Być lepszym w łóżku: co robić po seksie?

Są tacy, którzy myślą, że ich wkład w pożycie seksualne kończy się wraz z orgazmem. Co gorsza – własnym. Nic bardziej mylnego! Zbadaliśmy, czego właściwie kobiety oczekują po seksie - przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak zapewnić sobie powtórkę!

Czego kobiety oczekują po seksie? NAS CREATIVES 2014/shutterstock.com
fot. NAS CREATIVES 2014/shutterstock.com

44% kobiet oczekuje dobrego dotyku

REKLAMA

Jak można było się spodziewać, na pierwszym miejscu listy oczekiwań jest dotyk. Ale to wcale nie oznacza wielkiego, spoconego uścisku. Z naszej ankiety wynika, że kobiety cenią sobie najbardziej pieszczoty i pocałunki. „Po seksie jej mózg produkuje morze oksytocyny, zwanej inaczej hormonem przytulania” – mówi dr Susan Hughes, seksuolog.

Zrób to lepiej: Unikaj jej najwrażliwszych miejsc, jak brodawki czy łono. Po seksie ich wrażliwość wzrasta o 30% i ich dotyk może sprawić ból. Zamiast tego skoncentruj się na jej plecach, a konkretnie na tym interesującym zagłębieniu nad pośladkami w okolicy krzyża, gdzie znajduje się mnóstwo zakończeń nerwowych. Delikatny masaż uśmierzy jej podświadomy niepokój, że nagle wstaniesz i sobie pójdziesz. A poza tym pobudzi krążenie w miednicy.

25% kobiet chce powtórki natychmiast

Jedna na cztery kobiety oczekuje, że po seksie nastąpi kolejny seks. To dlatego, że krew szybciej odpływa z penisa niż z pochwy, co sprawia, że jej podniecenie opada wolniej. No, dobra, ale Ty musisz jakoś przetrwać ten czas, zanim nabierzesz sił.

Zrób to lepiej: Całkiem możliwe, że Twoja partnerka domaga się więcej, bo po prostu nie miała orgazmu. W takim razie nie ma rady – trzeba dokończyć rozpoczęte dzieło ustami i językiem. Jeżeli jednak nie o to chodzi, pozwól jej ochłonąć. Połóż się na plecach i namów ją, żeby się położyła na Tobie. Taka pozycja zapewni jej mnóstwo fizycznego kontaktu, którego potrzebuje, a Ty tylko sobie leżysz i gładzisz ją po plecach.

24 % kobiet chce, abyś powiedział im coś na ucho

Bo prawie jedną czwartą kobiet po seksie uszczęśliwi rozmowa z partnerem. „Rozmowa zaspokaja kobiecą potrzebę bezpieczeństwa” – mówi psycholog Anjula Mutanda. Dla kobiet intymność to właśnie możliwość swobodnego mówienia o swoich emocjach.

Zrób to lepiej: Ułóżcie się w pozycji na łyżeczkę, Ty za nią. Teraz możesz jej szeptać do ucha różne komplementy, opowiedzieć, jak Ci było fantastycznie, trochę poświntuszyć i utrzymać ją w stanie gotowości na następny raz.

6,4% kobiet, czeka, aż przyniesiesz ciepły napój do łóżka

Całkiem sporo kobiet po seksie marzy o czymś gorącym do picia. A konkretnie, żebyś to Ty się podniósł, zrobił i podał do łóżka. Nie chodzi tylko o to, że ona chce się przyjrzeć Twoim pośladkom. Specjaliści tłumaczą, że podczas seksu temperatura jej ciała rośnie, a potem gwałtownie opada, stąd wynika potrzeba utrzymania tego ciepła przez wypicie czegoś gorącego.

Zrób to lepiej Świeżo zaparzone espresso doda Wam obojgu energii na następną godzinę. Jeżeli jednak ona nie chce pić kawy wieczorem, zrób jej filiżankę prawdziwej czekolady, która zadziała jak afrodyzjak.

0,6% kobiet włącza telewizor

Najmniejsza, na szczęście, grupa kobiet chce obejrzeć kolejny odcinek swojego serialu. To nie jest dobry znak. „Włączenie telewizora zaraz po seksie może świadczyć o tym, że coś poszło nie tak, i ona chce jak najszybciej zapomnieć o tym, co Was przed chwilą łączyło” – mówi Mutanda.

Zrób to lepiej: Usuń telewizor z sypialni. Badania wskazują, że pary, które mają odbiornik TV w sypialni, uprawiają seks cztery razy w miesiącu, podczas gdy ci bez telewizora dwa razy częściej. 

Bonus: kobiety chcą więcej seksu!

Skąd wiemy? Bo nam to powiedziały. Oto wyniki ankiety przeprowadzonej wspólnie przez "Men's Health" oraz magazyn "Cosmopolitan". 3000 kobiet odpowiadało na pytanie, co zmieniłyby w swoim życiu seksualnym. Okres między 25. a 35. rokiem życia to czas, w którym kobiety osiągają szczyt swoich seksualnych potrzeb. Rzuć więc okiem na poniższe dane i zabierz się do roboty.

33% kobiet chciałoby uprawiać seks częściej

21% chciałoby spróbować w łóżku nowych rzeczy

20% chciałoby mieć częściej orgazm

19% kobiet nic by nie zmieniło

4% chciałoby, żeby partner nie był egoistą

3% kobiet wolałoby rzadziej uprawiać seks

WH 04/2011

REKLAMA