Ashanti: szukam męskiego twardziela

Seksowna gwiazda R&B jest pewna dwóch rzeczy: żeby osiągnąć sukces musisz być twardy i dokładnie wiedzieć, czego chcesz w życiu. Ta zasada sprawdza się zwłaszcza w przypadku mężczyzn. A Ashanti dobrze wie, jakiego chce faceta.

Mark Baptiste
fot. Mark Baptiste

Ashanti pozuje do zdjęć, siedząc z podkurczonymi nogami na parapecie okna wychodzącego na Manhattan. Jej skóra błyszczy, a biały, obcisły podkoszulek podkreśla jej bujne kształty. Skupia swoją uwagę na obiektywie aparatu, kiedy fotograf podchodzi do niej bliżej.

REKLAMA

Nagle się dekoncentruje. Ktoś z jej otoczenia dostrzega na sąsiednim dachu faceta, który z rozdziawionymi ustami obserwuje całą scenę. Ashanti zanosi się śmiechem i prowokująco przesyła oczarowanemu widzowi pocałunek. Wszyscy pokładają się ze śmiechu. Minutę później Ashanti znów jest całkowicie skupiona na swoim zadaniu i nieprzerwanie wpatruje się w obiektyw.

Powrót do pracy w czasie sesji zdjęciowej jest prosty, o wiele trudniejsze okazało się ponowne wejście w rytm twórczy. Debiutancka płyta Ashanti, zatytułowana jej własnym imieniem, rozeszła się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy i dała jej nagrodę Grammy. Drugi album, "Chapter II" osiągnął przyzwoite 2 mln sprzedanych kopii.

Na ostatni album fani musieli czekać aż 4 lata - płyta "The Declaration" pojawił się w sklepach dopiero latem ubiegłego roku. W tym czasie piosenkarka przeżyła jednak serię bolesnych osobistych tragedii. Największa dotknęła ją na początku 2006 roku, kiedy w RPA w wypadku samochodowym zginął jej 20-letni kuzyn Quinshae.

"Zdarzało się, że przez 24 godziny na dobę po prostu siedziałam i płakałam" - przyznaje. - Zamykałam drzwi i zastanawiałam się nad swoim życiem, nad ludźmi, których straciłam, i nad tymi, którzy mnie zdradzili".

Mówi, że te przemyślenia ją wzmocniły. "Właśnie dlatego ostatnia płyta jest swego rodzaju metaforą mojego życia. Niektórzy uważają, że jestem twardą sztuką. Właśnie takim trzeba być, żeby odnieść sukces, trzeba się nieustannie rozwijać. Tym albumem oświadczam, że wracam do gry. Zajęło mi to trochę czasu, ale znów będę robić swoje, chociaż niektórzy mieli co do tego wątpliwości".

Dojrzała i zdecydowana

W "The Declaration" widać dojrzałość, na którą ciężko zapracowała. "Kiedy wydałam swój pierwszy album wielu ludzi pytało, co taka młoda osoba może wiedzieć o miłości? Czy ona naprawdę jej doświadczyła? Przeszłam przez bardzo wiele, zarówno kiedy byłam młoda, jak i po wydaniu pierwszej płyty. Zawsze umawiałam się z facetami, którzy byli starsi o przynajmniej 4-5 lat. Potrzebuję mężczyzny, który ma większe doświadczenie ode mnie. Jeżeli jesteśmy na tym samym poziomie, nie możemy sobie zbyt wiele dać".

STRONA 1 z 2
REKLAMA