10 męskich nieseksualnych powodów do seksu

Nie tylko pożądanie prowadzi do sypialni. Nie myśmy to wymyślili i nie my będziemy to zmieniać. Oto 10 nieseksualnych powodów, dla których chodzimy z kobietami do łóżka. Czy niektóre nie wydają ci się znajome?

seks, orgazm

Władza

Nie przyjmujesz do wiadomości, że kobiety mogą mieć równe prawa. Za pomocą seksu realizujesz patriarchalną misję – walczysz o należne miejsce mężczyzny w świecie, a każdy kontakt seksualny to próba wskazania kobiecie właściwego miejsca w szeregu. Taki seks jest walką o władzę.

Co jest grane?

Wiele par podnieca realizowanie w swoim życiu seksualnym scenariusza „pana i niewolnicy”. Jednak wydaje się, że tobie chodzi o coś innego. W głębi duszy boisz się kobiet i dlatego usiłujesz je zdominować poprzez seks.

Na zgodę

Siedziałeś w pracy trzy noce pod rząd albo szlajałeś się – wszystko jedno. Wracasz, a w domu piekło. Oczywiście, usiłujesz bronić swojego stanowiska za pomocą racjonalnych argumentów. Nic nie działa. Dajesz się wciągnąć, adrenalina ci skacze, ale w którymś momencie masz dość, przytulasz ją i zaciągasz do łóżka. Silne emocje powodują u ciebie wzrost libido, a poczucie winy sprawia, że przykładasz się do roboty wyjątkowo ofiarnie.

Co jest grane?

To może być bardzo dobry sposób na rozładowanie emocji, bo w stanie wzburzenia i tak sobie niczego nie wyjaśnicie. Na poważną rozmowę i tak musisz znaleźć czas. Najlepiej po albo rano.

Kariera

Masz z przełożoną stosunki nie tylko służbowe. Wszystko od razu staje się dwuznaczne. Wezwanie na dywanik nabiera całkiem innej treści. Nawet słowo „przełożona” kojarzy się bardziej z erotyczną akrobatyką niż hierarchią firmową. Gratulujemy zimnej krwi, bo doświadczenie uczy, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ i zawsze znajdzie się ktoś, komu jeszcze bardziej zależeć będzie na karierze. I będzie przystojniejszy.

Co jest grane?

Kiedyś nauczyłeś się manipulować ludźmi za pomocą swojego uroku i seksapilu, a teraz wykorzystujesz to, walcząc o pozycję. Być może wmawiasz sobie, że to ty rozdajesz karty, ale tak naprawdę jesteś pionkiem w tej grze. Nigdy nie będziesz dla niej równorzędnym partnerem.

Okiem kobiet: Dlaczego one chodzą z nami do łóżka?

Pieniądze

„Jestem młody, przystojny, mam 22 lata i szukam pani do lat 50, która zapewni mi wikt i opierunek...” Jeśli wybierasz rozwiązanie znane z filmu „Nocny kowboj”, seks staje się twoją pracą, sposobem na utrzymanie. Jak to się nazywa? Sam wiesz.

Co jest grane?

Pomimo coraz bardziej popularnego przekonania, że każda, nawet najskromniejsza praca zasługuje na szacunek, jeśli się ją wykonuje dobrze, nie wierzymy, że możesz mieć wciąż dobre samopoczucie. Sprzedawanie intymności narusza głęboko strukturę osobowości. Nie wszystko jest na sprzedaż.

Zdrowie

Walczysz. Pniesz się w górę. Ścigasz się. Inwestujesz w siebie. Do tego wszystkiego musisz mieć zdrowie. Dlatego chodzisz również do siłowni i na basen. Starasz się właściwie odżywiać. I doskonale wiesz, że regularny seks służy zdrowiu. Ale od tego są piątkowe wieczory i ewentualnie sobotnie poranki. Nie angażujesz się, bo to odrywa od spraw istotnych.

Co jest grane?

Człowiek, który się koncentruje wyłącznie na sobie i wydaje mu się, że nie potrzebuje bliskich związków z innymi ludźmi jest emocjonalnym kaleką. Prędzej czy później zapewne skończy więc jako klient biura matrymonialnego.

Wygoda

Jest taka oswojona, domowa i niewymagająca. Wystarczy jeden gest, by uruchomić mechanizm. Instrukcję obsługi znasz na pamięć. Potem śniadanie poda do łóżka i odprasuje co trzeba. Mechanizm działa bez większych usterek. Czy jednak dożywotnio?

Co jest grane?

Uważaj, bo przyzwyczajenie może przesłonić ci pewne fakty. Na przykład takie, że inni faceci postrzegają twoją kobietę trochę inaczej – jako niezły towar, i to z najwyższej półki. Nie lekceważ zatem praw marketingu.

Nałóg

Seks uśmierza ból istnienia, jest lekarstwem na stres i tylko dzięki niemu doznajesz chwilowej przyjemności. Podporządkowujesz seksowi całą swoją aktywność. Bez konsekwencji, bez trwałych relacji, z zupełnie przypadkowymi partnerkami.

Co jest grane?

Jesteś nałogowcem, a to wymaga specjalistycznej terapii. Zgłoś się do psychoterapeuty, zanim uzależnienie zrujnuje twoje życie.

Seks jak lek: Zdrowotne korzyści z seksu

Święty spokój

Znasz wiele innych fajnych zajęć: mecz w tv, dobry film, piwo z kolegami. Nie masz specjalnej ochoty na harce, ale rozumiesz, że ona też ma swoje potrzeby. Okazuje ci to. Idziecie w końcu do łóżka, ale bez entuzjazmu.

Co jest grane?

Z wiekiem potrzeby seksualne mogą się rozmijać, tobie wystarczają dwa razy w miesiącu, a ona właśnie osiągnęła szczytową formę seksualną. A może warto przemyśleć, czy naprawdę chcesz z nią być?

Presja

Twoi kumple wyrywają laski z pubów i później snują na ten temat długie opowieści. Przy piwie mile widziany jest epicki rozmach. I tak nie wiadomo, co jest prawdą, a co fikcją, ale niektórzy przecież jednak dysponują jakimś materiałem wyjściowym. Więc i ty próbujesz trochę tego materiału zebrać.

Co jest grane?

Chęć zaimponowania otoczeniu jest potężnym motorem ludzkich działań, ale gdy koncentrujesz się na tym, tracisz to, co w seksie jest najistotniejsze – intymność. Żeby mieć prawdziwą frajdę z seksu, trzeba się umieć cieszyć chwilą obecną, a nie układać w głowie scenariusz dla kolegów.

Uprzejmość

Może nie jest zbyt piękna, ale za to miła. Koleżanka z grupy albo z pracy cały czas kręci się przy tobie. Głupio ci odmówić i nie chcesz jej urazić. Niby nic, a jednak ryzykujesz, że ona to zinterpretuje inaczej i już rano będzie ci oddana na całe życie. Urodzi ci szóstkę dzieci, a ty wciąż nie będziesz miał dobrej okazji, żeby jej powiedzieć, że to straszliwa pomyłka.

Co jest grane?

Może ci się wydawać, że skoro jesteś uprzejmy, to nie krzywdzisz. Nieprawda. Krzywdzisz, jeśli pozwalasz komuś na marzenia, których nie spełnisz.

REKLAMA