Naturalne afrodyzjaki - sposób na udany seks

Wiadomo, że seks latem jest najlepszy. Praktyka pokazuje, że jesień, zima i wiosna są równie dobre. Polowanie zacznij w kuchni. Pięć świetnych sposobów na upał w sypialni – czyli afrodyzjaki na talerzu. 

IKO 2008/shutterstock.com
Kobiety, które co dzień jedzą czekoladę, mają większą ochotę na seks aniżeli te, które nie osładzają sobie w ten sposób życia. (fot. © IKO 2008/shutterstock.com)

Bąbelki

Szampan to król alkoholowych afrodyzjaków. Kroczy za nim przeszło 500 lat udanych podbojów. W wersji tańszej proponujemy wino musujące.

Energia z morza

Pamiętasz, co jadał Casanova przed ciężką nocą? 50 ostryg dziennie i libido hula, jak należy. Ostrygi możesz zastąpić np. małżami, homarami, bo inaczej zbankrutujesz. Owoce morza to źródło selenu i cynku, odpowiedzialnych za popęd seksualny. Nie lubisz owoców morza? Nic straconego. Prawdziwą bombą erotyczną jest tuńczyk, który jest bogatym źródłem kwasów omega-3 – potrzebnych do budowania serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Jedz dużo ryżu i orzechów, bo zawierają aminokwas argininę - niezbędny do produkcji płynu nasiennego.

Paliwo w proszku

Używaj przypraw. Po pierwsze, imbiru, który doskonale rozgrzewa, poprawia krążenie i zwiększa apetyt na seks. Po drugie, chili. Wystarczy szczypta, by zaostrzyć smak potrawy i nie tylko.

Z wizytą w tropikach

Sponsorem erotycznej prognozy pogody są w tym numerze owoce: banan, pomarańcza, melon, mango, kiwi i ananas. O tym, że jedzenie ananasa sprawia, iż sperma staje się słodsza, zapewne już wiesz. A na pewno wie o tym Twoja partnerka! Powinieneś wiedzieć również, że inne słodkie owoce mają zbawienny wpływ na smak i zapach spermy oraz kobiecego śluzu.

Na słodko

Na deser nie zapomnij o czekoladzie i lodach waniliowych. Czekolada to mieszanka substancji, które odpowiedzialne są za stymulację zmysłów. Urolog ze szpitala San Rafaele w Mediolanie mówi, że kobiety, które co dzień jedzą czekoladę, mają większą ochotę na seks aniżeli te, które jej nie jedzą. Lody waniliowe to doskonałe źródło fosforu i wapnia. Wystarczy 200 mg (mała miseczka), żeby podkręcić Twój i jej orgazm.

Następnego dnia

Bez względu na to, czy obudzisz się sam czy z nią, wyciśnij sok z dojrzałego ananasa, dodaj łyżkę stołową miodu i zalej białym winem lub zmieszaj resztkę szampana z kolacji z sokiem pomarańczowym. To przepisy na udany poranek – pod warunkiem, że masz dzisiaj wolne.   

Men's Health 10/2007

REKLAMA