[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Spray na odchudzanie: Włosi stworzyli aerozol, który pomaga schudnąć

Być może brzmi to dość fantastycznie, ale włoscy naukowcy twierdzą, że pewna mieszanka związków pochodzenia roślinnego w aerozolu może być skuteczną bronią w walce z nadwagą. Wyniki ich badań opublikował "International Journal of Obesity".

Być może brzmi to dość fantastycznie, ale włoscy naukowcy twierdzą, że pewna mieszanka związków pochodzenia roślinnego w aerozolu może być skuteczną bronią w walce z nadwagą. Wyniki ich badań opublikowano w październikowym numerze magazynu "International Journal of Obesity".

Afrykańska roślina Griffonia simplicifolia, tygrysia trawa, niebiesko-zielone algi z jeziora Klamath w Oregonie oraz guarana, mniszek lekarski i karczoch - wyciąg z takich mniej lub bardziej egzotycznych roślin zawiera aplikowany pod język spray, który, zdaniem uczonych ze słonecznej Italii, może stać się sojusznikiem wszystkich ludzi walczących z nadwagą.

Najważniejszym z wymienionych składników ma być Griffonia simplicifolia, roślina rosnąca na zachodzie Czarnego Lądu, która jest bogata w związek o nazwie 5-HTP (5- hydroksytryptofan). Aminokwas ten odgrywa zasadniczą rolę w syntezie serotoniny, która jest ważnym regulatorem apetytu.

REKLAMA

Włoscy badacze przeprowadzili testy na grupie blisko 30 kobiet z nadwagą, z których część poproszono o używanie aerozolu zawierającego dużą ilość 5-HTP 5 razy dziennie przez 2 miesiące. Reszta pań otrzymała z kolei spray z placebo. Przez cały okres trwania eksperymentu wszystkie kobiety realizowały ten sam program odchudzający.

Po jego zakończeniu kobiety, które używały aerozolu, przyznały, że przez cały czas jego stosowania czuły się bardziej syte, a po zważeniu wszystkich uczestniczek okazało się, że zrzuciły one więcej kilogramów, niż panie, którym podawano placebo.

Ten eksperyment oraz wcześniejsze badania, które również potwierdzają, że 5-HTP stymuluje produkcję serotoniny i pomaga obniżyć apetyt, dowodzą, że zawierający tę substancję i bazujący na wyłącznie naturalnych składnikach aerozol może być bezpiecznym i skutecznym środkiem ułatwiającym odchudzanie.

MH

Wróć do Newsroomu

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij