5 popularnych snów erotycznych i ich znaczenie

Sny ma każdy i to samo tyczy się snów erotycznych. Nie każdy jest jednak świadomy ich znaczenia. Zobacz, w jaki sposób interpretować pikantne marzenia senne.

fantazje senne, sny erotyczny

Zanim przejdziemy do tego, co tygrysy lubią najbardziej, warto napisać kilka słów o samych snach. Pojawiają się one w fazie REM (Rapid Eye Movement), kiedy Twój mózg jest najbardziej stymulowany i kreatywny. Podczas tej fazy umysł przetwarza to, co przeżyliśmy podczas całego dnia, przyswaja informacje i tworzy marzenia senne, również te erotyczne.

REKLAMA

Co ciekawe nasze mięśnie podczas tej fazy są całkowicie zwiotczałe, dzięki czemu fizycznie nie wykonujesz żadnej z akcji, które Twój mózg właśnie wyświetla na wielkim ekranie podświadomości. Może to i dobrze, bo Twoja partnerka mogłaby dowiedzieć się zbyt wiele, o tym, co akurat Ci się śni. I awantura gotowa.

Tymczasem sny erotyczne są przejawem twoich podświadomych obaw i pragnień, które niekoniecznie muszą być seksualne. Śnienie jest migawką naszych ciągot, zmartwień, strumieniem świadomości - w gruncie rzeczy są lustrem tego, jak się czujemy w chwili obecnej.

„Zwykle są odbiciem tego, czego brakuje Ci w danej chwili życia” - twierdzi Lauri Quinn Loewenberg, profesjonalny analityk marzeń i autor Dream on It: Unlock Your Dreams, Change Your Life. Nie ma tu jednak przełożenia 1 do 1. wyimaginowany seks z koleżanką z pracy, siostrą narzeczonej czy szefową wcale nie musi oznaczać, że rzeczywiście chcesz przestudiować wspólnie z nimi Kamasutrę. Może to być pragnienie cechy, rzeczy lub sytuacji życiowej, które są udziałem którejś z nich. Przyjrzyjmy się zatem bliżej najpopularniejszym marzeniom sennym o lekkim zabarwieniu erotycznym.

1. Koleżanka z pracy

Śniło Ci się, że sprawdzaliście razem wytrzymałość stołu w pokoju konferencyjnym? To bardzo powszechna fantazja. Bardzo możliwe, że chciałbyś posiąść nie ją, ale jedną z jej cech charakterystycznych. Jest lubiana przez wszystkich pracowników? Ma świetne wyniki sprzedaży i więcej zarabia? Może sam widzisz w niej autorytet, doceniasz jej wiedzę i przygotowanie merytoryczne? Bardzo możliwe, że oprócz ponętnych kształtów, ona ma coś, czego jej podświadomie zazdrościsz, co ją wyróżnia.

2. Szefowa

Chciałbyś przenieść relację z szefową na wyższy poziom? Na przykład poziom jej biurka? Prawdopodobnie jesteś osobą, która przywiązuje dużą wagę do posiadania kontroli i władzy. Sny erotyczne z szefową w roli głównej niekoniecznie odnoszą się bezpośrednio do niej, ale do tego, co reprezentuje - odpowiedzialność, autorytet, umiejętność zarządzania – i obnażają Twoją skłonność do dominacji i chęci podejmowania decyzji.

3. Celebrytka

Tutaj warto zadać sobie pytanie, czy jest to konkretna osoba. Bardzo możliwe, że fantazjując o Monice Belucci, tak naprawdę marzysz o tym, co włoska piękność prezentowała w filmach, które wcześniej widziałeś. Bogactwo? Prestiż? Nutę przemocy w seksie? Podążaj za fabularną nitką do kłębka, a odnajdziesz ukryte znaczenie.

4. Nieznajoma

Jest to tzw. marzenie tajemniczej kochanki i jest zdecydowanie najczęściej pojawiającym się snem erotycznym. Tajemnicza kochanka, która pojawia się w naszym umyśle, kobieta bez twarzy, jest ucieleśnieniem cech, które są dla Ciebie istotą kobiecości. Jeśli pojawia się w nich starsza kobieta, inicjatywna, z dużym seksualnym temperamentem, prawdopodobnie najważniejszymi atrybutami kobiecości są dla Ciebie opiekuńczość, rodzina, dom.

5. Eks

Jeśli Twoja była odwiedza Cię często w środku nocy, to albo ją zamordowałeś i masz problem z pogranicza horrorów i sci-fi, albo nie do końca pogodziłeś się z faktem, że ona nie stanowi już części Twojej codzienności. Być może Cię zraniła, potraktowała niesprawiedliwie i nie rozumiesz jej pobudek? Po prostu się z tego nie wyleczyłeś i Twój mózg podświadomie „rozgrywa” pewne sceny wciąż i wciąż. Tkwisz w martwym punkcie, chłopie. Czas się obudzić, dosłownie i w przenośni.

Zobacz również:
Są sporty, które bez zimy nie istnieją, ale są też i takie, które zimą tracą dużo ze swojego uroku. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić wszystko to, co związane z narciarstwem i białym szaleństwem, a do drugiej chociażby jazdę na rowerze. Nie oszukujmy się, zimno, liczne oblodzenia, sporo śniegu – to wszystko po prostu nie sprzyja jeździe na ulubionym jednośladzie.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA