Akademia Seksu MH: 12 lekcji sztuki miłości

Co kobiety cenią sobie najbardziej w łóżku, czego nie znoszą, czego się wstydzą i jakich pytań lepiej im nie zadawać. Ponad 700 kobiet w ankiecie MH odpowiada szczerze na trudne pytania. To cenna wiedza, więc wykorzystaj ją właściwie!

Seks, kobiety, porady seksualne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lekcja #1. Skoncentruj się na niej

Co jest najlepszym sposobem, aby odkryć dziką stronę Twojej partnerki? „Namiętność” – odpowiada 42% ankietowanych przez nas kobiet. „To oznacza koncentrację na partnerce – mówi dr Joel Block, psycholog, autor poradnika „Szybki seks” (Muza S.A., 2007).

 

Seks wymaga bycia w nieustannym kontakcie. Nie możesz wyglądać tak, jakbyś myślał tylko o tym, żeby się wreszcie dorwać do komputera”. Kobieta podczas seksu jest bardzo wyczulona na okazywany entuzjazm. Ponad 90% kobiet mówi, że podnieca je, kiedy mężczyzna wyraża to głośno, jęcząc, mrucząc, wzdychając albo krzycząc: „Tak, tak, cudownie”.

Co Ci zresztą będziemy podpowiadać: krzycz, co Ci w duszy gra. Ważna jest też niewerbalna komunikacja – patrz jej w oczy, dotykaj ust. Chodzi w tym wszystkim o to, żeby Twoja partnerka wiedziała, że to właśnie ona wzbudza w Tobie pożądanie, a nie jakaś fantazja w Twojej głowie. Jeżeli już zamykasz oczy, ukryj twarz w zagłębieniu jej szyi i wyszepcz jej do ucha, jak bardzo Cię kręci.

Lekcja #2. Gra nie musi być wstępna

„Gra wstępna jest mylącym słowem, bo sugeruje, że to tylko początek, który prowadzi do czegoś znacznie ważniejszego – mówi znana amerykańska seksuolog dr Beverly Whipple.

– Obydwoje będziecie mieć z tego znacznie więcej satysfakcji i radości, jeżeli potraktujesz grę wstępną jako atrakcję samą w sobie, a nie pańszczyznę, którą trzeba zaliczyć, aby przejść do następnego etapu”. I ankietowane przez nas kobiety to potwierdzają.

Dwie z pięciu mówią, że ostatni orgazm przeżyły właśnie podczas gry wstępnej. Co więcej, zapytane o największe błędy facetów w łóżku, najczęściej wymieniają brak wyobraźni i „zdolności manualnych”. Co powinieneś zrobić? Daniel Amen, seksuolog, radzi: „Umów się ze swoją partnerką na trzy wieczory bez finału.

Czyli wszystkie możliwe pieszczoty i dochodzenie do orgazmu bez penetracji. To pozwoli Wam trochę wyluzować, skupić się na doznaniach. Taka zabawa pomoże też odświeżyć seksualne napięcie, jakie było między Wami na początku”.

 

Seks, kobiety, porady seksualne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lekcja #3. Daj jej poczucie bezpieczeństwa

Dobra wiadomość: możesz dać swojej partnerce i jedno, i drugie. W badaniach Instytutu Kinseya zarówno mężczyźni, jak i kobiety byli zgodni co do tego, że seks bez prezerwatywy daje intensywniejsze odczucia. Z drugiej strony, kobiety przyznały, że zabezpieczenie ułatwia im osiągnięcie satysfakcji.

W badaniach okazało się, że stosowanie prezerwatyw o 17,5% zwiększa u kobiet poziom zadowolenia z życia seksualnego. Dlaczego? To proste: kiedy kobieta podczas uprawiania seksu nie ma w tyle głowy lęku przed nieplanowaną ciążą czy infekcją, wię może się całkowicie oddać sprawianiu Tobie i sobie przyjemności.

Lekcja #4. Delikatność nie oznacza mniej wysiłku

Dla kobiet delikatność w seksie to, po pierwsze, umiejętność odpowiedniego potraktowania jej wrażliwych miejsc, a po drugie – wyczulenie na sygnały, które wysyła Ci partnerka.

Zasada jest taka – im więcej zakończeń nerwowych, tym delikatniejsze pieszczoty. Na przykład drażnienie łechtaczki, zanim kobiety osiągną odpowiedni poziom podniecenia, jest zwyczajnie bolesne. Jeżeli Twoja partnerka podczas pieszczot odsuwa się lekko lub zmienia pozycję, zamiast wzdychać z zadowolenia, to oznacza, że się pospieszyłeś.

Lou Paget, znana seksuolog i autorka poradników („Wielki orgazm”, „365 dni zmysłowego seksu”, Muza, 2006) radzi: „Dochodź do celu okrężną drogą, a Twoim przewodnikiem niech będzie jej reakcja. Delikatnymi, zygzakowatymi ruchami pieść wewnętrzną stronę jej ud, nie zapominając zwilżyć dłoni lubrykantem.

Dodaj do tego szerokie, płaskie pieszczoty językiem, zataczając coraz mniejsze kręgi wokół jej łechtaczki”. Napięcie związane z oczekiwaniem znacznie wzmocni jej doznania.

 

Seks, kobiety, porady seksualne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lekcja #5. Podkręć grzejnik

Jedną z istotnych przyczyn trudności z osiągnięciem orgazmu u kobiet są po prostu... zimne stopy. W duńskim badaniu wykazano, że u 80% kobiet, które wcześniej miały problem z orgazmem, podniecenie znacznie wzrasta po założeniu skarpetek. Jako że trudno zaliczyć wełniane skarpety do seksownej bielizny, nie oszczędzaj na ogrzewaniu sypialni. Dr Holstege, autor duńskich badań, twierdzi, że oprócz oczywiście lepszego ukrwienia ciała ciepło wyzwala w nas poczucie bezpieczeństwa i komfortu, bez czego – jak już wiemy – nici z jej rozkoszy.

Lekcja #6. Nie przeginaj z pozycjami

Nie ma sensu popisywać się znajomością 365 pozycji z kultowej „Kamasutry”. Nie myśl, że Twoja partnerka oczekuje od ciebie wyczynów akrobatycznych. „Po prostu zrób lepszy użytek z tych kilku podstawowych pozycji, które w maksymalnym stopniu pobudzają okolicę jej łona” – radzi Lou Paget.

A. Misjonarska

Zamiast miarowych pchnięć góra-dół, ocieraj się miednicą o jej łono kolistymi ruchami. Pomożesz sobie i jej, ustawiając jej biodra pod odpowiednim kątem dzięki dwóm poduszkom wsuniętym pod jej pośladki.

B. Na jeźdźca

Kiedy partnerka siądzie na Tobie, umieść między Wami dwa palce prawej ręki ułożone w literę V, tak aby kostki, czyli szczyt litery, dotykał jej łechtaczki, a same palce schodziły po obu stronach penisa.

C. Od tyłu

Wchodząc w nią od tyłu, rozłóż szerzej nogi. W tej pozycji Twój penis będzie w lepszym kontakcie z wrażliwą wewnętrzną ścianką jej pochwy. Dodatkowo ręką lub małym wibratorem pieść okolicę jej łechtaczki. Stosuj raczej pchnięcia krótkie i płytkie, zamiast głębokich i szybkich.

 

Seks, kobiety, porady seksualne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lekcja #7. Zwolnij przed metą

Tylko jedna na pięć przepytanych przez MH kobiet swój ostatni orgazm miała podczas penetracji. „Większość młodszych kobiet podczas stosunku chciałaby, aby ich partner zwolnił, ale za to częściej używał rąk i ust” – mówi dr Juliet Richter, seksuolog z Australii, która przebadała ponad 19 000 osób.

Z jej badań wynika, że dla 90% kobiet same pieszczoty ręką i językiem wystarczą, aby osiągnąć orgazm. Jednocześnie 52% przyznaje, że obawia się, że zbyt długie pieszczoty mogą znużyć partnera. „Zniecierpliwieni faceci często starają się pieścić swoje partnerki szybciej i intensywniej – mówi Tracey Cox, autorka poradników (m.in. „Hot sex w pigułce”, Wiedza i Życie, 2006).

– A to w najmniejszym stopniu nie przyspieszy jej dojścia. Lepiej wtedy działać wolniej i delikatniej”. Odrobina techniki też nie zaszkodzi – mały wibrator na łechtaczce i język w pozostałych miejscach pomogą osiągnąć cel.

Lekcja #8. Rewanż za szybki numerek

Tylko połowa kobiet potrafi osiągnąć orgazm w czasie krótszym niż 10 minut – wynika z badań opublikowanych w 2009 roku w „Journal of Sex Medicine”. Na ogół kobiecie potrzebne jest średnio 20 minut od rozpoczęcia zabawy do szczytowania. I to pod warunkiem, że jest w nastroju.

To oznacza, że głównie to Ty masz frajdę z szybkich numerków. Czy w związku z tym masz rezygnować z fast sexu od czasu do czasu? Nie, ale pod warunkiem że na koniec powiesz: „Kochanie, dziś wieczorem zajmę się tobą tak, jak lubisz”.

