6 patentów na to, by pierwsza randka nie byłą ostatnią

Nie strać swojej szansy, bo pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Zobacz, jak zapunktować przy pierwszym spotkaniu. Sprawdź, dlaczego bycie dżentelmenem i elegancja popłacają, a zużyte teksty na podryw nadają się jedynie do kubła.

seksowna brunetka pierwsza randka bart78, shutterstock.com
fot. bart78, 2014, shutterstock.com

1. Zapomnij o zużytych tekstach

Nie ma nic gorszego niż wypracowane „teksty na podryw” z poradnika podrywacza. To tak jakbyś wysyłał CV z szablonu do różnych firm i tylko odręcznie wpisywał ich nazwę. To nie działa.

Zarówno przy przyjmowaniu do pracy, jak i podrywaniu ceni się indywidualne podejście. Możesz nawet brzmieć niezręcznie i banalnie, gdy podchodzisz i pytasz: „Często tu przychodzisz? Bo chyba Cię już widziałem, miałaś coś niebieskiego na sobie”, ale to jest 100 razy lepsze niż tekst typu: „Nie potłukłaś się, spadając z nieba?”.

2. Nie przesadzaj z przygotowaniami

Chodzi o to, żebyś nie wyglądał tak, jakbyś spędził przed lustrem więcej czasu niż ona. To znaczy, oczywiście, każdej kobiecie jest miło, gdy widzi, że się facet dla niej postarał, ale nie powinieneś wyglądać jak przebrany. Kobiety najbardziej lubią klasykę w dobrym gatunku: dżinsy, sweter, koszula, dobre buty. Nie przesadzaj z żelem i nie używaj dezodorantu w ilościach hurtowych. Męski zapach (dobrej wody toaletowej) ma być wyczuwalny dopiero wtedy, gdy ona do Ciebie się lekko przybliży.

3. Bądź szarmancki

Nawet najbardziej niezależna kobieta docenia męską troskę. Otwórz przed nią drzwi i puść przodem, pomóż się rozebrać, osłoń ją przed tłumem w klubie, zainteresuj się, czy nie chce kolejnego drinka. A jeśli postanowi wracać do domu, to nie robisz min, że liczyłeś niby na coś więcej, tylko zapewniasz jej bezpieczny powrót.

Męska troska przejawia się również w tym, że zamiast nawijać bez przerwy o sobie, pytasz ją o jej sprawy i wysłuchujesz tego z zainteresowaniem. I jeżeli Ci powiedziała, że nie znosi polskich komedii, nie proponujesz jej tego na następnej randce.

4. Nie odkrywaj od razu wszystkich kart

Nie myl bycia szarmanckim z byciem nachalnym. Nie przystępuj od razu do natarcia. Flirtuj tak długo, jak się da. Kobiety uwielbiają tę fazę znajomości, gdy jeszcze właściwie nic nie wiadomo i nic nie zostało powiedziane. Bądź trochę sarkastyczny, trochę złośliwy. Powiedz jej komplement, ale zaraz potem sobie z niej zażartuj.

5. 2 godziny wystarczą

Nie przedawkuj swojej obecności na początek. Pierwsze spotkanie nie powinno być zbyt długie. Pozostawisz jej tym samym pewien niedosyt, a jak pokazują badania z zakresu psychologii - lepiej żeby się Tobą zaciekawiła i zatęskniła, niż się Tobą znudziła.

6. Sprawdź pogodę

Sprawdź wcześniej prognozę pogody. Badacze z University of Brittany odkryli, że w pogodne, słoneczne dni mamy dwukrotnie większą szansę na to, że nowo poznana kobieta da nam swój numer telefonu.

MH 11/2013

REKLAMA