10 biznesowych patentów na udany związek

Jeżeli w Twoim życiu pojawił się wakat na stanowisku partnerki życiowej i seksualnej, potrzebujesz właściwej strategii. Odwiedź już dziś dział HR firmy Seks & Związki Company. Stosując zasady rekrutacji, pomożemy Ci znaleźć najlepszą i najbardziej utalentowaną kandydatkę.

udany związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Opis kryteriów dla niej

REKLAMA

Zasady stosowane w biznesie pomogą Ci wyłonić osobę, która będzie pasowała do Ciebie najlepiej. W końcu na tym polega robota head hunterów, aby znaleźć najwłaściwszego kandydata na dane stanowisko.

"Klienci często myślą, że rynek pracy funkcjonuje jak supermarket – tworzysz opis ideału i następnie zamawiasz kogoś takiego. Tymczasem my zawsze powtarzamy, że to nie działa w ten sposób" – mówi specjalista ds. rekrutacji Charlie Ryan. Trzeba uświadomić sobie istotę rzeczy, czyli co tak naprawdę kryje się za cechami, które wymieniamy. Co jest dla nas rzeczywiście istotne, a co stanowi tylko miły dodatek.

2. Otwartość

Czasami wyjątkowe osoby pojawiają się w naszym kręgu zupełnie nieoczekiwanie. Ale nawet jeżeli akurat w tym momencie nikogo nie szukasz, miej oczy szeroko otwarte. Nigdy nie wiesz, kiedy może pojawić się wakat.

Konsultant ds. rekrutacji David Chappell mówi: "Zawsze radzimy swoim klientom, aby zwracali w firmie uwagę na ludzi, którzy wyróżniają się na plus. Obserwowali ich uważnie i we właściwym momencie dali im szansę na rozwinięcie skrzydeł".

Gdy już zwróci Twoją uwagę nowa twarz, postaraj się zrobić dobre wrażenie. Bądź uprzejmy, szarmancki, przedstaw się wyraźnie i postaraj się zapamiętać jej imię. Zadaj pytanie okolicznościowe i wysłuchaj z zainteresowaniem odpowiedzi. We właściwym momencie zrobisz z tego użytek.

REKLAMA

REKLAMA

udany związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Analiza aplikacji

REKLAMA

Według badań przeprowadzonych w 2011 roku przez firmę konsultingową Inventium 68% z nas naciąga fakty, aby przedstawić się w lepszym świetle zarówno w CV, jak i w rozmowie kwalifikacyjnej.

Podobnie i w życiu. Zadaj jej pytanie o doświadczenia seksualne, a na pewno nie usłyszysz całej prawdy. Większość kobiet ma skłonność do ukrywania swoich przygód z przeszłości, ponieważ zdają sobie sprawę, że mężczyźni wolą kobiety oszczędniej gospodarujące swoim ciałem.

Jeżeli jednak jej przeszłość stanowi dla Ciebie problem, najlepiej poszukaj referencji u wspólnych znajomych płci męskiej. Oni od razu zrozumieją, o co Ci chodzi, i kierowani męską solidarnością mogą puścić farbę. Koleżanki z podobnego powodu będą milczeć.

4. Okres próbny

Pierwsze kilka miesięcy związku to fantastyczny okres. Seks o każdej porze dnia i nocy, wszystko nam pasuje, wszystko się podoba, jesteśmy ślepi i głusi na ewentualne wady kandydatki. Ale może się też okazać, że coś nie zagra. To znaczy, seks może być w dalszym ciągu OK, ale jakoś nie widzisz tej kobiety w roli swojej partnerki na dłuższy związek. O ile ona też traktuje to jako przygodę, to cóż – jesteście dorośli.

Gorzej, gdy widzisz, że ona się angażuje bardziej niż Ty i snuje wizje wspólnej przyszłości. To czas na rozwiązanie umowy. Nie ciągnij tego, to gra nie fair. Ale niech Ci przypadkiem nie przyjdzie do głowy mówić jej prawdę o powodach rozstania. Skłam, powiedz, że czujesz, że nie jesteś jej wart, cokolwiek, tylko nie zostawiaj jej z poczuciem, że nie znaczyła dla Ciebie więcej niż okazjonalny seks. Nigdy Ci nie wybaczy i będziesz miał śmiertelnego wroga.

 

REKLAMA

udany związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5. Ocena

REKLAMA

Specjaliści twierdzą, że kluczowe w udzielaniu informacji zwrotnej, tak by była skuteczna i rzeczywiście przyniosła konkretne zmiany w zachowaniu, jest wybranie odpowiedniego momentu.

Konsultant biznesu HSBC Lewis Guest twierdzi, że ocena pracy ma największy sens zaraz po wykonaniu zadania. 60 minut po orgazmie to magiczna godzina, gdy w organizmie partnerki utrzymuje się wysoki poziom oksytocyny – hormonu, który u ludzi wpływa na poczucie przywiązania, miłości, a także bezpieczeństwa.

To jest właśnie ta chwila, gdy najlepiej rozpocząć rozmowę o seksie, o tym, co według Ciebie ona robi świetnie (w ten sposób zagwarantujesz sobie więcej tego dobrego) i czego chciałbyś spróbować w przyszłości. Powstrzymaj senność i rozwiń swoje fantazje. Magia chwili sprawi, że wzrosną szanse na ich realizację.

