Atawizm w seksie: tak uwodzą zwierzęta

Oto 5 lekcji uwodzenia rodem ze świata zwierząt. Przestudiuj je, a upolujesz upatrzoną zdobycz. Termin „zwierzęcy magnetyzm” nabierze nowego znaczenia.

Atawizm w seksie i związkach shutterstock.com

Lew

Lwica okazuje zainteresowanie królem zwierząt, dotykając łapą jego pyska. Jeśli lew zacznie się do niej dobierać, zanim dostanie zielone światło, jego wybranka da drapaka.

Lekcja: Poznaj jej system znaków. Bądź jak lew oczekujący na jej sygnał, ale nie daj się zwieść. Pojedyncze spojrzenie w zatłoczonym klubie może nic nie znaczyć. Zrób test: poproś kumpla, by obserwował kobietę, która Ci się podoba, w czasie, kiedy Ty wybierzesz się do baru po drinka. Jeśli Twoja przyszła zdobycz odprowadza Cię wzrokiem lub gdy przechodzisz obok szepcze coś koleżance do ucha – wpadłeś jej w oko. Jej dłoń na Twojej twarzy to tylko kwestia czasu.

Pawian

Pawiany samce zaczynają się zachowywać nerwowo i nieśmiało w momencie spotkania potencjalnej partnerki.

Lekcja: Przybierz odpowiednią postawę. Daj jej do zrozumienia, że jesteś poruszony jej obecnością, ale jednocześnie emanuj pewnością siebie. Wyprostuj się, pierś do przodu, i patrz jej w oczy. W czasie rozmowy kilkakrotnie wsuń ręce do kieszeni. Tym gestem pokażesz jednocześnie pewność siebie i wrażliwość.

Mątwa

Samotny osobnik poszukujący samicy odrywa się od stada i przepływa w pobliżu potencjalnej partnerki, prezentując szybko zmieniające się wzory na swojej skórze, by podkreślić swoją męskość.

Lekcja: Oderwij się od swoich kumpli. Zbyt duża dawka testosteronu, jaką razem emanujecie, może ją onieśmielać. Postaraj się wyróżnić ubiorem. Kumple noszą podkoszulki? Ubierz koszulę zapinaną na guziki. Wszyscy noszą ciuchy w paski? Ubierz coś w kratkę. W klubie – samotnie przejdź się do baru, na patio albo do stołu bilardowego.

Atawizm w seksie i związkach shutterstock.com

Śnieżna pantera

Zęby i pazury u tych stworzeń to nie tylko narzędzie służące do polowania. Kilka ciosów, uników, trochę zadrapań – niegroźne bójki „na niby“ pozwalają panterom śnieżnym rozbudzić napięcie seksualne i pokazać swoją siłę.

Lekcja: Nie przyciągniesz jej uwagi, będąc łatwym kąskiem. Wywołaj lekkie napięcie słownymi zaczepkami. Wyśmiej jej ulubioną książkę i namawiaj ją do przeczytania Twojej. Nie podoba się jej Twój gust muzyczny? Odgryź się, krytykując jej ulubione czasopismo. Drobna sprzeczka może rozbudzić w niej pożądanie.

Goryl

Samiec goryla demonstruje pewność siebie, oznajmiając wszem i wobec, że jest gotów na zaloty, ale pierwszy ruch pozostawia samicy.

Lekcja: Nie bądź zbyt wyrywny i nadgorliwy. Każ jej trochę poczekać. Zacznij od razu po pierwszej randce. Nie chodzi o to, kiedy, ale o to, jak i co do niej powiesz. Napisz jej SMS-a: „Świetnie się wczoraj bawiłem. Zadzwoń, gdy będziesz miała ochotę to powtórzyć”. Tym sposobem nadasz właściwą wiadomość i jednocześnie zasiejesz w niej ziarno niepewności. Niepokój zwiększy w jej mózgu poziom dopaminy, która wywołuje zauroczenie. 

Zobacz też koniecznie, co na temat atawizmu w łóżku sądzą kobiety. Wciągająca lektura.

REKLAMA