Co Twoja ulubiona pozycja seksualna mówi o Tobie?

Zobacz, z czego wynikają różnice w seksualnych preferencjach mężczyzn i co skłania nas do uprawiania seksu w konkretnych pozycjach. Jak się okazuje, nie chodzi tylko o wrażenia estetyczne czy orgazmy. 

Pozycje seksualne shutterstock.com
Naukowcy są zdania, że nasze preferencje seksualne wynikają bezpośrednio z pewnych cech osobowości. Pan Freud byłby zachwycony.

Są mężczyźni, którzy lubią misjonarza i są tacy, dla których udany seks oznacza możliwość obejrzenia kobiecych pośladków w pozycji na pieska. Liczne grono zwolenników ma słynny jeździec, (tak, tak, najeźdźca – germański oprawca) a popularne łyżeczki zapewne doczekały się niejednego fanklubu.  A to tylko kilka z najbardziej podstawowych!

Co jednak decyduje, że właśnie ta konkretna pozycje zajmuje pierwsze miejsce na naszej osobistej erotycznej liście przebojów? Partnerka? Najszybszy orgazm? A może pierwsze kontakty seksualne? Postanowiliśmy uzyskać odpowiedź na to pytanie przy pomocy nauki. Oto, co nam wyszło.

1. Misjonarz

Pozycja, którą zazwyczaj  wizualizujemy sobie seks. Klasyk. Niektórzy twierdzą, że wieje nudą, inni zaś, że jest  jak ser na pizzy – musi się pojawić. Z kolei dr Ava Cadell, seksuolog i autorka popularnej książki Neurolovology twierdzi, że fani misjonarza mogą mieć lekkie braki na płaszczyźnie łóżkowej pewności siebie i dlatego tak chętnie oglądają z bliska reakcje swojej partnerki. Chcą się wizualnie upewnić, że dobrze sobie radzą. Odważna teoria. Co Wy na to, Panowie? 

Rada MH: Nabierzesz pewności siebie w łóżku, jeśli dostarczysz jej od groma rozkoszy. Jej orgazm w dużej mierze zależy od stymulacji łechtaczki. Oto pozycje, w których ten czuły punkt jest zawsze w centrum uwagi.

2. Na pieska

Osobiście nie znamy faceta, który nie lubi tej pozycji.  Mężczyźni raczej nie stosują jej, by szeptać do ucha czułe słówka. Wręcz przeciwnie – to atawizm, pierwotna żądza i dominacja są tu ponad romantyzmem i subtelnością. I musimy przyznać, że kobiety również to kręci. Zapewnia głęboką penetrację i umożliwia dawania klapsów, co również świadczy o posiadaniu kontroli. Zdaniem dr Cadell facet, który nie wyobraża sobie seksu bez intensywnego bombardowania pupy swojej kobiety, może mieć problem z nawiązaniem emocjonalnych relacji.

Rada MH: Piesek to sól seksu, naprawdę. Żeby jednak Twoja partnerka nie poczuła się jak kawał mięsa, stosuj również pozycje, w których powolne, niespieszne ruchy pozwolą Wam na bardziej zmysłowe doznania.

3. Na jeźdźca

Piękno tej pozycji polega na jej różnorodności – ona może Cię dosiąść na wiele różnych sposobów. I każdy będzie dobry. Zgodnie z tezą dr Cadell, mężczyźni, którzy uwielbiają, gdy ich kobieta przejmuje kontrolę, są bardzo skupieni na zaspokojeniu potrzeb partnerki i jej przyjemność jest dla nich najważniejsza. Nawet kosztem utraty kontroli. A może powód jest bardziej prozaiczny i chodzi po prostu o widok jej skaczących piersi, uwolnionych wreszcie spod stanikowego jarzma? Któż to wie?

Rada MH: Pozwól jej dojść będąc na górze po czym przejmij władzę. Niech i ona popatrzy na świat z dołu. Przy okazji – mamy nadzieję, że nie będzie patrzeć na piwny brzuszek i szczurzą klatę.

4. Łyżeczki

Będzie trochę banałów: sprzyja bliskości, przytulaniu i szeptaniu czułych słówek. Bla, bla. Jak to jednak świadczy o zagorzałych miłośnikach łyżeczek? Zdaniem naszej badaczki to efekt ich żarliwej namiętności i estetycznego pojmowaniu seksu. Oni raczej nie należą do fanów BDSM.

Rada MH: W tej pozycji możesz łatwo sięgnąć do jej łechtaczki i połączyć penetrację z nieznośnymi pieszczotami Panny Clitoris. Ona nie wytrzyma długo. Acha – łyżeczki fajnie się ogląda. W lustrze. Nad łóżkiem.

 

5. Na stojąco

Możecie to zrobić właściwie wszędzie, nie wykluczając miejsc publicznych, czego z całego serca… nie odradzamy. Właściwie wystarczy tylko podwinąć jej spódniczkę i jazda. Podniecająca myśl, prawda? Entuzjaści takiego seksu lubią nutę adrenaliny i wyjątkowo kręci ich myśl, że w każdej chwili ktoś może ich przyłapać. Żądni przygód mężczyźni, którzy nie za bardzo przejmują się konsekwencjami. Jest w tym szczypta ekshibicjonizmu, ale nikt nie jest doskonały.

Rada MH: Wybierz dzień, kiedy ona akurat nie pędzi na złamanie karku do pracy i weźcie wspólny prysznic. Po masażu pleców będzie wyjątkowo chętna, by rozpocząć dzień przyjemnie. To się nazywa stanąć szybko na nogi. Przeczytaj również, dlaczego warto kochać się rano.

REKLAMA