REKLAMA

W czasie pandemii na własnym rowerze bezpieczniej

Fundacja Pro Bike & Dance prowadzi ogólnopolską akcję społeczną „Kup rower – własny rower bezpiecznym środkiem przemieszczania się w czasie epidemii”.

Bartłomiej Oleszczuk Invidia Me
Bartłomiej Oleszczuk z teamu kolarskiego Rybczyński Bikes Remmers, II wicemistrz mistrz Polski w maratonie MTB 2018, zwycięzca Beskidy MTB Trophy 2019 i zdobywca 3. miejsca w klasyfikacji generalnej Kaczmarek Electric MTB 2019. Fot. Fotografia Invidia Me
Akcja ta ma na celu zachęcenie osób, które dotychczas korzystały z transportu publicznego w codziennych dojazdach do pracy, aby w czasie epidemii Covid-19 przesiadły się na rower, który jest bezpieczniejszym środek przemieszczania się, bo pozwala na zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Ponieważ jazda rowerem przyczynia się do wzrostu odporności i w ten sposób zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na Covid-19, dlatego też organizatorzy akcji zachęcają do wykorzystywania roweru w celach rekreacyjnych – do weekendowych wycieczek rowerowych oraz do spędzenie rowerowego urlopu publikując informacje o regionach w Polsce szczególnie atrakcyjnych na rowerowe wakacje.

REKLAMA

Na facebookowym fanpage’u akcji - Wlasny rower w czasie epidemii - przeczytacie wywiady ze znanymi osobami, które w życiu codziennym korzystają z roweru, dla których rower to wyraz stylu życia – m. in. z Prezydentami Poznania Jackiem Jaśkowiakiem i Wrocławia Jackiem Sutrykiem.

Znajdziecie tam również informacje o rowerach, odzieży i akcesoriach rowerowych - przydatne dla osób zaczynających swoją przygodę z rowerem. Dowiecie się także jak właściwie dbać o rower, aby służył on jak najdłużej i bezawaryjnie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA