Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

5 zmysłów seksu, czyli co podnieca kobiety

Seks to doświadczenie totalne, w którym uczestniczą wszystkie zmysły. Gdy jesteś z kobietą, to patrzysz na nią, dotykasz jej, czujesz jej zapach, smak skóry, słyszysz jej westchnienia. Wykorzystaj to, by zasłużyć na miano lepszego kochanka.

5 zmysłów kobiety, którymi możesz zawładnąć fot. Miko Lim
Kobiety mają podobno wrażliwsze zmysły – lepszy węch, subtelniejszy smak, dostrzegają więcej szczegółów. Dowiedz się, jak ona odczuwa seksualną przyjemność poprzez swoje pięć zmysłów i co możesz zrobić, żeby ją zdobyć.  

1. Dotyk

Do dziś pamiętam seks z moim pierwszym chłopakiem podczas wakacji w domu letniskowym naszych przyjaciół. Pierwszy raz mieliśmy tyle czasu dla siebie i praktycznie nie wychodziliśmy z łóżka. Przerobiliśmy wszystkie znane nam pozycje i czuliśmy się trochę zmęczeni. Któregoś wieczoru on zaproponował mi zabawę. Zawiązał mi oczy i powoli rozebrał.

Leżałam, czekając na jego dotyk, ale zamiast tego poczułam coś miękkiego i delikatnego przesuwającego się po moich plecach i pośladkach. Chwila przerwy i teraz dla odmiany poczułam coś zimnego na piersiach. A następnie coś szorstkiego i drapiącego między udami. I klaps w pośladki. Mój chłopak przygotował cały arsenał, składający się m.in. z kostek lodu, włochatego swetra, drapiącej szczotki do włosów, truskawek.

Może to brzmi głupio, ale było to jedno z moich najbardziej podniecających doświadczeń erotycznych. A najbardziej kręcące było samo oczekiwanie na kolejne dotknięcia. Gdy w końcu zerwał mi chustkę i przytulił mnie, już sam dotyk jego ciała sprawił, że miałam najlepszy orgazm w życiu. 

Magia dotyku

Dotyk to dla kobiet podstawowy wyzwalacz pożądania – czytamy w magazynie "Journal of Sex Research". To jedyne zmysłowe odczucie, w którym Twoja aktywność jest niezbędna.

"Ale to jest doświadczenie wzajemne: ona Cię dotyka i jednocześnie czuje dotyk Twojej skóry" – mówi dr Justin Sitron, seksuolog z Widener University. Może zainspiruje Was jedna z technik polecanych przez seksuologa, zwana "koncentracją na odczuciach". Twoja partnerka leży na plecach, ma zamknięte oczy, a Ty wolno pieścisz jej twarz – włosy, nos, uszy, usta.

"Wyobraź sobie, że to ostatni raz, gdy masz okazję cieszyć się jej ciałem" – mówi Sitron. Teraz przejdź niżej, pieszcząc jej tułów i nogi. Obróć ją na brzuch i powtórz zabawę. Celem tej techniki jest odkrycie nowych erotycznych obszarów. Wiadomo, że piersi, genitalia i wewnętrzna strona ud mają najwięcej zakończeń nerwowych. Dlatego dochodzimy do nich na końcu, możliwie jak najpóźniej. 

2. Węch

Pocałunek zawsze kojarzy mi się z charakterystycznym zapachem tego konkretnego mężczyzny. Jego wodą toaletową, płynem do płukania ust i tą specyficzną, trudną do określenia naturalną wonią, która sprawia, że serce mi szybciej bije. Naukowcy twierdzą, że kobiety mają wielokrotnie wrażliwszy zmysł powonienia.

Jestem skłonna im wierzyć, bo gdy mężczyzna przyjemnie pachnie, to przymykam oczy na ewentualne niedostatki urody. Gdy poznałam mojego obecnego partnera, wydawał mi się kompletnie nie w moim typie. Dopiero gdy odwoził mnie samochodem do domu, poczułam jego zapach i od tego się wszystko zaczęło. Wyciągnął rękę, żeby wyjąć okulary ze schowka koło mojego siedzenia, i zapach jego skóry sprawił, że miałam ochotę ją polizać.

Mam całą listę zapachów, które kojarzyły mi się z seksem – zapach jego skórzanej kurtki, kokosowego płynu do kąpieli, cynamonowych świec, które zapaliliśmy wtedy, gdy się kochaliśmy po raz pierwszy. Faceci tego nie doceniają, ale dla nas zapachy z pierwszego etapu naszej znajomości zawsze będą najlepszym afrodyzjakiem. 

Zapach mężczyzny

Faceci trenujący na siłowni mają (poza nielicznymi wyjątkami, o których tu nie będziemy wspominać) odruch maskowania zapachu dużą ilością dezodorantu. Ale to, co jest dobre na siłowni, nie sprawdza się w łóżku.

"Istnieją dowody na to, że męski pot zawiera wyczuwalne dla kobiet feromony" – mówi dr Alan Hirsh, szef Smell &Taste Treatment and Research Foundation. Najwięcej wydziela się spod pach. Innym miejscem jest obszar między górną wargą a nosem. Dlatego pocałunek to rodzaj testu zapachu – twierdzą specjaliści. Maskując swój naturalny zapach, pozbawiasz się potężnej broni.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij