Redakcja

Michał Rosiak
Michał Rosiak
Redaktor

Artykuły autora

Kraj Ustecki, Czechy, turystyka Wyzwania 11 lipca 2022, 05:58

Kraj Ustecki – Brama do Czech

Z pewnością wiedziałeś, że nasi południowi sąsiedzi mają pyszne piwo, wspaniałą kuchnię i pięknie zachowane miasta jak Praga, Pilzno czy Brno. Stawiamy jednak dolary przeciw orzechom, że wiedziałeś dużo mniej o Litomierzycach, Kadaniu, Cieplicach i całym Kraju Usteckim. A szkoda, bo to niezwykle piękny rejon Czech, bardzo blisko granic z Polską, który po prostu czeka na odkrycie. 

trening ze sztangą, trening siłowy Fitness 9 lipca 2022, 14:56

Treningowa metamorfoza – góra ciała, trening siły [3. miesiąc]

Przed Tobą finalny, trzeci trening na górę ciała. To dla Twoich mięśni cios, po którym wrócą silniejsze. Prawda, V-manie?

trening siłowe, trening ze sztangą Fitness 9 lipca 2022, 14:18

Treningowa metamorfoza – duże ciężary, wolne tempo [2. miesiąc]

Czujesz już każdy mięsień swojego ciała? W takim razie pora na kolejny stopień wtajemniczenia: naucz się dźwigać ciężar jak najszybciej i powoli go opuszczać.

trening z hantlami, trening siłowy, spalanie tłuszczu Fitness 9 lipca 2022, 13:46

Treningowa metamorfoza – małe ciężary, duża intensywność [1. miesiąc]

Zmniejsz obciążenie, podkręcając jednak liczbę powtórzeń – dasz swoim mięśniom sygnał, że to ten moment, w którym mają zacząć spalać tłuszcz.

trening z hantlami, spalanie tłuszczu Fitness 4 lipca 2022, 17:31

Gigaserie z hantlami na spalanie tłuszczu [Spal 600 kcal w 25 minut]

W gigaseriach łączy się i wykonuje po kolei bez odpoczynku kilka ćwiczeń na te same partie mięśniowe. Pozwala to na rekrutowanie dużej ilości jednostek motorycznych, skraca czas treningu i wydłuża czas pod napięciem. Jest jeden problem: gigaserie są brutalnie trudne. Dasz radę?

Ćwiczenia z masą własnego ciała Fitness 1 lipca 2022, 14:40

Ćwiczenia z masą własnego ciała

Ćwiczenia z masą własnego ciała wciąż nie są dość doceniane. To błąd. Po pierwsze, to genialna odskocznia od nudnych reżimów, ławeczek i martwych ciągów. Po drugie, jest wyjątkowo skuteczny. Po trzecie, można go robić wszędzie, a po czwarte, jest lato, więc robić wszędzie go wręcz trzeba! 

Co to jest TUT? Fitness 19 czerwca 2022, 20:31

TUT (Time Under Tension) – o co w tym chodzi?

Czy robiący w ostatnich latach furorę w branży fitness TUT (Time Under Tension) rzeczywiście jest tak istotny dla budowania mięśni? Sprawdziliśmy.

związki, partnerstwo, monogamia, poliamoria Związki 8 czerwca 2022, 15:17

Etyczna niemonogamia i jej rodzaje

Czy związki niemonogamiczne, w których z definicji nie zachodzi prawo do wyłączności na kontakty seksualne i romantyczne, są niemoralne? Jeden z najnowszych trendów w świecie otwartych relacji – etyczna niemonogamia – udowadnia, że wcale nie. 

Wykroki z hantlami Fitness 29 maja 2022, 18:11

Wykroki z hantlami – poprawna technika

„Złapany na wykroku" – tak mawia się o bramkarzach, którzy przepuścili piłkę między nogami. Na szczęście w siłowni to żaden błąd. Przeciwnie – robiąc wykroki z hantlami, tylko się zyskuje.

Mateusz Gamrot, Under Armour Męskie sprawy 24 maja 2022, 11:00

Po prostu zrobię ten kolejny krok do pasa UFC - wywiad z Mateuszem Gamrotem

Mateusz Gamrot nie tylko doskonale wie, czego chce, ale przede wszystkim jak zamierza to osiągnąć. MH zdradza swój plan i tajniki treningu.

trening kettlebell, trening z piłką lekarską Fitness 19 maja 2022, 15:35

Trening AMRAP i EMOM na spalanie tłuszczu [Ketllebel + piłka lekarska]

Dwa kettle i piłka lekarska wystarczą, byś zdążył nabrać odpowiednich kształtów przed sierpniowym urlopem. Systemy treningowe AMRAP i EMOM nie wymagają dużo czasu, za to maksymalizują spalanie tłuszczu. 

Unoszenie nóg w zwisie Fitness 27 kwietnia 2022, 16:37

Unoszenie nóg w zwisie: poprawna technika, ćwiczenia akcesoryjne

Drążek lub kółka gimnastyczne mogą dobrze przysłużyć się Twojej formie nie tylko podczas podciągania. Zacznij wykonywać unoszenie nóg w zwisie, aby wzmocnić mięśnie brzucha, zwiększyć siłę chwytu i zbudować mobilność oraz stabilność barków.