6. Konflikty

To może rozpocząć się od czegoś głupiego, jakiejś pseudodowcipnej uwagi na temat jej wagi albo upodobania do seriali i poszło! Jeden zgrzyt może spowodować eskalację trudnych do powstrzymania emocji. Zamiast się wkręcać, co może doprowadzić do tego, że powiecie sobie nawzajem rzeczy, które trudno cofnąć, przerwij ten cykl, korzystając z porad specjalisty od mediacji Davida Liddle, zatrudnianego w sytuacjach konfliktowych przez korporacje.

• Zastopuj to. Przerwij cykl ataków i kontrataków, proponując zrobienie herbaty. To pomoże wam obojgu ochłonąć. I usiąść. A wygodna pozycja siedząca sprawia, że poziom adrenaliny nieco opada.

• Przeprogramuj. Wysłuchaj cierpliwie jej pretensji, a następnie zacznij zmieniać stwierdzenia negatywne w pozytywne. Np. Ona mówi: "to już się nigdy nie zmieni", Ty: "a co według ciebie powinno się zmienić, żebyś poczuła się lepiej?". 

• Depersonalizuj. Staraj się sprowadzić dyskusję do problemu, nie do osoby. Mówiąc językiem sportowym – koncentruj się na piłce, nie na graczu. I na tym, co możecie wspólnie zrobić, żeby problem rozwiązać.

 

REKLAMA

REKLAMA

udany związek shutterstock.com
fot. shutterstock.com

7. Renegocjacja kontraktu

REKLAMA

Może się zdarzyć, że któregoś dnia dowiadujesz się po prostu, że ona ma dość i zamierza zerwać tę współpracę. Doświadczeni szefowie zdają sobie sprawę, że pracownik, który grozi, że odejdzie, często chce po prostu wynegocjować lepsze warunki. Z jednej strony nie powinno się ulegać szantażowi, ale z drugiej mamy świadomość, że wartościowi ludzie nie rodzą się na pniu, a i sami możemy nie być bez winy. Warto podjąć negocjacje.

• Rozważ za i przeciw. Zależy ci na niej? Nie chcesz jej tracić? Zastanów się jednak, czy nie jest to reakcja dziecka, któremu ktoś zabiera zabawkę. Wcześniej leżała w kącie, a teraz nagle staje się najukochańszym przedmiotem. Przemyśl to.

• Twoje stanowisko. Skoro uznałeś, że warto walczyć, schowaj dumę. Powiedz jej, że ci na niej bardzo zależy i że jesteś gotowy wysłuchać wszystkich jej zastrzeżeń, przemyśleć sprawę i ewentualnie zmienić coś w swoim postępowaniu.

• Nowy kontrakt. Jeżeli ona zgodzi się dać ci szansę, warto potraktować to jako okazję do określenia swoich wzajemnych oczekiwań. Nowe otwarcie może być szansą na lepszy związek, w którym konfliktów nie zamiata się pod dywan, tylko się o nich dyskutuje.

8. Prawo do urlopu

Nawet najbardziej oddany swojej firmie pracownik powinien brać urlop, w przeciwnym razie grozi mu wypalenie. Podobnie w związku. Dr Terri Orbuch, psycholog, w ciągu 25 lat śledził losy 373 par małżeńskich. Doszedł do wniosku, że konflikty małżeńskie były spowodowane dwa razy częściej przez brak czasu na indywidualne zainteresowania (11,5%) niż przez nieudane życie seksualne (6%).

Tylko nie mów jej: "Potrzebuję czasu dla siebie", bo to w jej uszach brzmi jak: "Mam Cię dosyć". Powiedz po prostu, co masz zamiar robić i kiedy wrócisz. I nie miej z tego powodu poczucia winy. Ona też ma przecież prawo do tego samego.

 

REKLAMA

12 lekcji ars amandi shutterstock.com

9. Bonusy

REKLAMA

Bonusy w formie prezentów są mile widziane, oczywiście, ale lepiej zachować w tym pewną równowagę. Relacja, w której wyłącznie Ty jesteś Świętym Mikołajem i obsypujesz swoją księżniczkę drogimi prezentami, wydaje się anachroniczna i, co tu dużo ukrywać, podejrzana. Chcesz ją przekupić, czy co? My radzimy postawić na czyny, które mają większą emocjonalną wartość.

Chcesz jej sprawić prezent, ot tak, bez okazji? Zrób coś dla niej – szczególnie cenione są działania, o których ona wie, że ich nie cierpisz (Nie lubisz gotować? Zrób kolację). Taka kombinacja wysiłku i bezinteresowności jest nie do kupienia za żadne pieniądze.

10. Awans 

Gdy już szczęśliwie pokonaliście pierwsze kryzysy i dalej czujesz, że to jest to, nadchodzi moment poważnej decyzji. Psycholodzy często mówią o problemie współczesnego człowieka, jakim jest nadmiar możliwości. Nie potrafi my się cieszyć tym, co mamy, bo wydaje się nam, że za chwilę może nas spotkać coś lepszego.

To dotyczy między innymi związków. A mnogość partnerów wcale nie zwiększa szansy na szczęśliwy związek. Możemy przegapić coś naprawdę ważnego w życiu i obudzić się jako pięćdziesięcioletnie single. Pół biedy, jeżeli bogate. Ale i tak badania są nieubłagane: podstawą poczucia satysfakcji i spełnienia życiowego, a także zdrowia fizycznego i psychicznego, jest długotrwały, dobry związek. 

MH 04/2013

 

Zobacz również:
Kółka gimnastyczne są trudne w obsłudze,  ale z drobnymi podpowiedziami dasz sobie radę.
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA