Aktywne randkowanie – sporty letnie dla par

Kajaki, badminton, rolki a może tandem? Zaskocz ją i zabierz na aktywną randkę na świeżym powietrzu.

rolki, sport, randka shutterstock.com
Lato to świetny czas na randkowanie, zwłaszcza na świeżym powietrzu. I wcale nie mamy na myśli tylko spacerów, choć rzeczywiście można od nich zacząć. Aktywne spędzanie czasu z drugą osobą, do której na dodatek czuje się „miętę” to świetna zabawa przynosząca korzyści fizyczne, jak i psychiczne. Co więcej, taka sytuacja stawia parę w nowym scenariuszu. Mamy możliwość odkrycia wzajemnych, nowych mocnych i słabych stron.

REKLAMA

ZOBACZ: Kreatywne uwodzenie, czyli randka na miarę XXI wieku

Natomiast rywalizacja, która pojawia się podczas uprawiania sportu wpływa na nasze pożądanie i poprawia życie seksualne. Sport może być nie tylko odkryciem wspólnych pasji, ale również nowym polem do gry, na którym możecie na nowo odkrywać siebie nawzajem. Podczas aktywności wydzielają się też endorfiny, stajemy się szczęśliwy a pozytywne chwile i emocje z tym związane umacniają związek.

Oto 10 pomysłów na randkę na sportowo:

1. Spacer

Choć na pierwszy rzut oka może wiać nudą, to spacerowanie jest spoko opcją i najprostszą formą aktywności ruchowej. Tutaj poziom trudności jest dowolny, tempo również. Nie wymaga środków finansowych ani specjalnego sprzętu. To także świetny czas do rozmów. Na taką randkę można udać się do parku albo odwiedzić pobliski las, gdzie podczas spaceru pooddychamy świeżym powietrzem. Piesze wędrówki, można urozmaicić także o kijki. Nordic walking jest efektywniejszy od zwyczajnego marszu, ponieważ angażuje mięśnie górnych partii ciała.

PRZECZYTAJ: Uwodzenie w klubie krok po kroku

2. Bieganie

Kolejny rodzaj randkowania, który niesie ze sobą sporo korzyści to bieganie. Taki sposób na randkę, zwłaszcza gdy stanie się rutyną, poprawi kondycję i pozwoli zrzucić kilka kilogramów. Da też dużo frajdy, bo za każdym razem możecie wyznaczać inne trasy, tempo, dystans a także wspólnie się motywować. Tutaj również nie potrzeba zbyt wielkiego nakładu, ale warto zainwestować w dobre buty.

3. Tenis

To również świetna zabawa dla dwojga. Tenis wymaga umiejętności technicznych. Dlatego warto zapisać się na kilka lekcji z trenerem, który m.in. podpowie, jak prawidłowo trzymać rakietę oraz jaką sylwetkę obrać w grze.
Nie chcecie wydawać kasy? Zamiast na kort, udajcie się na łąkę i zagrajcie w badmintona. Zestaw: rakietki i lotka można kupić już za trzy dychy.

4. Kajaki

Ten rodzaj aktywności będzie wymagał od pary pewnej strategii, współpracy i wiosłowania w tym samym tempie. Tutaj można sprawdzić nawzajem swoje zaangażowanie do współpracy. Co więcej, woda działa wyciszająco i odstresowująco. Na kajakach można więc aktywnie spędzić wspólny czas a do tego oczyścić umysł.

5. Rower

Z tą formą aktywności poradzi sobie każdy i to bez większego wysiłku, zwłaszcza jeśli mówimy o miejskich wyprawach. A gdy dojedziecie do celu, randka może skończyć się romantycznym piknikiem. Wystarczy, że spakujecie do rowerowego kosza koc, smakołyków i świece. Możecie wypożyczyć też tandem, będzie ciekawiej i jeszcze bardziej wesoło.

6. Rolki

Zaproponuj a na pewno zaplusujesz. Jazdę na rolkach uwielbia chyba każda dziewczyna. Ta aktywność to trochę taki powrót do dzieciństwa, a kobiety lubią sentymentalne akcje. I tutaj też można trzymać się za ręce. Są też plusy treningowe. Jazda na rolkach nie obciąża stawów i daje podobne korzyści, jak przy bieganiu: ćwiczymy mięśnie nóg oraz pośladki, poprawiamy koordynację ruchową.

7. Trekking

Wypad w góry to także idealna opcja na randkę i to całodniową. Kontakt z naturą, rześkie powietrze, zapierające dech w piersiach widoki i picie kawy z termosu – takie momenty fajnie dzielić we dwoje. W tym przypadku warto jednak pamiętaćo odpowiednim przygotowaniu: specjalnych butach, wygodnej odzieży, spakowaniu czegoś na wypadek zmiany pogody i przede wszystkim uprzednim jej sprawdzeniu.

8. Spadochron i paralotnia

Taka randka to opcja dla odważnych par, które lubią podejmować ryzyko, a adrenalina to ich drugie imię - te sporty ekstremalne, zapewne podwyższą jej poziom. Tutaj o randce na spontanie raczej nie można mówić. Do tego typu atrakcji trzeba się specjalnie przygotować, a pierwsze „spotkania” muszą odbyć się w towarzystwie instruktora. Nie będzie to też tania randka, ostrzegamy. Ale jesteśmy przekonani, że warto to przeżyć.

9. SUP

Dziewczyny kochają surferów! Windsurfing to też niestety najpierw kurs, więc dość ciężko zorganizować taką randkę. No chyba, że już jesteś przeszkolony i sam będziesz nauczycielem. Jeśli nie to sprawdź, gdzie jest najbliższa wypożyczalnia SUP, czyli stand-up paddling. To rodzaj sportu wodnego polegającego na wiosłowaniu, stojąc na desce.

Początki nie są zbyt łatwe, ale można dość szybko ogarnąć temat. Deska SUP jest stabilna i wyporna, więc każdy nawet amator sportów wodnych powinien sobie z nią poradzić. Na wierzchu jest specjalny antypoślizgowy materiał zabezpieczający stopy przed poślizgnięciem się. Ten sport wodny jest coraz bardziej popularny a wypożyczalnie są już prawie wszędzie, nad rzeką jeziorem i czy morzem. Spróbujcie, to megafajna zabawa, a gdy opanujecie równowagę, możecie zrobić zawody i wyznaczyć nagrodę dla zwycięscy.

10. Acroyoga

To forma jogi, która bazuje na kontakcie z drugą osobą, jest połączeniem elementów jogi, akrobatyki i masażu. Mamy tutaj do czynienia przede wszystkim z kontaktem cielesnym i zaufaniem. Fizyczne rezultaty takiej sesji to odprężenie i rozluźnienie. Tutaj ważne jest wzajemne zaufanie i umiejętność współpracy. To raczej propozycja dla wysportowanych par, bo pozycje często wymagają podniesienia drugiej osoby lub bycia podniesionym. Warto spróbować i zacząć od ćwiczeń podstawowych, jeżeli uznacie, że to za trudne, zacznijcie od zwykłej jogi, zakończonej medytacją. Na tę randkę najlepiej udać się na łono natury poza miastem, na łąkę czy pomost nad jeziorem, zabrać dwie maty i tablet, aby odpalić filmik na youtube.

Zobacz również:
Kettlebell w wersji amerykańskiej różni się od wersji rosyjskiej nie tylko zakresem ruchu odważnika. Warto się z nią bliżej poznać. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA