Atrakcyjny i pożądany facet: 6 sposobów, aby nim zostać

Jak w sześciu prostych krokach podnieść własne notowania u kobiet.

majtki saksofon fot. Wiesław Jurewicz
fot. Wiesław Jurewicz

1. Bądź szarmancki

REKLAMA

Może to brzmi staroświecko, ale nie szkodzi. Trzeba sobie powiedzieć jasno, że nic tak nie przydaje facetowi atrakcyjności, jak dobre maniery. Nie można mylić ich z uniżonym albo obrzydliwie manipulacyjnym zachowaniem wobec ludzi, do których masz jakiś interes.

Facet dobrze wychowany zachowuje się tak samo uprzejmie wobec 90-letniej sąsiadki, jak i wobec swojej dyrektorki finansowej. A to oznacza, że witasz się z każdym uprzejmie i z uśmiechem, przepuszczasz przodem osoby starsze i kobiety, oferujesz pomoc, jeżeli widzisz kogoś potrzebującego, słuchasz rozmówcy z zainteresowaniem, odpowiadasz na e-maile, SMS-y i oddzwaniasz.

Nie narzucasz się nikomu, nie opowiadasz nieśmiesznych anegdot, jeżeli widzisz, że słuchacz jest znudzony. Słowem, dbasz o odczucia innych – np. nienaganny strój jest sposobem okazania szacunku osobie, z którą się spotykasz.

Patent MH: Kiedyś spinki do mankietów obowiązywały tylko w stroju wieczorowym; dzisiaj możesz je nosić i w dzień – srebrne do garnituru, kolorowe lub skórzane do dżinsów. Kobiety przywiązują wagę do drobiazgów.

REKLAMA

REKLAMA

brunetka fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

2. Ustaw głos

REKLAMA

Głos jest niedocenianym elementem atrakcyjności. Mężczyźni z niższą barwą głosu mają statystycznie więcej dzieci – jak wynika z badań. Zjawisko to, obserwowane pod każdą szerokością geograficzną, jest oznaką tego, że tacy faceci wydają się kobietom atrakcyjni.

Facetom, którzy mają mocny, niski głos, mówią wolniej, dobitniej i wyraźniej, łatwiej zapanować nad grupą, częściej są liderami w swoim środowisku. Sprawia to, że jawią się kobietom jako dawcy dobrych genów.

Patent MH: Sprawdź swój głos na stronie www.emisjaglosu.com. Znajdziesz tam również ćwiczenia, dzięki którym zapanujesz nad głosem, tak by był użytecznym instrumentem.

REKLAMA

seksowna kobieta fot. Getty Images
fot. Getty Images

3. Przyciągaj

REKLAMA

Najlepiej kupować perfumy w dużych sieciowych sklepach kosmetycznych, gdzie fachowa obsługa pomoże zdezorientowanym klientom. To, co się podoba Tobie, niekoniecznie wywołuje pożądany efekt na kobietach. A chodzi Ci przecież o to, żeby wzbudzać pożądanie, prawda?

Znany chicagowski instytut badający wpływ smaków i zapachów na ludzi – The Smell&Taste Treatment and Research Foundation – donosi, że intensywny zapach tradycyjnej, staromodnej męskiej wody toaletowej może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

Być może dlatego, że kobietom kojarzy się ona raczej z ojcem. Dr Alan Hirsch, dyrektor instytutu, zamiast tego doradza współczesnym facetom zapachy z nutą cynamonu. Jego słodki aromat stymuluje te receptory, które są związane z pobudzeniem seksualnym.

Patent MH: Wybierając zapach, pamiętaj, że nie warto próbować więcej niż trzy naraz, bo wrażliwość na zapachy się stępia. Aby „odczulić” zmysł zapachu, można powąchać ziarna kawy. I nie spiesz się z zakupem. Ponoś zapach na sobie przez co najmniej kilka godzin i sprawdź, czy po tym czasie w dalszym ciągu Ci się podoba.

