5 męskich cech charakteru, których szukają kobiety

Na podstawie dwóch anonimowych ankiet przeprowadzonych przez Opinion Research Corporation i portal BestLifeOnline.com, w których wzięło udział ponad 1000 respondentek, udało się wytypować kilka męskich cech cenionych przez zdecydowaną większość ankietowanych pań. Oto one.

 

uwodzenie, męskie cechy

Wierność

84% kobiet jest zdania, że męska wierność jest nie tylko ważna, ale też seksowna. One chcą mieć pewność, że są dla Ciebie najlepsza możliwą opcją i żadna inna nie wpadnie Ci w oko, kiedy masz je pod ręką. Dlatego warto zapewniać partnerkę o sile Twojego uczucia i stale obecnym pożądaniu. 

REKLAMA

Odpowiedzialność

Na tę cechę wskazało aż 75% pań. Należy to interpretować jako odpowiedzialność za związek, rodzinę, jej bezpieczeństwo. Kobiety szukają facetów, którzy nie boją się brać ciężarów wspólnego życia na swoje barki i nie uciekną, gdy pojawi się pierwszy poważny problem. 

Życzliwość

Nie chodzi o to, żebyś nie miał swojego zdania, zgadzał się na wszystko i był miły na każdym kroku. Tego nie wytrzyma żadna kobieta. Mile widziana jest jednak życzliwość, również w codziennych, z pozoru błahych sytuacjach. Twój stosunek do kelnerek, współpracowników czy rodziny dużo mówi o tym, jak będziesz traktował ją w przyszłości. Dlatego 65% kobiet tak ceni sobie facetów miłych w obyciu. Nikt nie chce dzielić życia z frustratem czy gburem. 

Uczciwość

66% przedstawicielek do niedawna niebrodatej płci chórem rzekło, że uczciwość jest ważna. Widocznie cenią sobie facetów, którzy nie boją przyznać się do błędu, wiedzą, kiedy schrzanili i są szczerzy w sprawach sercowych. Oczywiście odpuść sobie zbytnią prawdomówność, kiedy ona pyta, co sadzisz o jej wieloletnich przyjaciółkach. Nie warto.

Bycie wzorem

Jeśli jesteś gościem, którego inni starają się naśladować, masz dużo cierpliwości i potrafisz opiekować się innymi, trafiasz w gusta 51% respondentek. Są to oczywiście cechy dobrego ojca i żadna kobieta nie pominie ich przy wyborze partnera, który w przyszłości ma zabierać jej dzieci na spacery. 

Zobacz również:
Kółka gimnastyczne są trudne w obsłudze,  ale z drobnymi podpowiedziami dasz sobie radę.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA