13 podstawowych pytań

Czy one naprawdę wolą starszych facetów? Dlaczego po wszystkim chce nam się spać? I co to są bonobo? Oto 13 podstawowych pytań dotyczących seksu, na które znaleźliśmy dla Ciebie odpowiedzi. Nie zawsze stricte naukowe, ale zawsze interesujące.

Ersler Dmitry 2010/shutterstock.com
Odpowiedzi na niektóre pytania związane z seksem łatwiej i przyjemniej szuka się w pozycji horyzontalnej... (fot. Ersler Dmitry 2010/shutterstock.com)

Istnieje cały szereg poważnych pytań, które trapią mężczyznę w trakcie jego życia. Wszystkie one, różnie formułowane, mają jednak wspólną cechę: dotyczą spraw najważniejszych. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi spowoduje, że kolejne refleksje na ten temat będą dowodem Twojej pasji badawczej, a nie ignorancji.

REKLAMA

Potem przychodzi wiek dojrzewania i nieuchronna kwestia: "Dlaczego Władek ma większego niż ja?". Właściwe podejście do tego problemu pozwoli Ci zachować w przyszłości równowagę psychiczną, aż do następnego pytania: "dlaczego ona sypia z nim, a nie ze mną?". Ponieważ sfera uczuć jest sprawą delikatną i wymagającą namysłu, przy najbliższej okazji walisz rywala w dziób i rozpoczyna się dorosłość. Niosąca oczywiście swoje pytania, np.: "Dlaczego musiałem urodzić się akurat tutaj, dlaczego muszę pracować dla tego kretyna, skąd ten skurczybyk ma tyle forsy, dlaczego się z nią ożeniłem?!".

Sam widzisz, Drogi Czytelniku, że są to pytania bez odpowiedzi. My zadajemy pytania prostsze, ale szukamy rozwiązań równie sumiennie i bezkompromisowo, jak Ty. Oto trzynaście podstawowych pytań i tyleż podstawowych odpowiedzi.

Czy wielkość ma znaczenie?

Zdania w tej kwestii są interesująco podzielone: posiadacze większych penisów twierdzą, że ma, posiadacze mniejszych twierdzą natomiast, że nie ma. Podobnego zdania są ich partnerki, przynajmniej te, które zamierzają kontynuować związek. Można powiedzieć, że każda wielkość jest dobra, jeżeli jest akceptowana przez posiadacza.

Oficjalne liczby informują, że w zwisie penis mierzy od 6 do 10 cm, a podczas erekcji między 12 a 18 cm. Przypomnieć też można, że kobieca pochwa ma 7-8 cm długości i jeżeli cokolwiek może odgrywać jakąś rolę, to raczej grubość, a nie długość członka. Tu jednak możemy nadrabiać zwinnością. Zachęcamy bardziej do fitnessu niż do operacji plastycznych. Jak wykazują badania, tylko co setna kobieta zwraca uwagę na rozmiar członka, ale za to co trzecia patrzy na pośladki.

 

REKLAMA

REKLAMA

Erotyczne wyzwanie MH: seks przez 100 dni Photographee.eu 2015/Shutterstock
fot. Photographee.eu 2015/Shutterstock

Dlaczego zdarza nam się przedwczesny wytrysk?

REKLAMA

Nie ma po temu przesłanek anatomicznych. Człowiek pierwotny kopulował zapewne w zawrotnym tempie, bowiem stosunek płciowy mógł być niebezpieczny dla zdrowia i życia. Odciągał myśliwską uwagę, osłabiał czujność - nawet stosunkowo bezpieczny słoń kopuluje maksymalnie 30 sekund. Rosnące poczucie bezpieczeństwa pozwoliło na większą celebrację aktu płciowego.

Jeżeli więc nie umawiasz się na schadzkę z żoną mistrza dzielnicy w boksie, to wszystko powinno być w porządku. Napięcie, stres i przede wszystkim nadmierna ochota konsumpcji są najczęstszymi winowajcami. Specjaliści są zgodni: im częściej się kochamy, tym łatwiej nam zapanować nad sytuacją. Czyli, praktyka czyni mistrza.

 Dlaczego chce nam się spać po stosunku?

