Redakcja

Marek Girulski
Marek Girulski
Redaktor, sekretarz redakcji

Artykuły autora

Wszystko na sprzedaż Męskie sprawy 25 listopada 2022, 14:25

To koniec pewnej epoki

To, powtarzane po stokroć zdanie po śmierci królowej Elżbiety, jest – oprócz żalu – wyrazem wiary, że koniec jednej epoki zwiastuje nadejście nowej. Tymczasem niektóre epoki zwijają się po cichu, a symbole ich odejścia są niezauważane.

czytanie, książki Męskie sprawy 25 lipca 2022, 21:35

"Liczby, które kłamią" i "Liczby nie kłamią" – dwie książki, które trzeba przeczytać [Felieton]

Książki nie trafiają na stosy z powodu swojej łatwopalności, ale głównie dlatego, że są groźne dla wyznawców jednej prawdy bez refleksji. A groźne się stają, gdy stoi za nimi wiedza i zdrowy rozsądek autorów.

upały, nawodnienie, Dieta 21 lipca 2022, 14:38

Co najlepiej jeść i pić podczas upałów, a czego unikać?

Matka Natura dołożyła do pieca, więc musimy się jakoś bronić. Oto lista produktów, które najlepiej nawadniają nas od wewnątrz, chroniąc przed udarem cieplnym i odwodnieniem oraz tych, które w upał lepiej ograniczyć.

Leroy Merlin w Rosji Męskie sprawy 29 czerwca 2022, 15:39

Czy warto bojkotować rosyjskich pomagierów? [Felieton]

Bojkot konsumencki nie należy do najpotężniejszych narzędzi ekonomicznych i nigdy nie będzie wystarczającym straszakiem na firmy, które robią biznes na cudzej tragedii. Bo przecież nie wszyscy się zastosują, bo i tak "oni" mają kasy jak lodu. Czy w takim razie warto go stosować? Czy ma na coś realny wpływ? Jak się zachować? Niech podpowiedzią będą słowa Antoniego Słonimskiego: Jeżeli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie. 

tapas, przekąski, kuchnia hiszpańska Dieta 15 czerwca 2022, 14:12

Tapas – zdrowe przekąski kuchni hiszpańskiej

Tapas to niewielkie przekąski podawane zazwyczaj w hiszpańskich barach wraz z napojami. Ta miniaturowa, hiszpańska kuchnia – w zależności od tego, jak się ją wykona – może być zwykłą barową przekąską lub arcydziełem. Wyjaśniamy, jak robić to drugie.

Putin, agresja Rosji, wojna na Ukrainie Męskie sprawy 1 czerwca 2022, 18:06

Putin nie jest psychopatą – to wygodna wymówka [Felieton]

Wszyscy znamy ten film: grupa ludzi ucieka przed nieuchronnym i ginie z powodu lekceważenia przepisów BHP przez siebie lub innych. Jak to się ma do Putina i wojny na Ukrainie? Analogia jest przewrotna, ale istnieje.

Ukraina, Rosja, wojna Męskie sprawy 9 maja 2022, 22:33

Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono [Felieton]

„Idi nahui”. Ta krótka odpowiedź trzynastu obrońców ukraińskiej Wyspy Węży, skierowana do rosyjskiej kanonierki grożącej im śmiercią i wzywającej do poddania się, przejdzie do historii świata. Na naszych oczach narodziły się nowe Termopile.

schab, przepisy kulinarne Dieta 27 marca 2022, 20:01

Schab z wiśniami i oregano [Przepisy 30/10]

To skandaliczne nieporozumienie, że nad Wisłą schab jemy głównie w panierce. Oto zupełnie inny pomysł na to świetne mięso.

sztuczna inteligencja, AI Męskie sprawy 22 marca 2022, 16:15

Rozwój sztucznej inteligencji – a co z naszą? [Felieton]

Czy wy też macie gęsią skórkę, gdy słyszycie o inteligentnych domach, inteligentnych kuchenkach, lodówkach czy autach, które już nie wymagają podstawowej inteligencji od użytkownika?

nowy numer Men's Health Męskie sprawy 17 marca 2022, 18:51

Nowy numer MH! Co w środku?

Planując ten numer MH jeszcze przed wojną putinowską, obstawialiśmy, jako główny temat, wiosenny restart. Potem nadszedł fatalny 24 lutego i jeszcze bardziej się w naszej decyzji umocniliśmy. Jesteśmy przekonani, że teraz, bardziej nawet niż wcześniej, wszyscy potrzebujemy restartu, który pozwoli nam nieco inaczej spojrzeć na zmieniającą się rzeczywistość i nieco inaczej poukładać sobie życiowe priorytety. Najważniejszą sprawą teraz jest znajdowanie w sobie siły, determinacji i motywacji do działania, by móc dawać odpór zagrożeniom, które okazują się całkowicie realne. W tym numerze znajdziecie między innymi...

Mens' Health 03/2022 Męskie sprawy 18 lutego 2022, 07:22

Nowy numer! Co w środku?

Pozytywna energia i wewnętrzna siła, które biją z okładki nowego, marcowego numeru są zasługą Josepha Baeny – syna naszego ulubionego amerykańskiego gubernatora, Arnolda Schwarzenneggera. To on przez miesiąc będzie rządził w kioskach i on też nadał charakter i tonację temu wydaniu. Ruszamy budować naszą mental power, która, nawet bardziej niż siła mięśni, popycha nasz świat do przodu. Zobaczcie małą część tego, co przygotowaliśmy.

flaczki, przepisy Dieta 5 lutego 2022, 17:54

Flaczki wołowe i flaczki z boczniaków [Przepisy]

Oba dania są świetne, choć, zgódźmy się, szczęścia do nazwy to one nie mają. Nadrabiają to jednak smakiem i zdrowotnymi zaletami. Warto się skusić.