REKLAMA

Spray na odchudzanie: Włosi stworzyli aerozol, który pomaga schudnąć

Być może brzmi to dość fantastycznie, ale włoscy naukowcy twierdzą, że pewna mieszanka związków pochodzenia roślinnego w aerozolu może być skuteczną bronią w walce z nadwagą. Wyniki ich badań opublikował "International Journal of Obesity".

Być może brzmi to dość fantastycznie, ale włoscy naukowcy twierdzą, że pewna mieszanka związków pochodzenia roślinnego w aerozolu może być skuteczną bronią w walce z nadwagą. Wyniki ich badań opublikowano w październikowym numerze magazynu "International Journal of Obesity".

REKLAMA

Afrykańska roślina Griffonia simplicifolia, tygrysia trawa, niebiesko-zielone algi z jeziora Klamath w Oregonie oraz guarana, mniszek lekarski i karczoch - wyciąg z takich mniej lub bardziej egzotycznych roślin zawiera aplikowany pod język spray, który, zdaniem uczonych ze słonecznej Italii, może stać się sojusznikiem wszystkich ludzi walczących z nadwagą.

Najważniejszym z wymienionych składników ma być Griffonia simplicifolia, roślina rosnąca na zachodzie Czarnego Lądu, która jest bogata w związek o nazwie 5-HTP (5- hydroksytryptofan). Aminokwas ten odgrywa zasadniczą rolę w syntezie serotoniny, która jest ważnym regulatorem apetytu.

Włoscy badacze przeprowadzili testy na grupie blisko 30 kobiet z nadwagą, z których część poproszono o używanie aerozolu zawierającego dużą ilość 5-HTP 5 razy dziennie przez 2 miesiące. Reszta pań otrzymała z kolei spray z placebo. Przez cały okres trwania eksperymentu wszystkie kobiety realizowały ten sam program odchudzający.

Po jego zakończeniu kobiety, które używały aerozolu, przyznały, że przez cały czas jego stosowania czuły się bardziej syte, a po zważeniu wszystkich uczestniczek okazało się, że zrzuciły one więcej kilogramów, niż panie, którym podawano placebo.

Ten eksperyment oraz wcześniejsze badania, które również potwierdzają, że 5-HTP stymuluje produkcję serotoniny i pomaga obniżyć apetyt, dowodzą, że zawierający tę substancję i bazujący na wyłącznie naturalnych składnikach aerozol może być bezpiecznym i skutecznym środkiem ułatwiającym odchudzanie.

MH

Wróć do Newsroomu

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA