8 patentów na bardziej udane życie erotyczne

Wyobrażacie sobie życie bez seksu? My również nie - za bardzo go kochamy. Dlatego warto postarać się, by nasze życie towarzyskie i zawiązane z nim łóżkowe przeżycia urozmaicać i wzbogacać. Oto 8 ciekawostek, które Wam w tym pomogą.

| Data aktualizacji: 2022-03-10
8 patentów na bardziej udane życie seksualne AS Inc 2015/shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Wróżba z uśmiechu

Rzuć okiem na zdjęcia partnerki z dzieciństwa. Im częściej się uśmiechała, tym lepiej. Badania wykazały, że najszerzej się uśmiechające rozwodziły się sześć razy rzadziej niż te z ponurymi minami.

2. Poczekaj z seksem

Uczeni przebadali ponad tysiąc par pod kątem czasu, jaki upłynął od pierwszej randki do pójścia ze sobą do łóżka. Okazuje się, że zwlekanie z tą decyzją zwiększa szanse na związek, w którym partnerzy dobrze się ze sobą czują, mają poczucie stabilności, ufają sobie, a jednocześnie cieszą się seksem.

3. Słowo tabu

Nawiązując znajomość na portalu randkowym, nie używaj słowa „seks” w pierwszych wysyłanych wiadomościach. Jak wynika ze statystyk ze strony OkCupid, używanie go zmniejszy o jedną czwartą szansę na dalszy rozwój znajomości.

4. Czasem ostrzej

Kobiety w stałych związkach bardzo często tęsknią za ostrzejszym seksem – czytamy w „Canadian Journal of Human Sexuality”. Mały klaps w pośladki może podkręcić temperaturę w łóżku. Celuj raczej w środkową część pośladka, gdzie jest najwięcej zakończeń nerwowych.

5. Seks leczy

Jeżeli Twoja partnerka często czuje się nieszczęśliwa, miewa lęki i zmienne nastroje, to może oznaczać, że związałeś się z neurotyczką. Co robić? Uprawiać seks! Michelle Russell i James McNulty z University of Tennessee dowiedli, że częste uprawianie seksu znacznie poprawia nastrój neurotyków, zwiększając ogólną satysfakcję z życia i ze związku.

6. Dobry dotyk

Na randce, gdy docierasz do puenty dowcipu, dotknij – niby przypadkiem – wnętrza jej dłoni. Jeżeli nie cofnie ręki, kontynuuj już nieco śmielej. Jej dłoń, a szczególnie wewnętrzna część, usta i język mają najwięcej zakończeń nerwowych ze wszystkich części ciała.

Skoro nie możesz jeszcze dotrzeć do jej ust, dłoń będzie dobrym wstępem. Wnętrze dłoni jest już terenem bardziej intymnym: skoro pozwala Ci go dotykać, to może być dla Ciebie zielone światło.

7. Naucz się grać na saksie...

…bo kobiety kochają muzyków. Badacze twierdzą, że to specyfi czna mieszanina aroganckiego sposobu bycia i niedostępności. Dlaczego arogancja? Proszę – naukowcy z New Mexico State University udowodnili, że faceci, którzy prezentują wobec kobiet postawę drapieżnika w każdej chwili gotowego do skoku, mają kilkakrotnie więcej partnerek seksualnych od tych miłych i wycofanych.

Niedostępność ? Proszę bardzo – z badań psychologów z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver wynika, że od mężczyzn uśmiechniętych kobiety wolą tych z dumnym wyrazem twarzy i „złych chłopców”. Wniosek z tego taki, żeby szybko zmienić sobie zdjęcie na FB na takie, na którym stoisz z gitarą i ponurą miną.

8. Szparagi na seksualną długowieczność

Nauka znalazła uzasadnienie legendy o cudownych afrodyzjakalnych właściwościach szparagów. To warzywo to jakby kompakt, który przeciwdziała najgroźniejszym dla naszej potencji chorobom cywilizacyjnym – cukrzycy i miażdżycy.

Otóż szparagi znacząco zwiększają produkcję insuliny, która rozkłada cukier we krwi. Zawierają też kwas foliowy, który ogranicza we krwi homocysteinę powodującą choroby serca. Na szczęście obecnie szparagi (także mrożone) są dostępne przez cały rok.

Jak je jeść? Codziennie razem z wieczornym posiłkiem zjadaj 5 szparagów ugotowanych na parze. To ważne, żeby przygotowywać je w ten właśnie sposób – wtedy masz gwarancję, że nie tracą wartościowych fitoskładników.

REKLAMA