adidas BOOST zmienia bieganie

Lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność od temperatury - tak w skrócie można opisać Energy Boost - nowe buty adidas, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. Załóż je i zostań jeszcze lepszym biegaczem.

Rewolucja w amortyzacji: adidas Boost zmienia bieganie adidas
fot. adidas

Podkręć formę

Podstawową innowacją jest BOOST™ - rewolucyjny materiał amortyzujący. Powstał on dzięki współpracy z partnerem adidas - BASF, wiodącą światową firmą chemiczną. Materiał ze stałych granulek (TPU) jest podzielony na tysiące małych, elastycznych kapsułek energii umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikatowej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża.

Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach Energy Boost zapewniają największy zwrot energii we wszystkich dostępnych butach do biegania.

Rewolucja w amortyzacji: adidas Boost zmienia bieganieadidas
fot. adidas

BOOST kontra EVA

BOOST™ zapewnia maksymalną wydajność w skrajnych dla biegaczy temperaturach. adidas Innovation Team przeprowadził monitoring tego, jak tworzywo piankowe wykorzystane w BOOST™ zachowa się w różnych temperaturach w porównaniu ze standardem pianki EVA, stosowanym w większości działających butów.

Wykonane testy wykazały, że w zakresie od -20 do +40 stopni C pianka w BOOST™ jest trzy razy odporniejsza na zmiany temperatur od standardowego materiału EVA, zapewniając w ten sposób komfort biegu i osiągi w wysokiej amplitudzie temperatur.

Rewolucja w amortyzacji: adidas Boost zmienia bieganieadidas
fot. adidas

a. Materiał piankowy BOOST™ łączy na pozór sprzeczne korzyści - miękkość, wygodę i efektywną amortyzację.

b. Dodatkowe technologie adidas zastosowane w butach Energy Boost to: specjalne wsparcie śródstopia, które stabilizuje stopę w bucie, rozbudowany system TORSION®, który od pięty aż po palce minimalizuje bezwładne poruszanie się stopy wewnątrz buta, podeszwa adiWEAR, która chroni but przed nadmiernym zużywaniem się w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie oraz zewnętrzny zapiętek, który maksymalizuje dopasowanie pięty i komfort w czasie biegu.

c. Większy komfort górnej części buta adidas Energy Boost zapewnia technologia TECHFIT z wysoce wytrzymałego i elastycznego poliuretanu. Gwarantuje optymalne dopasowanie i wsparcie dla całej stopy podczas ruchu. Oddychająca siateczka wykonana z meshu i strechu sprawia, że wnętrze zachowuje się jak skarpeta, równocześnie stabilizując i wspierając stopę.

d. Zwrot energii gwarantują małe kapsułki umieszczone w podeszwie. Dzięki swojej budowie gromadzą i uwalniają wytworzoną podczas biegu energię. Różnicę czuć już przy pierwszym założeniu.

e. Energy Boost jest kompatybilny z elektronicznym trenerem adidas miCoach SPEED_CELL™.

Rewolucja w amortyzacji: adidas Boost zmienia bieganieadidas
fot. adidas

Więcej informacji o butach adidas Energy Boost i zastosowanych w nich rozwiązaniach znajdziesz na stronach www.adidas.pl oraz www.facebook.com/adidasRunningPolska.

Energy Boost można nabyć w wybranych salonach adidas i sklepach partnerskich od 27 lutego. Cena: 649 zł.

A

REKLAMA