Redakcja

Piotr Pflegel
Piotr Pflegel
Redaktor

Artykuły autora

Jak obniżyć poziom cukru Zdrowie 24 listopada 2022, 16:02

Jak obniżyć poziom cukru? 3 sposoby

Na cukrzycę choruje około 3 milionów Polaków, z czego milion o tym nie wie. Dalsze 5 mln ma tzw. stan przedcukrzycowy. Jak obniżyć poziom cukru, by uniknąć problemów?

Zasilanie awaryjne MH-Tech 19 listopada 2022, 19:29

Awaryjne zasilanie elektryczne

Awaryjne źródło prądu może Ci uratować skórę, gdy zabraknie prądu, bo ktoś wyłączy, bo jesteś z dala od sieci energetycznej, albo w razie awarii sieci. Akumulatory, generatory, prądnice - skąd wziąć prąd, gdy nie ma go w gniazdku?

Benzodiazepiny na naerwice lękowe Zdrowie 15 listopada 2022, 14:39

Xanax - skuteczny lek, który potrafi uzależnić

Xanax to najbardziej znany lek z grupy pochodnych benzodiazepiny, zwanych potocznie benzo. Benzo to spektakularnie skuteczne leki uspokajające. Jednak jeśli coś działa tak szybko i tak dobrze, to znaczy, że łatwo się uzależnić i w gruncie rzeczy wpaść z deszczu pod rynnę.

Fast food Dieta 4 listopada 2022, 15:34

Fast food – jak zamawiać z głową w drive-thru?

W kupowaniu i jedzeniu fast foodów, „nie wysiadając z auta”, nie ma nic złego, pod warunkiem że robisz to od czasu do czasu i z głową.

Hyundai elektromobilność MH-Tech 28 października 2022, 00:01

Jutro będzie lepiej

Jeżeli markę Hyundai kojarzyłeś wyłącznie z samochodami, najwyższy czas odświeżyć wiedzę, bo Hyundai Motors to firma, której ambicją jest zmiana świata na lepszy między innymi za sprawą transformacji energetycznej. Ta zmiana już zachodzi.

Jak zwiększyć płodność Zdrowie 27 października 2022, 16:41

Jak zwiększyć płodność – 3 sposoby

Jak zwiększyć płodność? Zanim pójdziesz do kliniki, spróbuj tych sposobów, bo całkiem sporo możesz zrobić sam.

Jak obniżyć ciśnienie bez leków Zdrowie 4 października 2022, 17:52

Jak obniżyć ciśnienie bez leków?

Nadciśnienie nie boli, ale po cichu niszczy tętnice i w rezultacie może doprowadzić do zawału albo udaru mózgu. Sprawdź, jak obniżyć ciśnienie bez leków.

Ile godzin snu potrzebujesz Zdrowie 27 września 2022, 15:36

Ile godzin snu potrzebujesz?

Ile godzin snu potrzeba, żeby funkcjonować na wysokich obrotach cały dzień? Wiemy już, że między 7 a 8 godzin na dobę. Polscy uczeni udowodnili, że skrócenie godzin snu źle wpływa na nasz mózg, a ten niekorzystny wpływ utrzymuje się znacznie dłużej niż przypuszczaliśmy.

Sprzęt do kuchni MH-Tech 20 września 2022, 18:09

Sprzęt do kuchni – 3 urządzenia, które ułatwią Ci życie

Zainwestuj w odpowiedni sprzęt do kuchni, a przekonasz się, że gotowanie nie tylko jest łatwe, ale i bardzo przyjemne. Te gadżety pomogą Ci zostać szefem własnej kuchni.

wypadki w domu, wypadki w pracy, wypadki drogowe Męskie sprawy 7 września 2022, 19:56

Wypadki w domu, wypadki samochodowe, wypadki w pracy - jak się chronić?

Nieszczęśliwe wypadki czasami rzeczywiście są wynikiem zwykłego pecha. Częściej jednak wina leży po naszej stronie: rozproszenie uwagi, brak doświadczenia, bezmyślność, zawodny sprzęt, bałaganiarstwo... Zobacz, jakie są najczęstsze przyczyny wypadków – nie tylko tych drogowych, ale również w pracy, w domu czy na spacerze z psem. Nigdzie nie jesteś całkowicie bezpieczny.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn Zdrowie 6 września 2022, 23:42

Nietrzymanie moczu u mężczyzn

Nietrzymanie moczu jest jednym z ostatnich tabu. wielu mężczyzn chętniej by się przyznało do zaburzeń erekcji niż do tego, że nie kontroluje pęcherza. Dlatego o męskim nietrzymaniu moczu wiemy mniej niż o nietrzymaniu moczu u kobiet. Mniej, nie znaczy jednak mało – co o męskiej inkontynecji wie dziś medycyna?

lęki na kacu Zdrowie 28 sierpnia 2022, 08:00

Lęki na kacu – jak je pokonać?

Syndrom „dnia następnego” to nie tylko ból głowy, nudności i potworne pragnienie. Na kacu mamy też obniżoną samoocenę i jesteśmy wyjątkowo lękliwi. Zebraliśmy kilka porad, które pomogą Ci te uciążliwe lęki na kacu pokonać.