adidas przedstawia 4DFWD – technologię stworzoną z myślą o poruszaniu się naprzód

adidas odsłania 4DFWD – buty biegowe z innowacyjną technologią podeszwy środkowej, wydrukowaną w 3D i zaprojektowaną tak, aby poruszać się do przodu. Łącząc dane zbierane przez lata od sportowców adidas z najnowszymi zdobyczami technologicznymi druku 3D, model 4DFWD powstał, aby zapewnić biegaczom zupełnie nowy wymiar doświadczeń.

4DFWD 4DFWD

Przez ponad cztery lata adidas rozwijał technologię podeszwy środkowej 4D o strukturze siatki, we współpracy z firmą Carbon. Wyprodukowana z materiału, składającego się w 39% z biomasy, podeszwa środkowa stanowi 1 z 5 milionów możliwych wariantów konfiguracji pojedynczych komórek FWD CELL o charakterystycznym kształcie, przypominającym kokardę, zaprojektowanych tak, aby przekładać pionowy nacisk na poziomy ruch do przodu.

Uzupełnieniem podeszwy środkowej 4DFWD jest nowa cholewa PRIMEKNIT+, stworzona częściowo z recyklingowanego poliestru, zapewniająca niską masę i doskonałe dopasowanie do stopy dzięki swojej bezszwowej, skarpetkowej strukturze. Cholewa PRIMEKNIT+ również została zaprojektowana na podstawie danych zebranych od sportowców, aby idealnie dopasować się do wyjątkowych właściwości podeszwy 4DFWD, pomagając w osiągnięciu optymalnego komfortu i wsparcia w trakcie biegu.

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na: www.adidas.com/4d_fwd