Czego pragną kobiety, kiedy mają 20, 30, 40 lat...

Chciałbyś zajrzeć wgłąb kobiecych marzeń i fantazji? Odkryć ich myśli o seksie i facetach? My również. Dlatego zapytaliśmy 1400 kobiet w wieku od dwudziestu do czterdziestu kilku lat, jakie są ich prawdziwe pragnienia. W związku i w łóżku. Sprawdź, co odpowiedziały.

kobiety, seks, bielizna Daniel_Dash 2015/shutterstock
fot. Daniel_Dash 2015/shutterstock

Gdy zapytasz dowolną kobietę, jakich cech szuka u mężczyzn, usłyszysz w większości przypadków ten sam zestaw: odpowiedzialność, niezależność, poczucie humoru, uprzejmość, życzliwość, dobry wygląd.

REKLAMA

Wygląda to tak, jakby wszystkie kobiety szukały tego samego mężczyzny. Tu jednak pojawia się problem – w zależności od etapu życia powyższe wymagania zmieniają swoje miejsce na liście priorytetów.

„To, co dla kobiety najważniejsze, zmienia się w zależności od wieku” – twierdzi dr Helen Fisher, profesor antropologii na Rutgers University i autorka popularnych w Polsce książek: „Dlaczego kochamy” oraz „Dlaczego on? Dlaczego ona?”.

Jeśli więc chcesz wzmocnić swoją uwodzicielską siłę, warto dowiedzieć się, jakie wartości są istotne dla Twojej potencjalnej partnerki. A jeżeli masz wobec niej poważne plany, zobacz lepiej, jak to się będzie zmieniało w przyszłości.

Kobieta, dla której kiedyś najważniejsza była dobra zabawa przy muzyce w klubie, w końcu zacznie woleć osobiste rozmowy przy kieliszku dobrego wina i talerzu domowego spaghetti. Zmiany te przekładają się także na aktywność w sypialni. Bardzo niewiele kobiet nie zmienia się w tym względzie.

Wręcz przeciwnie – badanie przeprowadzone przez Men’s Health na grupie 1400 kobiet wykazało, że potrzeby seksualne zmieniają się wraz z upływem lat. Dokładnie zaś – a kobiety, które o to pytaliśmy, były bardzo konkretne – dwie trzecie kobiet po trzydziestce i prawie połowa kobiet po czterdziestce wyznało, że ich seksualny smak rozwinął się w ciągu ostatniej dekady.

Zmienił się na lepsze. Na przykład kobieta, która wcześniej unikała bycia na górze, ponieważ martwiła się, że jej duży biust źle wygląda z tej perspektywy, może w końcu zyskać pewność siebie, dowiedzieć się, czego dokładnie chce i jak naprowadzić Cię na to.

Okazuje się, że seks staje się z wiekiem ciekawszy. Ale nie oznacza to, że musisz czekać, aż Twoja kobieta się zestarzeje. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest Twoja partnerka, mamy rady, które pomogą Ci odkryć jej czułe punkty.

ZOBACZ TEŻ: 12 rzeczy, których pragną kobiety w łóżku

REKLAMA

REKLAMA

Szkoła uwodzenia: jak poderwać feministkę? PawelSierakowski 2015/ shutterstock
fot. PawelSierakowski 2015/ shutterstock

Czego pragnie dwudziestolatka?

Młodość to piękno, ambicja i energia, ale także brak doświadczenia powodujący niepewność. Nasze badanie wykazało, że opisanie kobiet w tym wieku jest równie trudne jak przewidzenie, co zdarzy się za tydzień na światowych giełdach.

REKLAMA

Profil randkowy

„Kobiety po dwudziestce mają trzy priorytety – mówi Beata Dżugaj, psycholog. – Chcą robić karierę, mieć duże grono przyjaciół i związać się z fajnym facetem. Chętnie też planują małżeństwo”.

W Polsce najwięcej kobiet wychodzi za mąż w wieku 20-28 lat (48,7%). Niezależnie od tego, jakimi priorytetami się kierują, łączy je jedno – są bardzo towarzyskie i rozrywkowe.

Jak zdobyć dwudziestolatkę?

