5 kroków do drugiej randki

Klubowe gry to zabawa dla doświadczonych graczy, bo prawo podrywu bywa bezlitosne dla żółtodziobów. Jeśli jesteś umówiony na pierwszą randkę, ale chciałbyś wyciągnąć ją także na drugą i trzecią,  musisz zwiększyć wartość swoich akcji na parkiecie giełdy uwodzenia..

Sekrety dobrej randki Ammentorp Photography
fot.shutterstock.com

Nie ma co kombinować. Jeżeli dotąd odnosiłeś zaledwie umiarkowane sukcesy na erotycznym rynku, czas podejść do zagadnienia naukowo. Skoro ekonomiści mogą nam doradzać, jak osiągnąć szczęście (szukaj więcej na naszych stronach) to dlaczego nie skorzystać z ich odkryć i w tej dziedzinie? Przecież do świata męsko-damskich relacji również stosuje się na przykład prawo podaży i popytu (sami to sprawdźcie, zostając w klubie aż do zamknięcia). Nam chodzi konkretnie o to, jak stać się facetem, na którego zawsze będzie popyt.

Wybierz właściwy moment

Tak samo jak wyczucie właściwego momentu zakupu akcji przyniesie Ci realne zyski, tak i właściwa pora, o jakiej wchodzisz do baru pełnego kobiet, zapewni Ci sukces.

Teoria: Zgodnie z teorią gier, wygrana jednej osoby jest przegraną innej. "Przykłady dowodzą, że podczas aukcji tego typu wygrywają Ci gracze, którzy pomimo słabszych zasobów grają agresywnie" – mówi Steven Landsburg, profesor ekonomii z Uniwersytetu Rochester. Silniejsi gracze (dysponujący większymi środkami) często pasują, czekając na lepszą ofertę, i w końcu zostają z niczym.

Praktyka: W barze ci słabsi gracze (czyli dysponujący gorszymi zasobami) to na ogół te zdesperowane kobiety, które pilnie chcą poderwać kogoś przed 20.30. Przybycie tam w okolicach 22.00 pozwoli Ci ich uniknąć. Statystyki barowe wskazują, że kobiety na ogół rozpoczynają piątkowy wieczór o 19.48 i trwa on średnio sześć godzin. Daje Ci to więc spokojnie bite trzy godziny, aby zamknąć transakcję.

Przewaga nad konkurencją: Zachowaj spokój. Inni niech się wygłupiają, bardzo proszę, ale Ty przybierz opanowany wyraz twarzy. Badania naukowców z University of Abertay Dundee dowodzą, że to najlepsza strategia. Podczas badań, analizując rozmaite fotografie mężczyzn, których twarze wyrażały różne stany emocjonalne, kobiety w większości wybierały twarze pozbawione przesadnej ekspresji. Świadczy to o tym, że na pierwszy rzut oka najatrakcyjniejsi wydają się faceci, którzy potrafi ą utrzymywać emocje na wodzy. Czyli jest to dokładnie ta cecha, która charakteryzuje najlepszych graczy giełdowych.

Dywersyfikacja inwestycji

Jeśli już wyznaczyłeś sobie grupę docelową, czas na akcję. Podejdź do niej, to znaczy, do każdej po kolei.

Teoria:  "Prawo średnich również ma zastosowanie w podrywaniu" – mówi Landsburg. Z im większą liczbą kobiet masz kontakt, tym większe prawdopodobieństwo, że któraś z nich zobaczy w Tobie faceta, który doskonale pasuje do jej wyobrażeń o partnerze.

Praktyka:  Skuteczni podrywacze mają cztery proste zasady: próbować, próbować, próbować, a o ewentualnych porażkach natychmiast zapominać. Może i coś w tym jest, ale my radzimy podejść do sprawy ekonomicznie, minimalizując ewentualne straty. "Badania wskazują, że kobiety podejmują decyzję, czy mają ochotę na dalszy kontakt, w ciągu pierwszych 30 sekund rozmowy" – mówi nasz specjalista od szybkich randek prof. Richard Wiseman. Tak więc, jeżeli ona nie odpowiada pozytywnie na Twoje zaloty w tym czasie, zrezygnuj.

Przewaga nad konkurencją:  Cała zabawa polega na wzbudzeniu zaufania. Badacze na Queen University w Ontario dowiedli, że jeżeli utrzymasz jej spojrzenie przez średnio 8,2 s, możesz składać ofertę. "Zadawaj pytania otwarte – radzi Wiseman, opierając się na swoich badaniach dotyczących szybkich randek. – To przynosi najwyższą stopę zwrotu. Zamiast gadać o sobie, pozwól się jej wypowiedzieć".

Nie poddawaj się zbyt szybko

Sukcesy w inwestowaniu przyniesie Ci sytuacja, w której kobiety będą widziały w Tobie okazję, której nie można zmarnować.

Teoria: Psycholodzy piszą o ciekawej prawidłowości, zgodnie z którą intensywność negatywnych uczuć związanych z utratą jest dwukrotnie większa niż radość z otrzymania tej samej rzeczy. "W związku z tym wiele rzeczy robimy z chęci minimalizowania strat niż z chęci zysku" – mówi ekonomista z Harvardu David Laibson.

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA