REKLAMA

Za nami czwarta edycja Mistrzostw Europy OCR!

Mistrzostwa Europy OCR odbyły się w dniach 27-30 czerwca 2019 r., w Gdyni na terenie Narodowego Stadionu Rugby oraz w jego okolicach. Zawody te zorientowane są na rozwój i promocję sportów przeszkodowych opartych na pokonywaniu różnorodnych i wymagających torów przeszkód.

OCR Grzegorz Szczechla, Sebastian Kasprzyk, Mateusz Demczyszak
Adrenalina, rywalizacja, pokonywanie własnych słabości, ale też dobra zabawa i współpraca – tak w skrócie można określić tę edycję!

Na przestrzeni ostatnich lat widzimy jak zainteresowanie OCR’em (biegami przeszkodowymi) mocno rośnie i zyskuje na popularności. Z roku na rok przybywa zawodników i drużyn, a sama dyscyplina staje się coraz bardziej profesjonalna. O popularności OCR świadczą także statystyki z poprzednich mistrzostw. W roku 2016, na Mistrzostwach Europy OCR w Nijmegen w Holandii, obecni byli przedstawiciele 23 krajów.

REKLAMA

Rok później, również w Holandii, ale tym razem w Flevonice udział wzięło już 27 krajów. Ubiegłoroczne Mistrzostwa w Esbjerg, w Danii zarejestrowały aż 32 państwa! Imponująca jest także liczba zawodników biorących udział w tym wydarzeniu. W 2016 roku było ok. 600 zawodników, a w 2018 roku już ponad 3000. Podczas IV edycji w Polsce było ponad 3000 zawodników z ponad 30 krajów!

W ramach Mistrzostw Europy OCR 2019 odbyły się następujące biegi:

 • Short Course/ Bieg krótki

5 km bieg z 40 przeszkodami.

 • Standard Course/ Bieg Standardowy

15 km bieg z 60 przeszkodami.

 • Team Relay/ Bieg drużynowy

9 km bieg z 60 przeszkodami.

 • Ninja Track

Nowy ultrakrótki dystans (150 m) z dżunglą przeszkód!

 • Open Race / Bieg otwarty

5 km bieg z 40 przeszkodami.

 • Kids Course/ Bieg dla dzieci

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Europy OCRE2019:

 1. Dania - 4 złote, 2 srebrne, 1 brązowy
 2. Polska - 1 złoty, 1 srebrny, 3 brązowy
 3. Szwecja - 1 złoty, 1 srebrny
 4. Belgia - 1 złoty, 1 brązowy
 5. Czechy - 1 złoty
 6. Rosja - 3 srebrne, 1 brązowy
 7. Białoruś - 1 srebrny
 8. Niemcy - 1 brązowy
 9. Hiszpania - 1 brązowy

Klasyfikacja zawiera wyniki z Elite Short, Elite Standard, Ninja Track, National Team Relay.

Klasyfikacja nie zawiera kat. Age Group.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.

Organizatorem Mistrzostw Europy OCR jest Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych (European Obstacle Sports Federation – EOSF).

Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych (EOSF) jest organizacją wspierającą i obejmującą swoim patronatem europejskie zawody związane z biegami przeszkodowymi. EOSF została założona w 2017 roku we Włoszech. Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych posiada w swoich szeregach krajowe organy zarządzające sportami przeszkodowymi. EOSF ma na celu promocję i rozwój OCR, jako dyscypliny sportowej na poziomie europejskim. Każdego roku EOSF lub jeden z jej członków organizuje Mistrzostwa Europy OCR.

W celu uzyskania informacji o EOSF, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] lub [email protected]

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA