Ciekawostki MH: seks i odchudzanie

Istnieje silna korelacja pomiędzy formą fizyczną a innymi aspektami Twojego codziennego życia. Przykładem jest związek, który może być zagrożony w momencie, gdy jedno z was zaczyna trenować i przechodzi na dietę.

Ciekawostki erotyczne shutterstock.com
fot. shutterstock.com
Szczęśliwe pary tyją

REKLAMA

Prawie połowa naszych czytelników  deklaruje, że będąc w związku, przybrała na wadze. Okazuje się, że to reguła – w szczęśliwych związkach ludzie tyją. Anglicy mają na to nawet nazwę – „fappy” – z połączenia słów fat (tłuszcz) i happy (szczęście). Eksperci mówią o zjawisku upodabniania się do siebie w związku, co polega głównie na przyjmowaniu tych samych nawyków – i tych dobrych, i tych niezdrowych.

Te wspólne rytuały bardzo łączą: piątkowe oglądanie waszego ulubionego serialu albo kolejnego odcinka „Jak oni śpiewają i brzmią znajomo”, połączone z pizzą zamawianą z ulubionej sieci albo z kartonem lodów, ma w sobie coś kojącego. 

 

REKLAMA

REKLAMA

Ciekawostki erotyczne shutterstock.com
fot. shutterstock.com
Pilnujcie się nawzajem

REKLAMA

Warto pamiętać, na czym polega dobry związek – otóż na ciągnięciu się nawzajem w górę ku lepszemu i zdrowszemu życiu. Łatwiej jest razem zmieniać złe nawyki, bo wspólnie podjęte zobowiązania są po prostu silniejsze. Jeżeli zamierzacie zmienić styl życia, zacznijcie od małych celów, które możecie osiągać razem, a które zastąpią stare rytuały.

Na przykład zamiast zamawianej pizzy ustalcie nowy zwyczaj: każde z was robi samo jakąś zdrową przekąskę, dajmy na to – Ty hummus, ona sałatkę. Albo zamiast wylegiwać się do południa w niedzielne poranki, wybierzcie się na 20-minutowy wspólny bieg. 

 

REKLAMA

Ciekawostki erotyczne shutterstock.com
fot. shutterstock.com
Gdy to ona postanawia jednak coś zmienić

REKLAMA

Ćwicząca partnerka odzyskuje świetną figurę, co powinno Cię cieszyć, ale razem z figurą wzrasta jej pewność siebie i świadomość własnego ciała. To ostatnie, według seksuologów, przekłada się na większą frajdę z seksu. Teoretycznie, bo razem z figurą wzrastają też wymagania Twojej partnerki wobec Ciebie.

W końcu, jak wiadomo, nasz partner świadczy o nas. Jakiś głos w jej głowie mówi też: „Dlaczego on nie może się trochę bardziej wysilić? Za kogo on się uważa? Czy ja nie jestem warta tego, żeby się dla mnie trochę pomęczyć?”. 

 

REKLAMA

REKLAMA

Ciekawostki erotyczne shutterstock.com
fot. shutterstock.com
Lepsze niż terapia

REKLAMA

Ostatnie badania wykazały, że 85% par, które rozpoczęły wspólne uprawianie jakiejś aktywności, twierdzi, że dzięki temu poprawiło się ich życie seksualne. Nic dziwnego – udowodniono zależność między dodatkowymi kilogramami a spadkiem poziomu testosteronu. Wyprawa rowerowa zamiast terapii? Jasne! To znacznie tańsze, a pozytywne rezultaty prawie pewne. Nie od dziś wiadomo, że tym, co scala związki, jest realizowanie wspólnych pasji. 

 

Zobacz również:
Świat powoli wraca już do normy, ale niektóre pandemiczne rozwiązania, jak praca zdalna właśnie, zostaną z nami na dłużej. Wprowadź w życie taką rutynę dnia codziennego, żeby nie odbiło się to negatywnie na Twojej formie.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA