15 pomysłów na randkę online

Jak sprawić, aby spotkanie wideo zmieniło się w przygodę? Użytkownicy aplikacji randkowej podsuwają nam swoje pomysły.

randka online shutterstock.com

Pandemia w wielu sferach wprowadziła trwałe zmiany w naszym stylu życia. Coraz więcej ludzi pracuje zdalnie i chyba już nie wrócą do takiego systemu jak wcześniej. Zmienił się sposób podróżowania i robienia zakupów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Tindera, znacznie wydłużył się czas od pierwszego kontaktu w sieci, do spotkania w realu. Czy to będzie stały trend? Zobaczymy, ale póki co, warto poznać sposoby na to, aby wirtualna randka nie zniechęcała nas do siebie. To pomysły zarówno dla związków na odległość, dla tych, którzy chcą naprawdę dobrze poznać drugą osobę, zanim odważą się na spotkanie w realu, jak i dla tych, którym znów przyjdzie żyć w reżimie sanitarnym.

REKLAMA

1. Wspólny spacer

Umówcie się na swojej aplikacji wideo, wstańcie z kanapy, włóżcie wygodne buty i wyruszcie oboje na swój ulubiony szlak spacerowy po lesie, albo po swoich miejskich zakątkach opowiadając sobie o nich i pokazując je drugiej osobie. Podczas eksploracji swoich miejsc, z każdym krokiem poczujecie się bliżej siebie.

ZOBACZ: Pierwsza randka - unikaj tych tematów

2. Wieczór z gotowaniem

Możecie wybrać ten sam przepis i wspólnie (ale każde w swojej kuchni) ugotować jakąś nową potrawę, dzieląc się wrażeniami. A potem każde przy swoim stole z własnym kieliszkiem wina i partnerem na ekranie zjada ze smakiem ugotowaną potrawę, komentując jak wyszło.

3. Wspólne oglądanie filmu

Zsynchronizujcie sobie wieczór filmowy, dzieląc się wrażeniami, śmiejąc się i komentując na bieżąco akcję.

4. Podwójna randka

Im więcej ludzi, tym weselej, nie? Jeśli związek na odległość wydaje się istnieć w jakiejś nierealnej bańce, to zaproszenie na spotkanie jeszcze pary przyjaciół może pomóc wprowadzić do relacji pozory normalności. Poznając lepiej drugą osobę warto się przyjrzeć, jak się zachowuje wobec innych ludzi oraz jak oni na nią reagują.

PRZECZYTAJ: Oto sygnał, że ona z Tobą flirtuje

5. Zróbcie wspólnie test osobowości

Wirtualne randki mogą zainspirować nas do poznania drugiej osoby w nietypowy sposób. Na przykład poszukajcie w sieci testu osobowości o nazwie Enneagram, który bada, co Cię motywuje i jak postrzegasz świat. Odpowiedzcie na pytania a następnie skonfrontujcie swoje wyniki. To pomoże Ci zrozumieć siebie i swoją partnerkę na głębszym poziomie, bez względu na to, jak długo się spotykacie.

6. W poszukiwaniu inspiracji

Potrzebujecie jakiejś pożywki duchowej? W zasadzie wirtualnie możecie wspólnie podróżować po całym świecie, aby ją zdobyć. Możecie wspólnie posłuchać wykładu w Art Institute of Chicago o kultowym filmie George'a Seurata, wysłuchać koncertu w La Scali, albo zwiedzić muzeum Van Gogha w Amsterdamie. A tematów do późniejszej rozmowy Wam nie zabraknie.

7. Wspólne ćwiczenia

Sekretny składnik dobrej wirtualnej randki? Endorfiny. Postarajcie się o nie wspólnie, podejmując jakieś wyzwanie fitness. Zresztą naszym czytelnikom chyba nie musimy tłumaczyć, jak to działa.

8. Wieczór kreatywny

Zawsze mieliście ochotę wypróbować się w jakiejś artystycznej dziedzinie? Zamówcie sobie zestaw do malowania, czy rysunku. Albo narzędzia do zmiany zwykłego mebla, w jedyny i niepowtarzalny. Zróbcie las w słoju. To może być naprawdę świetna zabawa, kiedy wspólnie relacjonujecie sobie i oglądacie Wasze zmagania z materią.

9. Wstańcie razem

Nic tak nie łączy ludzi, jak budzenie się razem w jednym łóżku. Ale skoro to niemożliwe, to wypijcie wspólnie poranną kawę na balkonie. Zapewniam, że zupełnie inaczej smakuje i pobudza na całą resztę dnia, niż kawa pita w samotności.

10. Zagrajcie razem

Nawet jeśli nie jesteście fizycznie razem, nadal możecie wirtualnie rozgrzać się rywalizacją. Jeśli Twoja partnerka z jakichś powodów nie kocha gier wideo, to możecie przecież zagrać wirtualnie w w bardziej analogowe gry, planszówki, szachy, gry logiczne, zgadywanki. Może to być rodzaj wyzwania, na przykład w każdy czwartek jedno z Was przygotowuje na wieczór jakąś grę.

11. Odsłońcie się

A może wypróbujecie grę w szczerość, albo jej pikantniejszy wariant? Albo inaczej - grę w Prawda czy Wyzwanie? Możesz zacząć od łagodniejszych pytań, ale nie zdziwcie się, jeśli gra przybierze niegrzeczną postać. Można sobie pozwolić na więcej, bo przecież osoba, która poczuje się nieswojo zawsze może zerwać połączenie.

12. Zróbcie prezentację o sobie

To może być żartobliwa wersja profesjonalnej autoprezentacji (Power Point mile widziany). Na pierwsze randki możecie przygotować taki zestaw istotnych informacji o sobie - najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa (plus fotki), największe porażki w podstawówce, najśmieszniejsze przygody, rozczarowania, plany na przyszłość, ulubiona muzyka, ulubione zwierzę - lista jest nieskończona. Ale prezentacja musi się zamknąć na przykład w 5 minutach, żeby nie zanudzić drugiej osoby. A potem Quiz wiedzy o sobie.

13. Zatańczcie lub zaśpiewajcie

Karaoke to zajęcie dla odważnych, albo pijanych. Ale jeśli na trzeźwo zademonstrujecie przed drugą osobą, jak sobie radzicie wcielając się w ulubionych wykonawców, to możecie następnie zaśpiewać razem z zespołem Tilt: „Runął już ostatni mur między nami”.

14. Czytajcie sobie

Czy to nie jest miłe, kiedy do snu kołysze Cię głos ulubionej osoby, czytającej wybrane fragmenty ulubionej książki? Możecie sobie od czasu do czasu robić nawzajem takie wieczorne seanse.

15. Zaproszenie do łóżka

Po jakimś czasie może zechcecie poznać się lepiej. I może to być naprawdę romantyczne, intymne spotkanie. Ale o tym już w innym artykule.

REKLAMA