Czy ona będzie kochanką doskonałą?

Wielkie pytanie, które zadaje sobie 99% facetów, patrząc na dziewczynę przy sąsiednim stoliku, jest proste - jak rozpoznać, że ona ma ochotę na seks i będzie kochanką, o jakiej marzysz. Tymczasem 1% mężczyzn wie to na pierwszy rzut oka. Oto nasz raport mniejszości.

1759443 Ontario Incorporated 2009/shutterstock.com
fot. 1759443 Ontario Incorporated 2009/shutterstock.com

Jasne, że mamy żal do Pana Boga o to, że nie wszystko w Jego genialnym planie zostało dopracowane do końca. Jakżeby wszystko było łatwiejsze, gdyby nad każdą nieznajomą kobietą wyświetlała się mała tabliczka informacyjna z prostym komunikatem: "Tak, mam ochotę kochać się dzisiaj i najbardziej lubię powolne i delikatne pieszczoty"...

Istnieje wprawdzie wąska grupa cyników, którzy twierdzą, że wszystkie one mają ochotę na seks i wyświetla im się to wcale nie na małej tabliczce, ale na billboardzie z sześciopasmowej autostrady, my jednak pozostajemy sceptyczni. Jeżeli zdarza się, że własna, osobista dziewczyna lub żona goni nas z sypialni, to co dopiero obca kobieta, prawda?

Postanowiliśmy sami rozejrzeć się w terenie. Oto piątek wieczorem, popularny klub, tłok jak jasna cholera, głuchy barman obsługujący tylko znajomych i my. Po wstępnym rozeznaniu przyjęliśmy surowe kryteria - oglądamy się tylko za dziewczynami powyżej 20. roku życia i bez facetów wyższych od nas. Po pierwsze, młodzież tak pięknie nam dojrzała, że nie da się stwierdzić, czy dziewczyna ma 15, czy 19 lat; po drugie, trudno wytłumaczyć jej facetowi, że gapimy się jedynie w celach badawczych i poświęcamy dla Czytelników. Szczególnie trudno, kiedy facet właśnie Cię dusi.

Ponieważ ze słuchem barmana nic się nie poprawiło, zabraliśmy się do roboty. Udało się nam rozpoznać i opisać trzy główne typy kobiet, które masowo zaludniały parkiet oraz stoliki. I te naszym zdaniem miały ochotę na seks. Może po prostu tak szczęśliwie trafiliśmy, a może cynicy mają trochę racji i właściwie odczytują komunikaty?

Wyluzowana

Wygląd: Prawie zawsze blond włosy i prawie nigdy naturalne. Wysokie obcasy lub kozaczki, obcisłe dżinsy, top odsłaniający brzuch z kolczykiem w pępku i często fragmentem tatuażu na podbrzuszu, stringi wystające z biodrówek, ślady po solarium - ogólnie raczej seksy.

Towarzystwo: Zawsze przychodzi z paczką lub z dwiema koleżankami. Samotnie raczej nie występuje.

Zachowanie: Przespała się z kilkoma chłopakami z paczki, oprócz młodszego brata jednego z nich, który interesuje się komputerami i za dwa lata pójdzie na politechnikę. Rozgląda się po barze za interesującymi facetami, rozmawiając, kołysze biodrami w rytm muzyki. Pali, pije drinki. Uważa, że Michał Wiśniewski był trochę odjechany, ale za to pisał bardzo fajne, życiowe piosenki i zarobił kupę kasy. Śpiewa refreny po angielsku podczas tańca. Zazwyczaj wyzywającego.

Co ma w oczach: "Podobam Ci się? Śmiało".

Czego się możesz spodziewać: Wszystkiego. Jeżeli wypije drinka za dużo, zrobicie to na parkingu w samochodzie lub będzie Cię kochała po francusku w składziku na puste butelki. Zaraz po tym wróci do swojej paczki i na parkiet. Wypije drinka i zapali. Zapyta, czy masz w domu coś do picia, pojedziecie do Ciebie, gdzie pozwoli na wszystkie sztuki, które zawstydziłyby bywalców Amsterdamu, ale, mimo głośnych - nawet bardzo głośnych - okrzyków rozkoszy, raczej udaje namiętność niż ją przeżywa.

Ot, za dużo hollywoodzkich filmów klasy B się obejrzało. A poza tym, za tydzień znowu jest piątek i życie toczy się dalej. Nie zostanie na noc, bo wraca z paczką do domu pod miasto. Porozmawia z Andżelą przez komórkę, naciągnie dżinsy, ktoś po nią podjedzie, powie "Fajnie było, Jarek" i zniknie. Nie zdążysz nawet sprostować: "Darek, nazywam się Darek". W pięciostopniowej skali klubowego szaleństwa przyznajemy trójkę z plusem.

Test: czy jesteś gotowy z nią zamieszkać? shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Niedoceniona

Wygląd: Często ma świetną figurę, ale równie często nie potrafi jej wyeksponować. Nosi spodnie pod spódnicą i płaskie buty, skracające łydki. Czasem ma lekką nadwyżkę ciała i stara się to maskować. Zerka przez okulary, jakby nie słyszała o wynalazku szkieł kontaktowych. Odrobinę myszowata, ale z wdziękiem. Zawsze w biustonoszu. Stringi przymierza w domu, ale w nich nie wychodzi. Lubi wygodne i praktyczne ciuchy. Makijaż zrobiła specjalnie na dzisiejszy wieczór.

