania chorób przenoszonych drogą płciową. www.poradnia-malzenska.pl
 • Seks Żonaci faceci są uważani za bardziej atrakcyjnych – również przez swoje żony... Philosophical Transactions of the Royal Society 

 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij