5 patentów, jak być dla niej atrakcyjnym

Zabieganie o względy kobiet często odbywa się według utartych reguł i marnie działających strategii. Pora zastanowić się: jakiego faceta chce współczesna kobieta? Już odpowiadamy. Sprawdź 5 naukowo popartych sposobów, jak ją wreszcie uwieść.

fot. mast3r 2014 / shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Głosem wiele nie zwojujesz

REKLAMA

Kobiety mogą obniżyć tonację i spowodować, że łatwo zakręcą sobie Ciebie wokół palca, ale jak dowodzą badania z Penn State Harrisburg, faceci i ich próby, aby brzmieć seksownie i podniecająco dla kobiet, najczęściej spalają na panewce.

Dlaczego jej wcielenie a' la Scarlett Johansson powoduje, że miękną Ci kolana, a gdy Ty próbujesz być jak Sean Connery to ona tylko uśmiecha się z politowaniem? Odpowiadamy: nie jesteś autentyczny. W badaniach kobiety-słuchacze w większości przypadków rozpoznawały taki blef.

"Kobiety rodzą się z określoną liczbą komórek jajowych i tym samym mają ograniczone możliwości reprodukcyjne – tłumaczy współautorka badań doktor Marissa Harrison. - Instynktownie są przyciągane przez mężczyzn z najbardziej pożądanymi cechami. Są one zdolne z łatwością rozpoznać owcę z głosem wilka i gdy to następuje czekają na partię lepszych genów dla swojego potomstwa".

Zmiana głosu nie jest więc kluczem do powodzenia na Twojej randce. Są jednak inne sposoby, aby zwiększyć swoją atrakcyjność dla płci przeciwnej. Wypróbuj pięć sztuczek i... ciesz się efektami nowych zmian.

1. Mów śmiało

To samo badanie wykazało, że gdy mężczyźni starali się uwieść kobiety głosem, byli bardziej pewni siebie i brzmieli śmielej. To może być kluczem do zdobycia potencjalnej partnerki. Dawno temu kobieta poszukiwała partnera, który jest w stanie zapewnić jej opiekę i dobrobyt. Cechy takie jak pewność siebie i inteligencja wciąż są w cenie również z podobnych względów. Jak mówić? Podnieś ton głosu, mów wyraźnie i stanowczo.

2. Noś czerwone ciuchy

Kobiety postrzegają facetów jako bardziej atrakcyjnych, gdy Ci mają na sobie czerwoną koszulę lub stoją na czerwonym tle. Tak brzmiał główny wniosek z badań przeprowadzonych w 2010 roku na University of Rochester. Dlaczego tak jest? Czerwień to uniwersalny symbol dla podniecenia seksualnego. Naukowcy podkreślają, że ten kolor jest bardzo często powiązany z namiętnością i erotyzmem. Pomyślmy: czerwona szminka, czerwone wino… Coś w tym jest.

3. Zatrzymaj brodę

Zarost wcale Cię nie postarza. Badania australijskich specjalistów wykazały, że kobiety były bardziej przyciągane przez mężczyzn z solidnym zarostem niż przez ich gładko ogolonych kolegów. Powód? Faceci z brodą i wąsami są dla kobiet bardziej męscy i są postrzegani jako lepszy materiał na ojca, ponieważ, jak spekulują badacze, są w stanie lepiej chronić i wychowywać potomstwo.

4. Uśmiechaj się na imprezach, a nie na fotkach

Zgodnie z wynikami badań z 2011 roku, kobiety uważają facetów za mniej seksownych, gdy Ci są uśmiechnięci na zdjęciach niż gdy są poważni lub zamyśleni. Bez poznania danego mężczyzny osobiście, nie wiedząc nic o jego mowie ciała i zachowaniu wobec otoczenia, kobiety uznawały uśmiechniętych od ucha do ucha facetów (na zdjęciach) za mniej męskich i mniej dominujących.

Nie wahaj się jednak użyć swojego hollywoodzkiego uśmiechu rozmawiając z dziewczyną w barze. Brytyjscy i niemieccy naukowcy twierdzą zgodnie, że łagodny dłuższy uśmiech jest oceniany przez kobiety jako bardziej wiarygodny i autentyczny, niż krótki i nieśmiały bez żadnego podtekstu. Przechylając głowę w jej stronę wzmocnisz efekt.

5. Naturalne feromony

To, czy wytwarzane przez organizm feromony są w rzeczywistości w stanie przyciągnąć płeć przeciwną, jest wciąż przedmiotem dyskusji. Jedno jest pewne – unikaj wylewania na siebie butelek cuchnącej wody kolońskiej.

Kobiety zwracają dużo większą uwagę na zapach, niż mężczyźni. Tak działa biologia. Każdy człowiek wytwarza swój zapach, który jest powiązany z genetyką. Pamiętając, że kobiety mają mniejszą zdolność do reprodukcji, jasnym staje się fakt, że będą podświadomie poszukiwać najlepiej odpowiadającej im partii genów.

Twój naturalny zapach może nie tylko być skuteczniejszy niż drogie perfumy, ale także na zawsze zakończyć karierę wód kolońskich. Szwajcarscy specjaliści poprosili 100 osób o powąchanie sześciu zapachów. Efekt? Żaden z nich nie był wskazany jako ładny według wszystkich badanych. Wniosek jest prosty: Twój ulubiony zapach może być dla niej całkowicie odrzucający.

Odnośnie nerwowego pocenia: badania z 2012 roku przeprowadzone na University of Pennsylvania pokazują, że kobiety były w stanie zawsze wyczuć męski pot wytworzony podczas stresu, nieważne jakimi środkami starano się go tuszować.

"Kampanie marketingowe wmawiają nam, że naturalne zapachy trzeba koniecznie ukryć ich najnowszymi środkami. Prawda jest taka, że zapachy te zawsze będą nam towarzyszyć i wcale nie muszą być odstraszające" – tłumaczy doktor Charles Wysocki.

MH

REKLAMA