[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Redakcja

Piotr Pflegel
Piotr Pflegel
Redaktor

Artykuły autora

Harbin lockdown Zdrowie 22 kwietnia 2020, 18:43

Powrót epidemii w Chinach?

Jak potaje portal Shanghaiist, w mieście Harbin na północy kraju wprowadzono właśnie lockdown. Według informacji portalu przyczyną zamknięcia miasta było wykrycie pacjentki zero, która miała zarazić aż 70 osób.

maseczka z zaworem N05 FFP2 Zdrowie 22 kwietnia 2020, 01:26

Maseczki z zaworkiem są niebezpieczne dla innych?

Odkąd w Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek, w miejscach publicznych można spotkać ludzi w maseczkach typu FFP2 (N95), wyposażonych w zaworek. Oni są chronieni bardzo dobrze. Jeśli jednak są zarażeni, ich maseczka nie chroni Ciebie.

maska ochronna z T-shirta Zdrowie 15 kwietnia 2020, 16:51

Jak zrobić awaryjną maseczkę z koszulki

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Ale co zrobić, jeśli nie masz maseczki, albo gdzieś ją zgubiłeś, lub zerwała się gumka, a Ty nie masz przy sobie igły i nitki? Oto sposób na najprostszą maseczkę w wersji minimal.

Maseczki DIY skuteczność Zdrowie 5 kwietnia 2020, 04:02

Maseczki ochronne domowej roboty – jaki materiał?

Idealnie byłoby, gdyby każdy miał w domu duży zapas profesjonalnych jednorazowych maseczek chirurgicznych. Ale nie jest idealnie i takich maseczek nie ma gdzie kupić. Dlatego przedstawiamy badania opublikowane w 2013 roku w piśmie Disaster Medicine and Public Health Preparedness. Grupa uczonych z Wielkiej Brytanii sprawdziła wówczas, na ile skutecznie maseczki ochronne domowej roboty są w stanie zmniejszyć ilość bakterii i wirusów wciąganych z powietrzem do płuc. Jakie materiały okazały się najskuteczniejsze?

Z depresją sam nie dasz sobie rady Zdrowie 30 marca 2020, 16:25

Z depresją sam nie dasz sobie rady

W MH często piszemy, jak poradzić sobie z różnymi problemami, bo uważamy, że facet powinien być samodzielny. Jednak są granice. Czasami musisz zwrócić się o pomoc. Tym razem nie do kumpli, a do specjalistów. Bo z depresją sam sobie nie poradzisz.

Kwarantanna domowa Zdrowie 25 marca 2020, 01:44

Koronawirus w domu - jak nie zarazić domowników

Gdy zachorujesz Ty lub ktoś w Twoim domu, najprawdopodobniej będziecie musieli spędzić ten czas razem, zamknięci w jednym mieszkaniu. Jak to zrobić, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia wszystkich domowników? Jak żyć z koronawirusem pod jednym dachem?

Skażenie wirusowe Zdrowie 15 marca 2020, 20:17

Gdzie się chowa koronawirus w biurze

Część z was pracuje z domu. Ale część nie może sobie na to pozwolić. Dlatego podpowiadamy, które miejsca w biurze są potencjalnie najbardziej zanieczyszczone wirusami.

Koronawirus Zdrowie 8 marca 2020, 00:27

Koronawirus - jak ocalić siebie i świat

Co Ty możesz zrobić, żeby uratować świat przed koronawirusem? Możesz zaskakująco dużo.

Leczenie urazów głowy – przełom chińskich naukowców? [Badania] Zdrowie 1 marca 2020, 22:10

Leczenie urazów głowy – przełom chińskich naukowców? [Badania]

W kwestii leczenia urazów głowy najbardziej obiecujące są wyniki badań pary uczonych, pochodzących z Chin, a pracujących obecnie w Harvard Medical School.

Standaryzacja ładowarek do telefonów Newsroom 31 stycznia 2020, 22:35

UE standaryzuje ładowarki. Co wygra? USB czy Lightning?

Czyżby koniec zamieszania z ładowarkami? Parlament wezwał Komisję Europejską do stworzenia prawa, które ma ustandaryzować porty ładowania w urządzeniach przenośnych, tak, żeby ładowarki były jednolite. Nowe przepisy mają powstać bardzo szybko, bo do lipca 2020 roku.

Koronoawirus. Epidemia 2020 Newsroom 23 stycznia 2020, 19:59

Koronawirus z Wuhan - czy grozi nam pandemia? [AKTUALIZACJE]

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o koronawirusie 2019-nCoV, żeby nie wpadać niepotrzebnie w panikę. A jeśli sytuacja się pogorszy, wiedzieć, jak zareagować.

testosteron Zdrowie 26 listopada 2019, 13:54

Testosteron - czy rzeczywiście jest tak ważny?

Większe mięśnie, więcej seksu i więcej energii? Być może. W dużym uproszczeniu – i owszem. Ale wiesz, jak to jest. Z testosteronem, jak ze wszystkim, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Zobacz, co tak naprawdę robi Ci testosteron.

REKLAMA