REKLAMA

REKLAMA

Seks analny, seks BDSM, seks oralny shutterstock.com

4. Zadbaj o wnętrze

REKLAMA

Kiepskie jedzenie wychodzi na twarz. Tak można w skrócie powiedzieć o skutkach jedzenia byle czego. Dietetycy twierdzą, że niektóre witaminy i biopierwiastki mogą sprawić, że będziemy wyglądać o parę lat młodziej i o kilka stopni atrakcyjniej niż nasi hamburgerowi kumple.

Krzem – na włosy, paznokcie i twarz bez wyprysków, pobudza przemianę materii i ułatwia odchudzanie. Znajdziesz go w rzodkwi, burakach, ogórkach, pomidorach, pieczarkach, oliwie, cebuli, czosnku, otrębach, ryżu, pestkach słonecznika.

Witamina E i beta-karoten – śniada skóra, zdrowe oczy. Jedz marchewkę, morele, dynię, oleje roślinne i kiełki pszenicy.

Chrom – wpływa na przemianę materii, chroni przed cukrzycą, zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, reguluje także poziom cholesterolu. Największe ilości chromu znajdziesz w brokułach, jęczmieniu, krewetkach, grzybach, cynamonie, piwie.

Patent MH: Do wieczornego piwa (jednego!) jako przegryzkę połóż na stole miseczkę wypełnioną pestkami słonecznika. Do drugiej wrzuć suszone morele. Po dwóch tygodniach zobaczysz efekty podczas golenia.

REKLAMA

seksowna kobieta na łóżku fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

5. Ćwicz

REKLAMA

W dziale Fitness ciągle piszemy o tym, jak trening wpływa na sprawność seksualną. Ale słabość kobiet do wysportowanych facetów ma trochę inne podłoże. W każdym razie, zanim jeszcze kobieta się przekona, jakim jesteś kochankiem. Mężczyzna, który trenuje i uprawia sporty, jest chodzącym komunikatem – „jestem świetnym dawcą genów”.

Poza tym sygnalizuje, że jest wytrwały, zdyscyplinowany i w razie, jakby co, jest w stanie ją obronić. Helen Fisher, antropolog i badaczka zasad rządzących doborem seksualnym, wskazuje na jeszcze jeden czynnik: sprawni mężczyźni poruszają się swobodniej i chodzą wyprostowani.

Jest to oznaka dominacji oraz pewności siebie, a właśnie to jest szczególnie pociągające dla kobiet.

Patent MH: Nie opowiadaj swojej kobiecie z zapałem, ile i jak ćwiczysz. Facet przesadnie skupiony na swoim ciele jest aseksualny dla kobiet. Pamiętaj, że to JEJ ciałem masz się zachwycać.

REKLAMA

REKLAMA

Strategia podrywu shutterstock.com

6. Zadbaj o krój

REKLAMA

Długość nóg ma znaczenie. Badacze z Instytutu Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego zauważyli, że może ona znacząco zwiększyć Twoje szanse w kobiecym rankingu męskiej atrakcyjności. W badaniach okazało się, że ludzie o nogach o 5% dłuższych niż przeciętnie byli postrzegani jako znacznie przystojniejsi.

Według Martina Tovee, specjalisty od komunikacji wizualnej z uniwersytetu w Newcastle, długie nogi są podświadomie odbierane jako komunikat o dobrym zdrowiu ich posiadacza. Jeżeli masz nogi przeciętnej długości, możesz je optycznie wydłużyć za pomocą stroju.

Patent MH: Specjaliści twierdzą, że świetnie skrojone dżinsy wydłużą Ci optycznie nogi o 5%. Wybierz spodnie z prostymi nogawkami – po złożeniu na połowę mają taką samą szerokość na całej długości.

Albo spodnie typu boot cut – idealne dla facetów o atletycznej budowie: długie, rozszerzane u dołu nogawki wydłużą sylwetkę i wyszczuplą uda. Pamiętaj, że nogawka spodni powinna z tyłu dotykać ziemi, gdy stoisz boso.

REKLAMA