Redakcja

Beata Dżugaj
Beata Dżugaj
Redaktor

Artykuły autora

balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym Pieniądze 20 stycznia 2023, 08:00

Jak zadbać o balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym?

Brak równowagi między pracą a życiem prywatnym grozi ciężką chorobą, a nawet śmiercią. Tak po prostu.

terapia malzenska Związki 6 stycznia 2023, 23:26

Terapia małżeńska - to działa

Ludzie zakochują się w idealnej kobiecie albo superfacecie, pobierają się, a potem okazuje się, że żyją z najnormalniejszą w świecie osobą, pełną zwykłych ludzkich wad. Większość z nas potrafi to zaakceptować, ale niektórzy jednak potrzebują wsparcia. Samo życie.

Jeff Bridges wywiad Męskie sprawy 20 listopada 2022, 19:16

Jeff Bridges – koleś zwyciężył [wywiad]

Jeff Bridges przez dekady grał surowe, tajemnicze ikony podobne do niego samego. Teraz ma 72 lata. Nie spodziewał się, że stoczy walkę z rakiem, a potem z covidem. Co dalej? Nigdzie się nie wybiera.

Narcyz Męskie sprawy 15 listopada 2022, 17:07

Narcyz - jak sobie z nim poradzić?

Jak sobie radzić z narcyzem, który doprowadza Cię do szału? Spróbuj wyobrazić sobie, że jesteś szarą skałą. Nudną, nieprzeniknioną, niezainteresowaną, trudną do poruszenia.

ketamina na depresję Zdrowie 30 października 2022, 10:30

Czy ketamina to cudowny lek na depresję?

Nowe badania pokazują, że ketamina może pomóc w leczeniu pacjentów z depresją lekoodporną. Szczególnie korzystne działanie zauważono u osób, które cierpią z powodu myśli samobójczych i wymagają natychmiastowej interwencji. Nasilenie objawów spada w ciągu 1 - 4 godzin po podaniu pojedynczej dawki, a stan taki utrzymuje się do dwóch tygodni.

Jak oglądać serię horrorów Halloween Męskie sprawy 27 października 2022, 17:04

Jak oglądać serię horrorów Halloween?

Kompletny przewodnik po najbardziej kultowej i najdłuższej serii horrorów w dziejach. Zobacz, w jakiej kolejności się za nie zabrać.

nalot na języku, higiena jamy ustnej Zdrowie 2 października 2022, 12:46

Biały nalot na języku

Język zdrowego człowieka powinien być różowo-czerwony. Jeśli podczas mycia zębów zauważasz, że na języku pojawił się biały nalot, to naturalne, że Cię to niepokoi. Zobacz, co oznacza biały nalot i jak się możesz go pozbyć.

słodziki, cukier, ksylitol Dieta 25 września 2022, 10:10

Erytrytol kontra ksylitol: który słodzik jest lepszy?

Chcesz jeść mniej cukru, ale tęsknisz za słodkim smakiem? Prawdopodobnie już rozważałeś wypróbowanie słodzików, takich jak erytrytol lub ksylitol. Oba są popularnymi substytutami cukru, ale czy naprawdę są bezpieczne? I czy jeden z nich jest lepszy lub zdrowszy od drugiego?

wątroba, detoks Dieta 17 września 2022, 20:51

Dieta na wątrobę

Nawet jeśli nie masz żadnej poważnej choroby wątroby ta dieta może zmniejszyć ryzyko rozwoju takiej dolegliwości w przyszłości. A i zdrowym osobom przyniesie same korzyści.

Narcystyczny związek Męskie sprawy 8 września 2022, 18:01

Narcystyczny związek

Co się dzieje, kiedy narcyz spotyka narcyza? Czy dogadają się na zasadzie podobieństwa? Czy może jest do doskonały przepis na wybuch światowego konfliktu jądrowego? Czy mogą się w sobie zakochać i stworzyć związek, skoro, podobno, narcyz kocha tylko siebie? A może miłość może uleczyć narcyzów i sprawić, że wyjdą poza własny egocentryzm?

czy mam depresję Zdrowie 21 sierpnia 2022, 17:02

Czy mam depresję? A może jestem po prostu smutny?

Każdy człowiek od czasu do czasu czuje się smutny, przygnębiony, czy zdołowany. Kiedy życie nie układa się po naszej myśli taka reakcja jest naturalna. Co więcej, nieodczuwanie głębokiego smutku z ważnego powodu, np. po stracie bliskiej osoby, jest niepokojącym objawem, świadczącym o jakichś zaburzeniach sfery emocjonalnej. Ale jeśli przygnębienie towarzyszy nam od dłuższego czasu bez wyraźnego powodu, czy to oznacza, że mamy depresję? Jak odróżnić smutek od depresji?

czerwone plamy na twarzy, pielęgnacja twarzy Zdrowie 14 sierpnia 2022, 19:04

Czerwone plamy na twarzy - jak się ich pozbyć

Jak się pozbyć czerwonych plam, czy rumieńców, które wyskakują nie wiadomo kiedy, są krępujące, bo pojawiają się w jedynym miejscu, którego nie zasłaniasz ubraniem.