Seks to nie tylko przyjemność, ale, jak wszyscy wiemy, także poważny wysiłek. Orgazm wstrząsa nami nie tylko w przenośni: ciśnienie wzrasta dwukrotnie, napinają się mięśnie nóg, ramion i pleców, oddech przyspiesza do 40 razy na minutę, a serce wali jak oszalałe (180 uderzeń na minutę). To wszystko trwa przez 25,8 sekund, ale wcześniej też się trochę napracowaliśmy. Trudno się więc dziwić, że jak już dobijamy do brzegu, człowiek chciałby minutkę odpocząć.

Mniej wyrozumiałym partnerkom należy przypomnieć historię prezydenta Francji F. Faure'a, który skonał podczas miłosnych igraszek, a złośliwi komentowali, że zasnął w Pani. Jeżeli to nie przekona naszej towarzyszki, przywołajmy statystykę. Podobno 5% mężczyzn zasypia po stosunku, 5% pali papierosa, a 90% wraca do żony. Może po to, aby się chwilę przespać?

  

REKLAMA

Problemy z erekcją Feel Photo Art 2015/shutterstock
fot. Feel Photo Art 2015/shutterstock

Dlaczego mamy poranną erekcję?

REKLAMA

Fizjologia tłumaczy to prosto: mocz w pęcherzu wypełnia przez noc miednicę małą i działa pobudzająco na prostatę i pęcherzyki nasienne. Ponadto, uciskając naczynia żylne, zwiększa zaleganie krwi w penisie. Inna wersja mówi o marzeniach sennych i przeżywaniu bodźców, które odebraliśmy w ciągu dnia, ale nie przyjęliśmy ich do wiadomości.

Podświadomość robi to za nas podczas snu i wydobywa na wierzch przelotne spojrzenia na biust sąsiadki, pełne biodra koleżanki z pracy lub, jak kto lubi, ostatni skok Małysza. Tak czy owak, poranny wzwód jest dowodem, że mechanizm działa i jakiekolwiek problemy z erekcją nie są związane z fizjologią.

Co to są bonobo?

Gatunek szympansów - specjalistów od seksu grupowego. W opinii naukowców kandydują do miana najbardziej rozwiązłych i rozpustnych istot na ziemi. Znają wszystkie sztuczki: onanizm, seks oralny, namiętne pocałunki i pozycję misjonarską. Samice bonobo to prawdziwe nimfomanki - częstotliwość ich kopulacji to ponad 100 razy na miesiąc. Fakt - średnia długość stosunku to 13 sekund, ale i tak jest czego pozazdrościć.

 

REKLAMA

REKLAMA

Męska kuchnia: 30 produktów na lepszy seks pio3 2015/shutterstock
fot. pio3 2015/shutterstock

Dlaczego seks oralny tak nas rajcuje?

REKLAMA

Według badań przeprowadzonych w USA, pieszczoty penisa ustami są na pierwszym miejscu listy ulubionych praktyk seksualnych. Po co zresztą zaraz angażować naukowców - to akurat wie każdy mężczyzna! Ta technika jest damskim ukłonem w naszą stronę, nijak bowiem nie prowadzi kobiety do osiągnięcia rozkoszy.

W tym miejscu chcielibyśmy, w imieniu całej redakcji, serdecznie paniom podziękować. Nie dość, że sprawia nam to ogromną przyjemność, to jeszcze utwierdza nas w naszej męskości i w waszym oddaniu. Chociaż, z drugiej strony, być może poczucie dominacji jest złudne, bo efekt i tak zależy wyłącznie od kobiety.

Czy feministki chcą nas wykastrować?

Niektóre tak. Nazwiska znane redakcji. Dlaczego? A któż to może wiedzieć? Może za dowcipy o blondynkach, może za huragan Dolores, a może za G. B. Shawa, który tak podsumował ich specyficzną logikę: "Któregoś dnia kobiety krzyknęły: nie będziecie już nam więcej dyktować! I wszystkie zostały stenotypistkami".

 

REKLAMA

Kobieta, seks javi_indy 2015/shutterstock
fot. javi_indy 2015/shutterstock

Dlaczego lubimy pozycję na jeźdźca?