 

Seks, kobiety, porady seksualne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lekcja #9. Punkt g ma kolegów

Faceci mają zadaniowe podejście do tematu i są ukierunkowani na cel. Dobrze. Ale warto wiedzieć, że łechtaczka i punkt G to niejedyne dziesiątki na tarczy. „Ostatnie badania wskazują, że dokładniejszym wyobrażeniem będzie raczej jeden instrument z wieloma klawiszami” – wyjaśnia badacz Instytutu Kinseya i felietonista amerykańskiego „Men's Health” Debby Herbenick.

Wielu seksuologów twierdzi, że w głębi pochwy na przedniej ścianie istnieje jeszcze punkt A. „Włóż jeden zwilżony palec do jej pochwy tak głęboko, jak możesz, i spróbuj go wyczuć. A teraz włóż do jej pochwy dwa zwilżone palce, wskazujący i środkowy, po czym odchyl kciuk” – radzi Tracey Cox. W ten prosty sposób możesz stymulować jednocześnie jej punkt G, punkt A oraz łechtaczkę.

Lekcja #10. Gotowa? Nie bądź taki pewien

To, że Twoja partnerka jest wilgotna, nie oznacza jeszcze, że jest gotowa na seks. Seksuolog, dr Barbara Keesling, tłumaczy, że kobieta jest gotowa do stosunku dopiero w fazie „unoszenia macicy”, kiedy jej pochwa wydłuża się (ok. 2,5 cm). Najgłębszą penetrację umożliwia pozycja, w której Twoja partnerka leży na plecach z nogami maksymalnie rozszerzonymi i kolanami podciągniętymi do ramion.

 

Seks, kobiety, porady seksualne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Lekcja #11. A wcześniej posprzątaj

Facet potrafi odstawić na bok inne myśli i skoncentrować się na seksie. Kobieta nie. Nie licz na miły wieczór, jeżeli Twoja partnerka jest zestresowana. Zrób kolację, pozmywaj, pomóż jej się zrelaksować, rozśmiesz ją. Dla 70% kobiet to więcej niż wyrafinowana gra wstępna.

Lekcja #12. Nie męcz jej pytaniami

Dla większości kobiet pytania partnera o to, czy osiągnęły orgazm, są po prostu nieznośne. Wiele kobiet nie przeżywa orgazmu za każdym razem, a takie pytania sprawiają, że Twoja partnerka czuje presję albo ma wręcz poczucie winy, że coś z nią jest nie tak. Pytaj raczej: „Lubisz, jak tak robię?”. I, poza tym, zawsze możesz dokończyć językiem.

 

Akademia Seksu MH: 12 lekcji sztuki miłości Kotin 2015/shutterstock
fot. Kotin 2015/shutterstock

Szczere wyznania kobiet

Ponad 850 kobiet mówi nam o tym, co zawsze chciałeś wiedzieć. Czyli to, co zaprząta ich myśli w łóżku.

24% Tyle kobiet nie miało orgazmu podczas ostatniego razu, kiedy uprawiały seks.

28% Tyle kobiet mówi, że podczas ostatniego seksu miały orgazm w trakcie penetracji.

62% Dla tylu kobiet ich największym problemem w łóżku jest ich brzuch.

16% Tyle kobiet mówi, że największe kompleksy mają z powodu swoich ud

7,5 Tyle średnio punktów w skali od 1 do 10 ankietowane przyznały ostatniemu kochankowi.

5,8 Najniższa średnio liczba punktów, która sprawiłaby, że poważnie zastanowiłyby się nad związkiem.

87% Tyle kobiet chciałoby udzielić swojemu partnerowi wskazówek w łóżku.

72% Tyle kobiet deklaruje, że widok faceta pomagającego w domu wprawia jej w nastrój do seksu.

32% Dla tylu kobiet najlepszą pomoc stanowi pozmywanie naczyń.

Departament Statystyk MH podaje:

Jej zmartwienia podczas seksu oralnego:

34% że nie lubisz jej zapachu

27% że za długo to trwa że nie podoba ci się tam w dole

12% że w ogóle tego nie lubisz

10% że skończysz za wcześnie

Jej największe zmartwienia w łóżku:

26% - że jest za gruba

20% - że nie będzie miała orgazmu

17% - że nie podoba ci się jakiś fragment jej ciała

14% - że nie jest dobrą kochanką

9% - że ktoś wejdzie do sypialni

5% - nieplanowana ciąża

9% - inne (choroby weneryczne, obawa, że nie będziesz jej szanował, że zostanie wykorzystana)

Numer specjalny MH - Seks 2011

 

REKLAMA