Afrodyzjaki: światowy sex appeal

W niektórych krajach afrodyzjaki są traktowane z całą powagą. I działają. W MH wiemy, że ludowe mądrości trzeba traktować z szacunkiem. Oto przegląd międzynarodowych suplementów seksualnych. Na lepsze doznania, dla większej pikanterii i, zwyczajnie, dla zabawy.

kobieta, flaga, Brazylia fot. gpointstudio 2015/shutterstock
fot. gpointstudio 2015/shutterstock

1. Tajlandia

REKLAMA

Afrodyzjak: Tongkat Ali

Referencje: Tajowie, według badań Durexa, to najbardziej erotycznie wyluzowany i zadowolony z seksu naród (92%). Pewnie Ci się spodoba, że np. aż 44% kobiet lubi oglądać porno podczas uprawiania seksu.

Dlaczego? Ten korzeń dziko rosnącego drzewa zdecydowanie poprawia erekcję, podnosi poziom testosteronu oraz ATP, który stanowi rodzaj magazynu energii używanej w metabolizmie komórki.

"W testach przeprowadzonych na tkankach jąder wykazano, że ekstrakt Tongkat Ali czterokrotnie zwiększa produkcję testosteronu" – mówi biolog Chris Kilham.

Gdzie i czy szukać? Badania wykazały, że stosowanie 2-3 kapsułek ekstraktu ok. 1-2 godzin przed seksem poprawia sprawność seksualną. Produkt dostępny jest w internecie.

2. Nigeria

Afrodyzjak: Johimbina

Referencje: Z badań Durex Global Sex Survey dowiadujemy się, że 67% Nigeryjczyków jest bardzo zadowolonych ze swojego życia seksualnego. To najwyższy wskaźnik w Afryce. Co więcej, nigeryjscy faceci twierdzą, że przeciętnie wytrzymują 24 minuty, co czyni z nich rekordzistów długiego dystansu.

Dlaczego? Alkaloid powoduje podniesienie poziomu noradrenaliny, wzrost wydzielania epinefryny oraz rozkurcz i rozszerzenie naczyń krwionośnych. W kilku ośrodkach na świecie prowadzone są badania nad jego stosowaniem w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn.

Gdzie i czy szukać? W Polsce, w sex shopach i sklepach internetowych można oczywiście dostać preparaty z wyciągiem z johimbiny, natomiast istnieje wiele przesłanek, że nie powodują godnych uwagi sensacji u zdrowych facetów. 

3. Korea Południowa

Afrodyzjak: Różeniec

Referencje: Jeżeli wierzyć temu, co pisze "Time Asia", 17% Koreańczyków miało ponad 13 partnerek, co stanowi swoisty azjatycki rekord. Według badań Pfizera, 91% mężczyzn i 87% kobiet uważa seks za priorytet w życiu.

Dlaczego? Badania wskazują, że preparaty z różeńca podnoszą poziom energii oraz spowodowne stresem obniżenie libido.

Gdzie i czy szukać? W Polsce różeniec występuje wyłącznie w Sudetach i Karpatach. Z kłącza i korzeni wytwarza się preparaty działające wzmacniająco i pobudzająco, np. Rhodiolin czy Arktyczny Korzeń.

4. Indie

Afrodyzjak: Ashwagandha

Referencje: Ankieta przeprowadzona przez najpopularniejszy indyjski dziennik "India Today" wykazała, że 61% mieszkańców jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Nie jesteśmy pewni co na to kobiety, ale 43% Hindusów nie widzi absolutnie nic złego w zdradzaniu partnerki, a 19% w wymianie partnerów. Najbardziej niegrzecznym miastem okazał się Hajdarabad, którego 45% mieszkańców ma pozytywny stosunek do nieco bardziej perwersyjnego seksu.

Co? Korzenie ashwagandha, zwane także indyjskim żeń-szeniem, są jednym z najbardziej znanych ziół stosowanych od 3000 lat w Ajurwedzie. Według indyjskich lekarzy wzmagają seksualny wigor i wydolność, a także pozytywnie wpływają na płodność. Ponadto odmładzają, zapewniają właściwe odżywienie tkanek, poprawiają funkcjonowanie gruczołów i układu rozrodczego.

Gdzie i czy szukać? Preparat zawierający kapsułki z wyciągiem z ashwagandha można dostać w internetowych sklepach z naturalnymi suplementami. 

5. Brazylia

Afrodyzjak: Maca

Referencje: 47% Brazylijczyków uprawia seks dwa lub więcej razy w tygodniu, zgodnie z raportem zaprezentowanym przez University of Chicago. Nawet rówieśnicy Pelego mieszczą się w tej grupie, bo jak wynika z raportu – ponad jedna trzecia brazylijskich emerytów uprawia seks trzy razy w tygodniu.

Co? Rosnąca wysoko w Andach w Brazylii i Peru maca to krzew, z którego korzeni od wieków Indianie przygotowywali leczniczy preparat. Początkowo służył im do przezwyciężania choroby wysokościowej, później okazało się, że jego działanie jest wszechstronne. Regeneruje organizm, wzmacnia układ rozrodczy, reguluje gospodarkę hormonalną, wspomaga leczenie bezpłodności i impotencji u mężczyzn. Prawdziwe złoto Inków.

Gdzie i czy szukać? Preparat o nazwie Maca w postaci kapsułek znajdziesz w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością.  

Gdzie szukać afrodyzjaków?

Większość specyfików, które mogą poprawiać funkcje seksualne, jest dostępna w sklepach z naturalnymi suplementami. Ich działanie na libido wynika z tego, że podobnie jak żeń-szeń mają ogólny pozytywny wpływ na organizm ze względu na obecność minerałów, antyoksydantów i fitohormonów. Ale co nam szkodzi spróbować?  

MH 08/2011 

REKLAMA