Towarzystwo: Porządne, raczej studenci. Dziewczyny zawsze ciut ładniejsze od niej.

Zachowanie: Totalna rezerwa. Kiedy inni mówią, ona się przysłuchuje iwe właściwych momentach śmieje niezbyt ostentacyjnie. Cały wieczór może spędzić przy jednym drinku, a na urodzinach kolegi z roku - przy dwóch. Miała chłopaka, ale nie pasowali do siebie i zostali przyjaciółmi. Trochę martwi się globalizacją. W domu czeka na nią kot Igor. Nie tańczy, chyba że towarzystwo wyciągnie ją na parkiet. Nie pali.

Co ma w oczach: "I tak na pewno zaraz sobie pójdziesz".

Czego się możesz spodziewać: Tu możesz się bardzo zdziwić. Jeżeli zdołasz przełamać pierwszą nieufność, że ktoś może się nią niezdawkowo zainteresować, wygrałeś. Niedoceniane skarby są gotowe na wszystko dla prawdziwych koneserów .Po półgodzinie rozmowy zobaczysz w jej oczach - "Ale nie uciekaj ode mnie", i wystarczy tylko się podporządkować.

Pojedziecie do niej - bo kot, oczywiście - i tam dopiero zobaczysz, co to znaczy namiętność. Szczególnie taka, która od dawna nie miała możliwości eksplodować. Kot do świtu będzie patrzył na waszą gimnastykę, a Ty pożegnaj się zmyślą o śnie. Seks nie będzie tak wyuzdany jak z Panią Wyluzowaną, ale za to prawdziwszy. A rano dostaniesz jajecznicę i kawę, choć być może z drzemki wyrwie Cię ugryzienie w ramię i zdanie: "Chciałam tylko sprawdzić, czy jesteś prawdziwy". W naszej skali mocna czwórka.

Seksualność kobiet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Świadoma

Wygląd: Kosztowny, ale gustowny. Ciało rzeźbione w klubie fitness, włosy i makijaż perfekcyjne, bez ekstrawagancji. Typ business-woman, choć wydekoltowanie zdradza wieczorową porę. Pewny siebie chód.

Towarzystwo: Przychodzi sama lub z przyjaciółką tej samej klasy.

Zachowanie: Emanuje pewnością siebie. Wie, że się na nią gapią, ale sama rzuca jedynie przelotne spojrzenia - zresztą już przy wejściu zorientowała się, czy na sali jest ktoś interesujący. Robi wrażenie nieprzystępnej i odrzuca zaproszenia na drinka. Sama pije Caipirinhę, a po tańcu niegazowaną wodę z plasterkiem cytryny. Nie pali. Uważa, że 50-procentowy podatek dla najlepiej zarabiających to zwykła głupota.

Co ma w oczach: "Jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia, to szybko, bo jestem zajęta".

Czego się możesz spodziewać: Jeżeli spotkaliście się w Poznaniu, sprawa jest prosta - jesteście oboje na Targach, a jeśli są branżowe, wspólny temat szybko się znajdzie. Miejmy nadzieję, że nie pracujesz w nawozach sztucznych, bo ciężko się podrywa na pestycydy. Musisz przede wszystkim zainteresować ją, czyli, mówiąc po ludzku, rozśmieszyć.

Śmiejąca się kobieta jest już w połowie Twoja, chyba że robi to w chwili, gdy zdejmujesz spodnie. Jeżeli uda Ci się ją zaintrygować, reszta potoczy się lawinowo. Ten typ kobiet podejmuje decyzje szybko, nie przekomarza się, nie mizdrzy; mamy wspólny problem - jak położyć się razem do łóżka - i trzeba znaleźć optymalne rozwiązanie.

Do siebie Cię nie zabierze, bo zbyt ceni swoją prywatność, do Ciebie nie pojedzie, bo zbyt ceni swoją prywatność i lubi się przed seksem wykąpać - zostaje pokój w hotelu. Da Ci 10 minut na zrobienie rezerwacji, w międzyczasie zapłaci za swoje drinki, poprawi makijaż w toalecie i będzie gotowa do wyjścia. Hotel w jej odczuciu daje poczucie neutralności i przekazuje czytelny komunikat: "To tylko seks, kolego, i nie licz na więcej".

Nie bez kozery przekazuje, bo jak doświadczysz tego seksu, naprawdę możesz mieć ochotę na jeszcze jeden raz. I jeszcze jeden. A potem jeszcze jeden. Pójście do łóżka z kobietą, która wie, czego chce od seksu i potrafi to spowodować, jest przeżyciem zdecydowanie nadzwyczajnym. Co więcej, nie musisz się martwić, czy potrafisz doprowadzić ją do orgazmu - ona sama to świetnie potrafi, pod warunkiem że nie będziesz zbytnio przeszkadzał.

Powie Ci jasno, co lubi, a czego nie; jak chce, abyś ją pieścił, a jak wolałaby nie i, jeżeli sam się nie domyślisz, poprowadzi Twoją rękę lub penisa w ulubione miejsca. Zamówienie butelki białego wina lub szampana do pokoju podraża wprawdzie koszta, ale jest obowiązkowo wpisane w scenariusz.

Jeżeli gorszy Cię nieco instrumentalne traktowanie, to po prostu nie szuraj w klubie. Pamiętaj jednak, że naprawdę dobry seks nie zdarza się codziennie i czasem warto przeżyć niepowtarzalne chwile, aby mieć co wspominać na starość. Jednogłośnie przegłosowaliśmy - cztery z plusem.

MH 01/2005

REKLAMA