Wyrwij się z Nietoperzem na Sziget – relacja z festiwalu Sziget 2015

Historia firmy Bacardi i jej rumu, to nie tylko walka z przeciwnościami losu, komunistycznym terrorem na Kubie, wywłaszczeniem i emigracją. To przede wszystkim historia niczym nieskrępowanej, doskonałej zabawy. W tym roku marka Bacardi zaprosiła swoich fanów do wspólnej podróży na festiwal Sziget. Zobaczcie relację z tego wydarzenia... i nie tylko.

Sziget, Wyspa Wolności Materiały prasowe

Bacardi w ciągu 150 lat stała się legendą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych rumów na świecie. Zasłynęła z epickich imprez na Kubie i od tamtych czasów towarzyszy wszystkim podczas najlepszych wydarzeń i muzycznych przygód dookoła świata. W tym roku wprowadzono nowy projekt – Bacardi Music GateAway, którego częścią była akcja „Wyrwij się z Nietoperzem na Sziget.”

REKLAMA

Projekt Bacardi Music GateAway polega na „wyrywaniu” z codzienności młodych ludzi i inspirowaniu ich do życia w sposób śmiały, odważny i pełen pasji. Dokładnie tak, jak rodzina Bacardi, która zawsze stawiała na pasję, marzenia, i miała odwagę je realizować.

Sziget, Wyspa WolnościMateriały prasowe
 

Sziget, Wyspa WolnościMateriały prasowe
 

Pierwszym przystankiem w tej niesamowitej podroży, jaką jest Bacardi Music GateAway, był Budapeszt i festiwal Sziget, na którym spotkało się ponad 440 tysięcy ludzi, z całego świata. Marka Bacardi miała tam swoją strefę, w której zagrał między innymi jej ambasador - DJ Adamus, jeden z najbardziej znanych polskich DJów. Towarzyszył mu jako MC – CNE czyli Człowiek Nowej Ery. Polska ekipa rozgrzała tego wieczoru parkiet do czerwoności.

Sziget, Wyspa WolnościMateriały prasowe
 

DJ AdamusMateriały prasowe
 

Do wspólnej zabawy zaproszono również nieposkromionych miłośników rumu i szalonych doznań muzycznych. Razem z Djem Adamusem i Nietoperzem, do Budapesztu wyrwało się czterech laureatów, wspólnego konkursu Bacardi i Radia ESKA, którzy zabrali ze sobą osoby towarzyszące.

Przez cztery dni pobytu na tym największym festiwalu w Europie Wschodniej, zobaczyli koncerty takich gwiazd jak Robbie Williams, Florence & The Machine, Selah Sue, Gentleman, Yellow Claw, Hernan Cataneo, i wielu innych. W tym roku znowu padł rekord! W tygodniu zabawy na Sziget Festival 2015 wzięło w sumie udział 441 tysięcy ludzi z 95 krajów!

Marka Bacardi jest uczestnikiem i często sponsorem najlepszych imprez na całym świecie - od Nowego Yorku, przez Londyn, Paryż, Warszawę, Moskwę, aż po Tokio, Bangkok i Sydney - dlatego nie mogło jej zabraknąć na Wyspie Wolności w Budapeszcie.

Melanż z tradycjami

Założona w 1862 roku w Santiago de Cuba firma Bacardi zrewolucjonizowała swoim rumem cały przemysł alkoholowy. Od tego czasu, opierając się na niezmienionej recepturze, rum Bacardi stał się najczęściej nagradzanym alkoholem świata - za jakość, smak i innowacyjność - a do firmy trafiło ponad 500 nagród i trofeów!

Nie każdy wie, że popularny na całym świecie drink Mojito powstał w latach 30. XX wieku na Kubie, właśnie na bazie białego rumu Bacardi.

Jak zrobić legendarne Bacardi Mojito:

 • 40 ml rumu Bacardi Carta Blanca
 • 2 kawałki limonki pokrojone w łódeczki
 • 6 listków świeżej mięty
 • 1 łyżeczka cukru trzcinowego
 • 20 ml wody źródlanej
 • gałązka świeżej mięty

Sposób przygotowania:

Delikatnie wyciśnij limonki z cukrem do szklanki. Rozetrzyj listki mięty w dłoniach, przetrzyj nimi krawędzie szklanki. Wypełnij ją do połowy kruszonym lodem, wlej Bacardi Carta Blanca i mieszaj do rozpuszczenia cukru. Dopełnij szklankę kruszonym lodem, wlej wodę i udekoruj gałązką mięty.

Mojito
Nie ma drinka na świecie, który mógłby pochwalić się takim ambasadorem. Ernest Hemingway był wielkim pisarzem i równie wielkim admiratorem rumu Bacardi i mojito. Niektórzy twierdzili wręcz, że opowiadanie, za które dostał nagrodę Pulitzera w 1954 powinno mieć tytuł "Stary człowiek i morze Mojito". 

Innym znanym i lubianym koktajlem na bazie rumu jest Bacardi Daiquiri. Nie ma innego drinka na świecie, który mógłby pochwalić się takim ambasadorem - Ernest Hemingway był wielkim pisarzem i równie wielkim admiratorem rumu Bacardi. Niektórzy twierdzili wręcz, że opowiadanie, za które dostał nagrodę Pulitzera w 1954 powinno mieć tytuł "Stary człowiek i morze Daiquiri".

Jak zrobić Bacardi Daiquiri:

 • 40 ml rumu Bacardi Carta Blanca
 • 20 ml świeżo wyciśniętego soku z limonki
 • 2 łyżeczki drobno mielonego cukru
 • kostki lodu
 • pokruszony lód

Sposób przygotowania:

Umieszczamy wszystkie składniki w shakerze i wypełniamy go w połowie kostkami lodu i pokruszonym lodem. Potrząsamy nim energicznie, aż stanie się bardzo zimny. Wymieszane składniki należy przecedzić przez gęste sitko wprost do schłodzonego kieliszka koktajlowego lub kieliszka typu coupette.

Sziget, Wyspa WolnościMateriały prasowe
 

Bar w butelce

 

 

Sziget, BacardiMateriały prasowe
 

W polskich sklepach można spotkać najczęściej trzy odmiany rumu, produkowanego przez Bacardi. Carta Blanca czyli lekki rum, idealny do przygotowywania koktajli takich jak Bacardi Mojito czy Bacardi Daiquiri.

Carta Oro to z kolei tradycyjny złoty rum o miękkim smaku, na bazie którego po raz pierwszy został przyrządzony kultowy koktajl Bacardi Cuba Libre. Carta Oro dojrzewa w lekko opalanych beczkach dębowych, a bogaty aromat wanilii, karmelu i migdałów, nadają głęboki smak i charakter drinkom przygotowywanym właśnie na jego bazie.

Najbardziej wyrafinowany smak ma Carta Negra. To rum o ciemnym, bardziej nasyconym i intensywnym aromacie, idealny na wieczorne spotkania z przyjaciółmi. W smaku rumu wyczuwalne są mocne owocowe nuty banana, karmelizowanego ananasa i melasy. Rum dojrzewa w opalanych beczkach dębowych od roku do 3 lat. W tym czasie trunek nabiera mocnego karmelowego zapachu.

Wejdź na www.facebook.com/BacardiPolska, zobacz zdjęcia z Sziget i poczuj niesamowitą moc tej imprezy .

REKLAMA