REKLAMA

Lubimy każdą pozycję, ale fakt faktem, że akurat ta dostarcza niezapomnianych emocji. Po pierwsze, możemy odstąpić od wariantu "młot pneumatyczny", który przejadł się i nam, i naszej partnerce. Po drugie, w tej pozycji możemy być prawie pewni szczytowania partnerki. Penetracja połączona ze stymulowaniem łechtaczki czyni cuda.

Po trzecie, możliwość leniwej (w granicach rozsądku!) kontemplacji przepięknych widoków. O ile, oczywiście, nadal lubisz je podziwiać. Po czwarte, wreszcie mamy niepowtarzalną okazję by się dowiedzieć, dlaczego ona cały czas powtarza, że musisz pomalować sufit.

Dlaczego jedno jądro wisi niżej niż drugie?

Większość drogocennych narządów naszego organizmu została przez naturę zdublowana. Mamy więc dwie nerki, dwie półkule mózgowe, dwa płuca i dwa jądra. Pytanie, dlaczego mamy jedną wątrobę, samo ciśnie się na usta. Jeżeli celem każdego gatunku jest reprodukcja, to jądra są dziełem wyjątkowo przemyślnym.

Moszna wisząca poza organizmem pozwala na obniżenie temperatury jąder u nagiego mężczyzny o 6 stopni C. Niższa temperatura konserwuje plemniki i pozwala dłużej pełnić im ich funkcje. Asymetryczne zawieszenie jąder zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia - nie obijają się o siebie, trudniej je zgnieść i nie dzwonią podczas joggingu. Aby zrozumieć mądrość Stwórcy, wystarczy choć raz w życiu nieuważnie usiąść.

 

REKLAMA

REKLAMA

Seks: obalamy 5 erotycznych mitów Studio10Artur 2015/shutterstock
fot. Studio10Artur 2015/shutterstock

Dlaczego ekshibicjoniści to przeważnie mężczyźni?

REKLAMA

Ekshibicjonizm jest odchyleniem seksualnym, polegającym na demonstrowaniu narządów płciowych anonimowej osobie i bez kontekstu związanego z przygotowaniem do spółkowania dla osiągnięcia zaspokojenia - mówi prof. Kazimierz Imieliński.

Większość autorów jest zgodna, że ekshibicjonizm jest domeną mężczyzn, choć praktyka wskazuje, że to raczej kobiety częściej obnażają narządy płciowe przed anonimową osobą lub grupą anonimowych osób w klubach ze striptizem. Może więc nie mamy monopolu na wystawiennictwo, a po parkach latamy tylko dlatego, że zapotrzebowanie na gołych tancerzy jest jeszcze niewielkie? Tak czy inaczej odradzamy, bo można odmrozić przyrodzenie.

Dlaczego młodsze kobiety wolą starszych mężczyzn?

Tak. W każdym razie większość. Ale na szczęście dzięki nieskończonej mądrości natury, starsi mężczyźni wolą młodsze kobiety, więc bilans się wyrównuje i wszyscy są zadowoleni. Najlepszym przykładem na tę zgodność poglądów było małżeństwo 25-letniej modelki Anny Nicole Smith z 90-letnim multimilionerem z Teksasu. Tym, co najbardziej cenili u siebie nawzajem, były uroda, temperament i poczucie humoru. Góra z górą się nie zejdzie, a człowiek z człowiekiem zawsze.

REKLAMA

Kobieca mowa ciała Valery Bareta 2014/Shutterstock
fot. Valery Bareta 2014/Shutterstock

Dlaczego gwiazdy filmów porno mają większego?

REKLAMA

Nie wiemy i też nas to wkurza. Wprawdzie magiczne właściwości kamery powiększają obiekty o mniej więcej 2 cm, ale, na Boga, kto myśli o centymetrach, patrząc na słup telegraficzny?! A jak sobie człowiek pomyśli o warunkach w studiu - zimno, tłum ludzi, reflektory - skąd oni biorą takich kolesi!? Na szczęście kobiety twierdzą, że wielkość nie jest ważna (patrz. pytanie 1). Fakt, że są to akurat nasze kobiety, nie zmienia faktu, że mają 100% racji.

Czy da się żyć bez seksu?

Pewnie tak, tylko po co?

MH 01-02/2002

REKLAMA

REKLAMA