Zdaniem dr Fisher: „Dwudziestolatkę najsilniejsze więzi łączą z rodziną i przyjaciółkami. Jeżeli więc umawiasz się z młodą kobietą, na pewno wkrótce czeka Cię konfrontacja z jej koleżankami. I lepiej, żebyś dobrze wypadł – nie uciekaj przed nimi.

Dla Twojej partnerki część frajdy płynącej ze związku polega na możliwości pochwalenia się przez przyjaciółkami tym, że się ma fajnego faceta”.

Seksualny profil dwudziestolatki

Nasze badanie wykazało, że kobiety dwudziestoletnie najrzadziej spośród innych grup wiekowych osiągały orgazm. A wyniki National Survey of Sexual Health and Behavior ujawniły, że częściej odczuwały ból podczas tego stosunku niż kobiety trzydziesto czy czterdziestoletnie.

Możliwy powód – całkiem niedawno zaczęły uprawiać seks i bardzo je to podnieca, ale czasami zaczynają, nim są odpowiednio wilgotne. „Dwudziestolatki chciałyby wypróbować każdą książkową pozycję, a nie wszystkie są równie wygodne” – mówi seksuolog dr Debby Herbenick, ekspert amerykańskiego Men’s Health i autorka cytowanego badania.

Jak rozpalić dwudziestolatkę

A na początek zapal świeczkę podczas seksu. „Pozwoli Ci to uważnie obserwować jej reakcje” – wyjaśnia Herbenick. Będziesz też w stanie lepiej dawkować jej przyjemność.

Na pytanie: „Co powoduje, że facet jest dobry w łóżku?”, większość ankietowanych młodych kobiet odpowiada podobnie: „ Im bardziej koncentruje się na mnie, tym lepiej” , „Czuję się przy nim bezpiecznie”, „Powtarza mi, jaka jestem seksowna, jak go podniecam”, „Wciąż coś nowego wymyśla, nigdy nie jest nudno w łóżku”.

Niezbędny zestaw do związku z dwudziestolatką

1. Okaż jej, że o nią dbasz

Wybierając najbardziej pożądaną cechę u stałego partnera (z 10 wymienionych), 58% naszych respondentek wybrało życzliwość. Niestety, z ankiety widać , jak rzadka jest to cecha u młodych mężczyzn, którzy na ogół bywają skoncentrowani na sobie.

A kobiety szukają facetów, którzy potrafi ą się o nie zatroszczyć. Osłonić marynarką, gdy zimno, zapytać, czy jej wygodnie, wyjechać na dworzec, gdy wraca z podróży, przygotować kolację. Drobne, ale znaczące gesty.

2. Słuchaj jej

Z tej samej listy 39% kobiet wybrało, jako najważniejszą cechę u stałego partnera, umiejętność słuchania. To też ma związek z przełamaniem egocentryzmu i z umiejętnością skupienia się na drugiej osobie zamiast na sobie. Gdy Twoja partnerka mówi Ci, co lubi, a czego nie lubi, zrób w głowie myślową notatkę i odnieś się do tego przy najbliższej okazji. To zrobi na niej wrażenie.

3. Uszczęśliwiaj ją

40% ankietowanych dwudziestolatek zwierzyło się nam, że podczas ostatniego stosunku miały dwa lub więcej orgazmów. Następnej nocy po swoim orgazmie daj sobie kilka chwil na odsapnięcie, a organizmowi na regenerację, a następnie zademonstruj swojej partnerce własne umiejętności oralne (30% respondentek skarży się, że ma za mało pieszczot oralnych).

4. Zaproś przyjaciela do łóżka

56% ankietowanych deklaruje, że używało co najmniej raz wibratora, dlatego też nie musisz mieć przesadnych oporów przed odwiedzeniem sex-shopu.

Departament Statystyk podaje:

17% dwudziestolatek godzi się na seks na pierwszej randce, jeżeli czuje chemię

1 na 5 miała tylko jednego partnera

Życzliwość - to cecha najwyżej ceniona u faceta

9 na 10 lubi świntuszyć w łóżku

38% miało dwa albo więcej orgazmów podczas ostatniego stosunku

27% nie osiągnęło orgazmu podczas ostatniego stosunku

30% chciałoby więcej seksu oralnego

33% goli okolice intymne

 

REKLAMA

Seks: 5 sposobów, by ona chciała więcej Studio10Artur 2015/shutterstock
fot. shutterstock

Czego pragnie trzydziestolatka?

Trzydziestki już nie muszą obsesyjnie prowadzić bujnego życia towarzyskiego i przejmować się, co też myślą o nich inni. Zależy im raczej na szczęściu osobistym. Są aktywne, i – co dla nas ważne – przechodzą seksualne przebudzenie. Już wiedzą, czego chcą w łóżku, i umieją do tego dążyć.

REKLAMA

Profil randkowy trzydziestolatki

Według Beaty Dżugaj wiele kobiet w tym wieku zaczyna słyszeć tykanie zegara biologicznego. „W wyborze partnera kierują się innymi priorytetami – najważniejsze jest ustatkowanie się i posiadanie dzieci”.

To dobra wiadomość! Wszyscy faceci, którzy narzekają, że kobiety umawiają się tylko z matołami, pewnie się ucieszą: im poważniej kobieta podchodzi do znalezienia partnera na całe życie, z tym większym prawdopodobieństwem przypomni sobie tego miłego chłopaka, którego względy kiedyś zupełnie jej nie interesowały. A wy zyskacie w niej w pełni ukształtowaną osobowość i dojrzałą partnerkę.

Jak zdobyć trzydziestolatkę?

Randka z trzydziestolatką może być wyzwaniem – wyjście na wystawę, wspólne gotowanie, czyli dużo czasu sam na sam. Zapytaj ją o zainteresowania i dopasuj do nich charakter spotkania.

Zrób przegląd wydarzeń kulturalnych – może na przykład jest gdzieś spotkanie autorskie z jej ulubionym pisarzem i zapunktujesz, proponując jej taką atrakcję wieczoru.

Wymyśl coś, co można zobaczyć, przemyśleć i przedyskutować. Beata Dżugaj: „Kobiety w tym wieku szybko zrywają z facetem, który nie wydaje im się dobrym kandydatem na stałego partnera. Szkoda im go marnować na nierokujących typów".

Profil seksualny trzydziestolatki

Jak już wspomnieliśmy, kobiety 30+ czują bicie biologicznego zegara i chcą je zagłuszyć. Dlatego uprawiają seks bardzo często i chętnie. Można powiedzieć, że to ich nowa, ulubiona rozrywka.

Badacze z University of Texas w Austin przepytali 827 kobiet między 18. a 65. rokiem życia o ich seksualne myśli, fantazje i zachowania. Tak jak oczekiwano, kobiety, których płodność słabła (od 27. do 45. r.ż.), charakteryzowały zachowania, które zwiększały ich szanse na posiadanie dzieci (niekoniecznie w sposób świadomy).

Kobiety te częściej myślały i fantazjowały o seksie, częściej uprawiały seks i częściej były skłonne uprawiać seks z kimś, kogo znały krótko. Fisher jednak wierzy, że wyjaśnianie tego chęcią przyspieszenia reprodukcji jest zbytnim uproszczeniem.

„Może być po prostu tak, że kobiety po trzydziestce lepiej znają swoje ciało niż dwudziestolatki. Wiedzą, co lubią, i wiedzą, jak to powiedzieć facetom”. Wniosek płynie jeden – słuchaj jej.

Jak rozpalić trzydziestolatkę?

Nasze badania wykazały, że to właśnie trzydziestolatki najczęściej używają gadżetów seksualnych w łóżku. 14% badanych zadeklarowało, że podczas ostatniego seksu używało wibratora, a 42% chciałoby być w jakiś sposób skrępowane (np. kajdankami).

Do realizacji tej ostatniej fantazji użyj czegoś, co nie zrani Waszych nadgarstków, np. chustki jedwabnej (może się potem przydać do zawiązania oczu). Nie jesteś pewien, czy jej się to spodoba? „Wypróbuj strategię małych kroczków – mówi Gloria Brame, autorka poradników seksualnych. –

Najpierw podczas zabawy chwyć jej nadgarstki i unieruchom ją, trzymając je nad jej głową. Jeśli ją to podnieci, to jest szansa, że jest to osoba, która lubi takie rzeczy”. Wtedy zapytaj ją o to wprost. Inna wskazówka, która według naszego badania może Ci pomóc – nie siedź cicho! Gdy spytaliśmy kobiety, co chciałyby słyszeć w sypialni, trzydziestolatki odpowiedziały, że chcą słyszeć, że facetowi jest dobrze.  

