Redakcja

Michał Gołębiewicz
Michał Gołębiewicz
Redaktor

Artykuły autora

Mity o jedzeniu Dieta 5 grudnia 2021, 08:00

17 śmiertelnych mitów o jedzeniu

Tak, to nie jest żadna pomyłka. Teoretycznie w tytule lepiej pasowałoby słowo nieśmiertelnych. My jednak mamy nadzieję, że nie walczymy z wiatrakami. I po tym, jak je obnażymy, nawet najmocniej zakorzenione mity ostatecznie okażą się śmiertelne. Zatem przyłbica w dół i ruszamy.

łosoś, przepisy Dieta 29 listopada 2021, 18:56

Łosoś prosto z pieca [Przepisy 30/10]

Ten łosoś najlepszy będzie z grilla – choć sezon  dawno się skończył, przygotowany w piekarnku też zrobi rewelacyjną robotę. Cedrowa deska, pomarańcza i zestaw ziół mocno odróżnią go od najbardziej popularnej wersji, zwyczajnie skropionej cytryną.

cynamon na pamięć Dieta 26 listopada 2021, 16:28

Cynamon – patent na sprawny mózg?

Odrobina cynamonu tu, odrobina tam, i oto w zupełnie bezwysiłkowy  sposób dbasz o szare komórki. To naprawdę bardzo proste.  

Mięso wege Dieta 20 listopada 2021, 08:00

Mięso bez mięsa – testujemy 5 popularnych produktów

Na mięso z próbówki jeszcze trochę poczekamy, ale czas się nie dłuży, bo już teraz z roślin powstają naprawdę udane wyroby.

przepisy, zapiekanka Dieta 24 października 2021, 23:37

Zapiekanka ziemniaczana z chorizo [10 g błonnika, 30 g białka]

Zapiekanka ziemniaczana to świetne i proste w przygotowaniu danie, które niestety kojarzy nam się dość przaśnie. Nic bardziej mylnego. Ta wersja ma dobre makro, mnóstwo mikro i smakuje wprost wybornie.

Chłodzenie stóp Fitness 22 października 2021, 13:47

Włóż stopy do miski z zimną wodą, a pokonasz większy ciężar

Serio. Taka domowa krioterapia może sprawić, że podczas próby z ciężarem maksymalnym Twoje nogi okażą się silniejsze i dasz sobie radę z większym ciężarem niż normalnie. Wystarczy zaledwie kilka minut, sprawdź sam. 

Co pić na treningu Fitness 16 października 2021, 08:00

Co pić na treningu? Nie tylko izotonik

Co pić w trakcie wysiłku? Producenci oferują znacznie więcej opcji niż popularne napoje izotoniczne. Prześwietlamy kilka z ich propozycji.

crossfit Fitness 12 października 2021, 10:07

CrossFit wprowadza nową usługę - opiekę medyczną na miarę XXI wieku

Odpowiednio przeszkoleni lekarze i specjaliści, zaznajomieni ze specyfiką CrossFitu, oferujący zindywidualizowane wsparcie oparte na danych genetycznych, biometrycznych i badaniach krwi. Tak ma wyglądać opieka medyczna przyszłości. I to nie za wiele lat, tylko już za chwilę. 

marsz Zdrowie 17 września 2021, 11:28

Ile kroków dziennie

Nie ma wielkiego zaskoczenia w fakcie, że ruch pozytywnie wpływa na zdrowie, prawda? Takim złotym standardem dość dawno temu stało się 10000 kroków dziennie, jednak nowe badania wskazują, że wyraźne korzyści można odnieść już przy mniejszej liczbie.    

Pedał gazu Zdrowie 14 września 2021, 10:24

Kiedy metabolizm przyspiesza i zwalnia

Często mówi się, że kiedy jesteśmy młodzi, mamy szybką metabolizm, który potem z wiekiem zwalnia. Wtedy tyjemy. No i co poradzisz? Nic nie poradzisz. Nowe badanie pokazuje jednak, że to tylko wymówka, bo metabolizm nie zwalnia ani tak mocno, ani tak szybko, jak powszechnie myślimy. 

kawa Dieta 9 września 2021, 15:29

Ile kawy dziennie

Zastanawiasz się, ile kawy można wypić w ciągu dnia? Słusznie. Nowe badania pokazują, że kawa jest zdrowa, ale tylko pod warunkiem, że nie przesadzisz z jej ilością. Naukowcy z University of South Australia podpowiadają, gdzie jest granica, której lepiej nie przekraczać. 

Deepspot Męskie sprawy 4 września 2021, 08:00

W 26 przygód dookoła Polski. Pomysły na weekendowy wypad

Rok temu, zmuszeni okolicznościami, musieliśmy planować wakacje w kraju. Teraz świat się trochę otworzył, ale nam tak się spodobało, że dalej kombinujemy lokalnie. Rzuć okiem na nasze pomysły i przekonaj się, że trawa u sąsiada nie zawsze jest bardziej zielona.

REKLAMA