REKLAMA

Redakcja

Michał Gołębiewicz
Michał Gołębiewicz
Redaktor

Artykuły autora

suplementy, spalanie tłuszczu Dieta 18 stycznia 2021, 14:42

Kofeina, synferyna, EGCG i kapsaicyna – spalacze tłuszczu pod lupą

Suplementów. mających pomóc Ci spalać tkankę tłuszczową, jest tyle, że uginają się pod nimi półki sklepów. Czasami mamy wrażenie, że nawet tych wirtualnych. Spośród nich wybraliśmy wyłącznie substancje, których dokonania na tym polu zostały potwierdzone w naukowy sposób. Ergo – warto inwestować.

kasza gryczana Dieta 17 stycznia 2021, 22:19

Test kasz [Sprawdzamy na sobie]

Ostatnio odnosimy wrażenie, że dajemy sobie dmuchać w kaszę, nabierając się na konieczność jedzenia egzotycznych potraw.

kcal, kalorie, makroskładniki Dieta 13 stycznia 2021, 14:16

7 mitów o kaloriach, makroskładnikach, etykietach i nie tylko

Jedni uważają, że liczenie kalorii to przeżytek, inni są zdania, że bez niego nie ma mowy o redukcji. Przybywamy na białym koniu, by rozwiać mity i wprowadzić ład do tej kalorycznej teorii chaosu.

mięśnie, fitness Fitness 31 grudnia 2020, 14:55

Teoria treningu – 12 przydatnych patentów

Na początku dobra dieta i systematyczne ćwiczenia wystarczą. Schody pojawiają się wraz z dłuższym stażem treningowym. Dzięki patentom Mirosława Babiarza oraz Artura Packa pokonasz zastój i zrobisz formę życia.

podjadanie, przekąski, otyłość Dieta 12 grudnia 2020, 15:01

Nawyk podjadania – prawdziwa przyczyna tycia?

Mamy teraz naprawdę szeroki wybór przekąsek: od ordynarnych chipsów, przez proteinowe batony, po chrupki z komosy ryżowej. Nie jest jednak największym problemem to, czy przekąska jest zdrowa sama w sobie. Bardziej interesujące jest, czy w ogóle można za taki uznać sam zwyczaj podjadania.

metabolizm Dieta 10 grudnia 2020, 15:02

Metabolizm szybki i wolny – nie ma czegoś takiego!

Działanie naszej wewnętrznej maszynerii sterującej przemianami energetycznymi przez lata obrosło w wiele mitów. Wrzucamy je do hutniczego pieca, w który zgodnie z nimi mieliśmy się zamieniać, by palić kalorie.

napoje izotoniczne Dieta 27 listopada 2020, 16:14

Krótki test napojów izotonicznych

Być może słyszałeś, że lepiej kupować specjalistyczne izotoniki, bo te powszechnie dostępne to „sama chemia”. Sprawdzamy, ile w tym prawdy.

kwarantanna, covid, pandemia Zdrowie 4 listopada 2020, 14:06

Świat po kwarantannie - jak to będzie wyglądać?

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła światem nie tylko w krótkoterminowej perspektywie. Najprawdopodobniej doprowadzi do stałej zmiany naszego stylu życia. Transformacji ulegnie sposób, w jaki trenujemy, pracujemy, wypoczywamy, nawiązujemy relacje z innymi ludźmi. Postanowiliśmy trochę pogdybać i zastanowić się, czy po tych zmianach świat będzie lepszy.

wege, waganizm Dieta 27 października 2020, 14:34

Co jeść, żeby ocalić ziemię?

Tym razem nie będziemy skupiać się na Tobie. Wybacz, ale sprawa jest poważna: nasz obecny sposób odżywiania mocno przyczynia się do zmian klimatycznych i degradacji Ziemi. Naukowcy opracowali raport pokazujący, jak to zmienić. I jest dobry news: to, co zdrowe dla planety, jest jednocześnie zdrowe dla Ciebie.

głód, łaknienie, odchudzanie Dieta 21 października 2020, 10:43

Dlaczego jestem ciągle głodny? 4 przyczyny

Ciągła chęć na podjadanie to najlepszy sposób, żeby pożegnać się z deficytem kalorycznym i nigdy nie schudnąć. Sprawdzamy, co się kryje za permanentnym uczuciem głodu.

owsianka, przepisy Dieta 21 października 2020, 10:12

Śniadanie dla mięśni - 2 przepisy na owsiankę

Gotowanie dla mięśni nie oznacza tylko memicznego już ryżu z kurczakiem i brokułami. Przedstawiamy dwa proste przepisy na śniadanie w postaci owsianki. Będzie smacznie.

hormony, testosteron Zdrowie 18 października 2020, 12:06

6 kluczowych hormonów dla mężczyzny

To od nich w dużej mierze zależy, jak organizm reaguje na dietę i ćwiczenia. Sprawdź, według jakich zasad odbywa się gra hormonów.   

REKLAMA