Wygraj bilet na koncert Erykah Badu!

Już 7 sierpnia we Wrocławiu wystąpi królowa soulu - Erykah Badu. Piękna, utalentowana i charyzmatyczna wokalistka zaśpiewa na Wyspie Słodowej w ramach tournee promującego trylogię "New Amerykah". Men's Health ma dla Ciebie wejściówkę na to niezwykłe wydarzenie!
Bod Helm
fot. Bode Helm (erykah-badu.com)

Erykah Badu to niezwykłe zjawisko muzyczne. Charyzmatyczna wokalistka, obdarzona wspaniałą urodą, zniewalającym głosem i ogromnym talentem. W muzyce soul obecnie nie ma sobie równych. Ma na koncie 6 solowych albumów i wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym aż 4 nagrody Grammy.

Zadebiutowała w 1997 roku albumem "Baduizm", który w ciągu zaledwie kilku miesięcy od premiery sprzedał się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, osiągnął status pięciokrotnej platyny i przyniósł artystce 2 statuetki Grammy - za najlepszy album R&B i dla wokalistki R&B za najlepszy utwór za piosenkę "On & On". "Baduizm" wytyczył nowy kierunek muzyczny, nazwany przez dziennikarzy neo-soulem.

W tym samym roku ukazał się drugi album zatytułowany "Live", będący zapisem olbrzymiej trasy koncertowej Smokin’ Grooves Tour. Krążek ten sprzedał się w nakładzie ponad 2 milionów kopii, a piosenka "Tyrone" ukazała nową twarz Eryki jako uzdolnionej poetki i autorki tekstów.

Na swój trzeci album "Mama’s Gun" Erykah kazała czekać aż trzy lata. Cierpliwość fanów została jednak sowicie wynagrodzona, bowiem album okazał się kolejnym sukcesem i ugruntował i tak już silną pozycję wokalistki na rynku muzycznym. Po kolejnych 3 latach przerwy ukazał się kolejny, czwarty album Badu zatytułowany "Worldwide Underground".

W ramach trasy koncertowej promującej tę płytę, artystka odwiedziła po raz pierwszy Polskę, dając legendarny już koncert w Sali Kongresowej w Warszawie. Później występowała nad Wisłą jeszcze dwukrotnie - w 2006 r. w Warszawie w amfiteatrze w Parku Sowińskiego oraz w 2008 r. na Heineken Open'er Festival w Gdyni.

Dwa ostatnie jej albumy są częścią trylogii "New Amerykah". Płyta "New Amerykah Part One (4th World War)" z 2008 roku to swego rodzaju muzyczny manifest z zaangażowanymi społecznie i politycznie tekstami i brzmieniem. Wydany przed rokiem album "New Amerykah Part Two (Return of the Ankh)" to zupełnie inne emocje - to powrót do wnętrza, do emocji, które rodzą kreatywność i pasję - znaki rozpoznawcze Badu (poniżej możesz zobaczyć teledysk do singla "Window Seat" promującego to wydawnictwo). Premiera ostatniej części trylogii planowana jest na jesień tego roku.

 

 

Erykah Badu współpracowała z wieloma znakomitymi artystami, wśród których są między innymi Macy Grey, Chaka Khan, Busta Rhymes, OutKast, The Roots, D'Angelo, Common, Mos Def czy Jill Scott. Jest też właścicielką klubu Black Forest Theater w Dallas, gdzie organizuje liczne imprezy muzyczno-charytatywne. Należy do niej również wytwórnia płytowa Control FreaQ Records, która ma pomóc w karierze młodym artystom.

Na wskroś etniczna Erykah podkreśla swoje korzenie wyszukanym strojem, symboliką i stylem życia. Jest zapaloną weganką odważnie propagującą ideę weganizmu. Na jednym z koncertów jazzowych w Miami wystąpiła w koszulce z napisem "Bite me! I am a Vegan!".

Podczas tournee promującego trylogię "New Amerykah" Erykah Badu wystąpi w Polsce podczas aż trzykrotnie - 5 sierpnia w gdańskiej Ergo Arenie, 6 sierpnia ponownie w stołecznym Parku Sowińskiego oraz 7 sierpnia na wrocławskiej Wyspie Słodowej. Na ten ostatni koncert, będący jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń Ethno Jazz Festivalu, mamy dla Was 4 darmowe wejściówki - możecie wygrać je w konkursie, który w najbliższych dniach przeprowadzimy na profilu Men's Health na Facebooku. Jego zasady są proste:

1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dodanie profilu Men's Health Polska na Facebooku do swoich ulubionych (kliknięcie przycisku "Lubi to!" na naszym profilu). 

2. Konkurs podzielony będzie na 4 części - w środę (27 lipca), piątek (29 lipca), niedzielę (31 lipca) oraz wtorek (2 sierpnia) w okolicach godz. 15.00 na facebookowym profilu MH zamieścimy 2 pytania dotyczące Erykah Badu i jej twórczości.

3. Zwycięzcami każdej z 4 części konkursu będą te osoby, które jako pierwsze udzielą prawidłowych odpowiedzi na oba pytania konkursowe (ich odpowiedzi pojawią się jako komentarz do naszego konkursowego wpisu jako pierwsze).

4. Każdy z czterech zwycięzców otrzyma 1 darmową jednoosobową wejściówkę na koncert Erykah Badu na wrocławskiej Wyspie Słodowej w dniu 7 sierpnia, przy czym jedna osoba może wygrać tylko jedną wejściówkę.

5. W konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy Motor Presse Polska sp. z o.o., pracownicy firm organizujących koncert oraz członkowie ich rodzin.

Więcej o wrocławskim koncercie Erykah Badu dowiesz się na stronach Ethno Jazz Festival oraz wRock Fest. Bilety można kupić w serwisach Ticketpro i Eventim.

Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia (oraz wspaniałego koncertu)!

MH

REKLAMA