Departament Statystyk MH podaje:

28% trzydziestolatek godzi się na seks podczas pierwszej randki, jeśli tylko poczuje chemię

Humor -trzydziestki zgodnie uznały, że poczucie humoru to rzecz kluczowa u stałego partnera

48% pytanych kobiet miało jeden orgazm podczas swojego ostatniego stosunku

22% miało dwa orgazmy podczas swojego ostatniego stosunku

2 na 3 co najmniej raz używało pornografii do podkręcenia nastroju

60% miało pięciu albo więcej partnerów

19% chciałoby więcej pocałunków

14% używało wibratora podczas ostatniego stosunku

 

ZOBACZ TEŻ: Kobiety fantazjują o ostrym seksie. Jak to zrobić?

REKLAMA

REKLAMA

Kobieta XXI wieku: jej oczekiwania i pragnienia coka 2015/shutterstock.com
fot. coka 2015/shutterstock.com

Czego pragnie czterdziestolatka?

Te kobiety wiedzą, czego chcą. Mają za sobą wiele doświadczeń, a może po prostu odniosły już jakieś sukcesy i nie czują ciśnienia, żeby się ustabilizować. Odkryliśmy, że kobiety 40+ są wymagające, ale ma to zalety – więcej wyzwań i adrenaliny w łóżku.

REKLAMA

Profil randkowy czterdziestolatki

Kobieta po czterdziestce jest odważna – nie tylko w pracy, ale także w związkach i podejściu do zabawy. Po przekroczeniu czterdziestki poziom estrogenu i testosteronu (tak, kobiety też go mają) spada, ale testosteronu wolniej.

„Dlatego tak często można zauważyć u kobiet w średnim wieku wpływ testosteronu na zachowanie – mówi Fisher. – Kobieta 40+ jest zdecydowana, nie owija w bawełnę, jest realistką, może też być odważniejsza i bardziej niezależna”.

Jak zdobyć czterdziestolatkę?

Musisz mieć sporo energii, żeby jej dorównać. Ona chce mieć przy sobie faceta, który będzie dobrym kompanem do zabawy: od chodzenia po górach po rajd po galeriach. Ona już nie umawia się w barach z koleżankami – woli kogoś, kto będzie się z nią cieszył wspólnym życiem.

Profil seksualny czterdziestolatki

Kobiety 40+ uwielbiają seks. Nasze badanie pokazuje, że najczęściej wśród innych grup wiekowych decydują się na seks na pierwszej randce (29%). Najczęściej też osiągały orgazm podczas ostatniego stosunku (86%).

„Kobieta czterdziestoletnia nie ma już zazwyczaj obaw, że zajdzie w niepożądaną ciążę, więc może się bardziej wyluzować podczas seksu i częściej go uprawiać” – mówi Fisher.

Jak rozpalić czterdziestolatkę?

Gdy zapytaliśmy czterdziestolatki, jak zmieniło się ich nastawienie do seksu w ciągu ostatnich 10 lat, zazwyczaj odpowiadały: „Częściej mam ochotę na seks!”, „Jestem odważniejsza w mówieniu, czego chcę, i w proponowaniu nowych rzeczy”.

Wszystkie badane chciałyby mieć więcej seksu oralnego. Oto kilka z ich podpowiedzi: „Oprócz języka używaj również palców,”, „Może podgryzać moje uda i delikatnie stymulować łechtaczkę”, „Pokaż, że to, co robisz, sprawia ci przyjemność. Brak zdecydowania odbieram jako odrzucenie najintymniejszej części mnie”.

Departament Statystyk MH podaje:

29% nie ma nic przeciwko seksowi na pierwszej randce, jeżeli jest chemia

86% miało co najmniej jeden orgazm podczas ostatniego stosunku

Życzliwość -  to w dalszym ciągu najwyżej oceniana cecha u partnera

68% podczas ostatniego stosunku osiągnęło orgazm szybciej niż partner

28% chciałoby więcej seksu oralnego

38% uprawia czasem seks z zawiązanymi oczami

69% masturbowało się przy partnerze

30% całkowicie goli miejsca intymne 

 

SPRAWDŹ TEŻ: Gdzie najlepiej podrywać?

REKLAMA