Co ona ma na myśli: czytaj między wierszami

Pierwsza rozmowa z nowo poznaną kobietą może być polem minowym. Ale szybka analiza jej słów ułatwi Ci pociągnięcie tematu w pożądanym kierunku. Analizujemy teksty wypowiedziane przez Miss Świata, aby wyjaśnić, jak pewne sformułowania ułatwią Ci zaplanowanie następnego ruchu. 

piękna kobieta, seksowna kobieta fot. Nina Buday 2015/shutterstock
fot. Nina Buday 2015/shutterstock

A. Dzieci

REKLAMA

"Chcę pomagać takim dzieciom, jakim sama byłam: sierotom i zaniedbanym nastolatkom" Ivian Sarcos - Wenezuela, 2011

Analiza

"Przez podkreślenie swojej miłości do dzieci ona demonstruje swoją potrzebę bezpieczeństwa, komfortu i stabilizacji" – mówi Cassidy.

Twój ruch

Wpleć do rozmowy opowieść o swoim przywiązaniu do regularnych zajęć – np. że odwiedzasz siłownię w każdy wtorek i czwartek, co sobotę spotykasz się z tą samą grupą przyjaciół. Cokolwiek, aby zasugerować, że stabilizacja to Twoje drugie imię. Możesz też napomknąć, że regularnie grywasz w szachy z siostrzeńcem (lubisz dzieci). 

B. Polityka

"Chciałabym uświadomić ludziom, ile jest na świecie biedy, głodu i nieszczęść" Priyanka Chopra - Indie, 2000

Analiza

"Kobieta, która śmiało wygłasza swoje poglądy polityczne, jest zwykle wrażliwa na status i władzę, a poza tym może mieć skłonność do analizowania i zadawania Ci trudnych pytań" – mówi Cassidy.

Twój ruch

Zademonstrowanie swojej inteligencji i pewności siebie z pewnością zrobi na niej wrażenie. Nie staraj się manipulacyjnie zgadzać z jej opiniami, ale wygłaszaj swoje, tylko dobrze uargumentowane. Gorąca dyskusja to dobry początek znajomości. 

C. Ambicja

"Odnosiłam sukcesy sportowe w każdej dyscyplinie, jaką trenowałam" Ksenia Sukinowa - Rosja, 2008 

Analiza

"Jeżeli słyszysz tekst świadczący o jej ambicjach i potrzebie rywalizacji, masz przed sobą osobę o silnych cechach przywódczych. Musisz stawić jej czoło albo przepadłeś" – mówi Cassidy.

Twój ruch

W pierwszym odruchu pewnie chciałbyś wyrazić podziw. Ale nie poprzestawaj na tym – ona lubi starcie, walkę, rywalizację, słowne gierki. Pochwal się swoimi osiągnięciami – i idąc za ciosem, zaproś ją następnego dnia na partię tenisa (pod warunkiem że jesteś w tym dobry). 

D. Natura

"Kocham zwierzęta. Karmienie żyraf to było fantastyczne przeżycie" Kaiane Aldorino - Gibraltar, 2009 

Analiza

"Kobiety, które dużo mówią o swojej miłości do zwierząt, są na ogół wrażliwe i empatyczne. Ale uważaj. Ludzie czasem traktują zwierzęta jako lek na nieudane relacje" – mówi Cassidy.

Twój ruch

Zapytaj o jej ulubione stworzenie. Jeżeli sam masz psa, kota, hodujesz świnki morskie – to super. Zwierzaki to temat rzeka, można się wymienić adresami dobrych weterynarzy, umówić na wyprowadzanie psów. Jeżeli nie masz, przypomnij sobie ostatnio oglądany program na Discovery. 

E. Podróże

"Uwielbiam poznawać nowe kultury i mieszkańców innych krajów" Rosanna Davison - Irlandia, 2003

Analiza

"Namiętne podróżniczki to często osoby, które mają ponadprzeciętne zapotrzebowanie na bodźce zewnętrzne" – mówi Cassidy. Co, niestety, oznacza, że łatwo się nudzą.

Twój ruch

Opowiadanie o własnych podróżach (o ile oczywiście nie jesteś znanym podróżnikiem) może nie wystarczyć. To kobieta, która lubi ruch, zmiany oraz nowe smaki. Zabierz ją do nowo otwartej egzotycznej restauracji. Chyba że idziesz po bandzie i proponujesz, że zrobisz dla niej potrawę, której nauczył Cię pewien Hindus podczas Twojej wyprawy do Azji. 

MH 10/2012 

REKLAMA