Redakcja

Beata Dżugaj
Beata Dżugaj
Redaktor

Artykuły autora

Dwayne The Rock Johnson Zdrowie 18 czerwca 2022, 17:54

Jak Dwayne „The Rock” Johnson znajduje równowagę psychiczną pośród chaosu

Dwayne „The Rock” Johnson, jako jedna z najjaśniejszych gwiazd Hollywood, ma naprawdę mnóstwo roboty. A jednak wydaje się, że ogarnia wszystko z łatwością, nigdy nie odpuszcza treningu i zawsze znajduje czas dla rodziny. Chętnie też dzieli się swoimi sposobami na to, jak osiągnąć balans pośród tego całego zamieszania.

pluskwy, dezynsekcja Zdrowie 11 czerwca 2022, 14:58

Ratunku! Mam pluskwy w domu!

Pluskwy kojarzą się z brudem, biedą, wojną, obozami, ewentualnie tanimi hotelami, jednym słowem z jakąś ludzką nędzą, której są nieodłącznym towarzyszem. Ale to nie jest cała prawda o tych niesympatycznych stworzeniach. Pluskwy wcale nie tęsknią za niewygodą i brudem, w rzeczywistości mogą żyć w dowolnym środowisku, o ile mają dostęp do jednej rzeczy, której potrzebują do przetrwania, a jest nią krew.

Sposób na stres Zdrowie 29 maja 2022, 18:49

Sposób na stres? Gry wideo

Gry wideo mogą zasysać nas jak czarna dziura, kradnąc czas, który powinien być przeznaczony na pracę, rodzinę i wypoczynek. Ale jak im się oprzeć, skoro mają tyle zalet?

pamięć, mózg Zdrowie 27 maja 2022, 09:47

Problemy z zapamiętywaniem? Nie jesteś sam

Jak ma na imię ten facet z marketingu? Marek? Maciek? Ej, przecież jeszcze wczoraj z nim gadałem. Masz tak czasem, że nie możesz sobie przypomnieć słowa, imienia, czy nazwy, chociaż masz ja na końcu języka?

pewność siebie, osiąganie celów Męskie sprawy 20 maja 2022, 15:22

Jak być pewnym siebie – 10 kroków [Nie tylko uwodzenie]

„Gdybym tylko miał więcej pewności siebie, to moje życie wyglądałoby inaczej” – czy zdarza Ci się mówić tak do siebie? Dobra wiadomość – pewność siebie można do pewnego stopnia wyćwiczyć.

depresja Zdrowie 29 kwietnia 2022, 13:18

Jak pomóc bliskiemu z depresją?

Nie możesz rozwiązać problemów bliskiej osoby, ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby go wesprzeć. Jak mu pomóc poradzić sobie z depresją? Poznaj kilka sposobów.

perkusja, instrument muzyczny Męskie sprawy 26 marca 2022, 19:12

Gra na instrumentach muzycznych – cudowny patent na rozwój dziecka?

Wydaje się, że Twoi rodzice, nie zgadzając się na kupienie perkusji, zmarnowali Ci życie. Zobacz, ile mógłbyś osiągnąć, gdybyś od dziecka grał na instrumentach. Ale to można jeszcze nadrobić. Strzeżcie się, sąsiedzi!

mizoginia, mizoginizm Seks 20 lutego 2022, 17:12

Mizogini - mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Badania wskazują, że większość mężczyzn uważa mizoginizm za sprawę przeszłości, natomiast większość kobiet uważa, że on istnieje i ma się dobrze. Czy jesteś nieświadomym mizoginem? Czy może tak być, że bardzo się starasz traktować wszystkie kobiety najlepiej, jak potrafisz, a mimo to możesz być posądzony o seksizm?

nauka, edukacja, autoedukacja Zdrowie 25 stycznia 2022, 17:10

Autoedukacja – klucz do sukcesu?

W dzisiejszych czasach nie bardzo możemy polegać na formalnej edukacji, którą otrzymaliśmy w szkole, czy na studiach. Sami musimy zadbać o to, aby nasz mózg był w formie i stale gotowy do uczenia się nowych rzeczy.

Stany zapalne dziąseł a choroby psychiczne Zdrowie 22 stycznia 2022, 13:16

Stany zapalne dziąseł mogą zwiększać ryzyko chorób psychicznych

Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham w Wielkiej Brytanii dowodzą, że choroby przyzębia mają poważny wpływ na organizm. Ich zasięg daleko wykracza poza jamę ustną, zwiększając ryzyko szeregu poważnych schorzeń, w tym psychicznych.

social media, media społecznościowe Męskie sprawy 18 stycznia 2022, 18:44

Czy media społecznościowe mogą dobrych ludzi zmieniać w potwory?

Badania wskazują, że internauci połączeni szlachetnym, w ich mniemaniu, celem mogą stawać się niebezpiecznie radykalni.

długość penisa Zdrowie 16 stycznia 2022, 20:50

Co jest najlepszym wskaźnikiem długości penisa?

Według nowych badań mężczyźni z większymi nosami mają większe penisy. Sprawdzamy, czy to mit, czy hit.