REKLAMA

Redakcja

Piotr Pflegel
Piotr Pflegel
Redaktor

Artykuły autora

alkohol, alkoholizm Zdrowie 23 grudnia 2020, 15:34

Alkohol szkodzi w każdej dawce [Badania]

Stawiamy kolejkę temu, kto nie widział za barem tabliczki z ostrzeżeniem: alkohol szkodzi zdrowiu. I drugą każdemu, kogo ta tabliczka powstrzymała przed przywołaniem barmana. Puste hasła nie działają. My nie zamierzamy Cię pouczać. Przedstawimy tylko fakty.

nerwice,lęki, depresja Zdrowie 7 grudnia 2020, 09:32

Jak walczyć z lękami i nerwicami?

Coraz częściej cierpimy na zaburzenia lękowe, zwane potocznie nerwicami. Chory boi się rzeczy, które w zasadzie nie powinny budzić w nikim lęku. Życie w stałym napięciu prowadzi zaś często do depresji, a tego to już naprawdę trzeba się bać.

serce, kardio Zdrowie 2 grudnia 2020, 14:44

Zdrowe serce – jak żyć i trenować, żeby chronić serce?

Można być silnym i sprawnym, a jednocześnie mieć serce we wcale nie najlepszej formie. Zobacz, jak sprawić, żeby Twoje dawało radę zawsze, nawet gdy wchodzisz na najwyższe obroty.

Zmęczenie po COVID Zdrowie 26 listopada 2020, 10:34

Zmęczenie po COVID-19

Zachorowałeś na COVID? Spodziewaj się spadku wydajności. Po zakażeniu koronawirusem u ponad połowy chorych zmęczenie utrzymuje się ponad dwa miesiące.

Praca w nocy, praca zmianowa Zdrowie 24 listopada 2020, 19:02

Praca na nocki – pewny sposób na szybszą śmierć

Praca na nocnej zmianie jest często bardziej opłacalna, bo stawki godzinowe są wyższe niż za dnia. Ale żeby więcej dostać, musisz więcej dać. Pracując na nocki, płacisz kompletną dezorganizacją życia i – co ważniejsze – swoim zdrowiem. Zobacz, czym grozi praca zmianowa i jak zminimalizować jej niekorzystny wpływ na organizm.  

Astma nie zwieksza ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19 Zdrowie 5 listopada 2020, 10:28

Koronawirus i astma

Badania wskazują, że wbrew wcześniejszym obawom, astma nie zwiększa ryzyka ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem. Masz astmę i żyłeś w wielkim stresie? Możesz odetchnąć spokojniej.

Witamina D a koronawirus Zdrowie 1 listopada 2020, 14:11

Witamina D a koronawirus

Badania sugerują, że prawidłowy poziom witaminy D zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem i łagodzi przebieg choroby.

skóra, problemy skórne Zdrowie 24 października 2020, 19:33

Skóra - jak o nią dbać, by służyła latami?

Wiesz, dlaczego skórzane buty, paski i kurtki są takie drogie? Bo skóra to doskonały materiał – jest nieprzemakalna, bardzo odporna na rozdarcia i przetarcia, świetnie izoluje i dobrze wygląda. Nosisz na sobie około 2 metrów kwadratowych tego cennego materiału. Zobacz, jak o niego zadbać, żeby służył Ci przez lata.

MIgrena - zielone światło leczy Zdrowie 21 października 2020, 21:24

Migrena: czy leczenie światłem pomaga?

Badania sugerują, że ekspozycja na światło w określonym zielonym kolorze i określonej jasności może być skutecznym sposobem leczenia migreny - choroby, która dotyka co ósmą osobę na świecie.

Wypadek na hulajnodze elektrycznej Zdrowie 27 września 2020, 14:50

Wypadki na hulajnodze elektrycznej

Hulajnoga elektryczna ma małe kółka, wąską kierownicę i potrafi się rozpędzić do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Nic dziwnego, że wypadki na elektrycznej hulajnodze są coraz częstsze. W Polsce nie ma jeszcze oficjalnych statystyk wypadków na elektrycznej hulajnodze, nie wiemy też, ilu użytkowników zakłada kask na hulajnogę. Na podstawie danych amerykańskich możemy jednak z grubsza przewidzieć, czego się spodziewać i jakie obrażenia są najczęstsze w razie wypadku na hulajnodze.

Jabra Elite Active 75t MH-Tech 23 września 2020, 02:19

Jabra Elite Active 75t – test słuchawek bezprzewodowych

Tl;dr – to nie są tanie słuchawki, ale dobre rzeczy bardzo rzadko są tanie. A Jabra Elite Active 75t są bez wątpienia dobre. Bardzo dobre.

alkohol, alkoholizm Zdrowie 16 września 2020, 14:36

Czy masz problem z alkoholem?

Od kilku miesięcy żyjemy w stresie. Boimy się koronawirusa, kłopotów finansowych, destabilizacji sytuacji w pracy. A gdy się boimy, częściej i chętniej sięgamy po alkohol, który przynajmniej na chwilę pozwala nam się zrelaksować i przestać się martwić. Jednak ten sposób jest skuteczny tylko na krótką metę. Na dłuższą generuje, niestety, nowe problemy. Mało Ci starych?

REKLAMA