Wings For Life World Run: Wybierz sobie kapitana

Wings for Life World Run to nie tylko sportowa przygoda życia i możliwość wsparcia badań nad leczeniem uszkodzonego rdzenia kręgowego. To także okazja, by pobiec w drużynie wyjątkowego kapitana: Adama Małysza, Beaty Sadowskiej, Jerzego Skarżyńskiego lub Szymona Godźka.

Wings For Life
fot. Wings For Life

Do 4 maja, kiedy to wystartuje globalny bieg Wings for Life World Run zostały niespełna dwa miesiące. Tego dnia biegacze będą mogli rywalizować z zawodnikami startującymi w tym samym czasie na całym świecie: na 35 trasach, w 33 krajach, w tym także z Polsce - w Poznaniu. Będzie to także okazja do poznania swojego idola. Rejestrując się do biegu, można dołączyć do drużyny Adama Małysza, Beaty Sadowskiej, Szymona Godźka lub Jerzego Skarżyńskiego.

Cel biegu jest wspólny - zebranie jak największej ilości środków, które bezpośrednio przyczynią się do wynalezienia metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Każdy z kapitanów postawił sobie także cel indywidualny, jakim jest zachęcenie jak największej liczby uczestników do startu.

Przed biegiem członkowie drużyn spotkają się ze swoimi kapitanami, by przybić piątkę, zdobyć autograf i omówić strategię na bieg. Wygrywa ta drużyna, która w sumie przebiegnie najwięcej kilometrów, zanim poszczególni jej członkowie wyprzedzeni zostaną przez goniącą ich metę.

Do wybranej drużyny można dołączyć do 20 kwietnia, zapisując się do biegu poprzez poniżej zamieszczone linki lub w formularzu zgłoszeniowym na stronie www.wingsforlifeworldrun.com/pl/zapisz-sie, gdzie należy samodzielnie wpisać nazwę drużyny w polu KLUB.

Bezpośrednie linki do dołączenia do wybranych drużyn:

drużyna Szymona Godźka
drużyna Adama Małysza
drużyna Beaty Sadowskiej
drużyna Jerzego Skarżyńskiego.

Im liczniejszy team, tym większa szansa na zdobycie drużynowego zwycięstwa! Tym samym można przyczynić się do tego, aby w tym niezwykłym wydarzeniu jak najwięcej osób pobiegło dla tych, którzy nie mogą!

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie biegowe. Jego formuła zakłada start w tym samym momencie w 33 krajach i 37 lokalizacjach. Bieg rozpocznie się 4 maja 2014 r. o godz. 10:00 czasu UTC. W Polsce będzie to godzina 12:00. Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Bieg zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. W naszym kraju trasa rozpocznie się w Poznaniu nad jeziorem Maltańskim.

Hasło Wings for Life World Run brzmi "Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!". Celem jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Monika Kuszyńska - była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha - aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński - maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski - dwukrotny medalista paraolimpijski oraz dziennikarze sportowi: Marcin Rosłoń i Rafał Patyra.

Patronami medialnymi polskiej odsłony biegu Wings For Life World Run są magazyny Men's Health, Women's Health i Runner's World.

Więcej informacji o biegu na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com/pl

MH

REKLAMA