Wielki finał Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Festival!

W dniach 11 – 15 sierpnia na plaży w Jastarni odbędzie się najbardziej oczekiwana impreza tegorocznego sezonu kitesurfingowego, Ford Kite Festival.

Podczas tego etapu zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski we Freestyle`u i Kiteracingu, w którym w tym roku oglądamy także zawodników uprawiających Foilboarding.

REKLAMA

Wielki finał zmagań pucharowych wyłoni najlepszych w Polsce zawodników i zawodniczki w takich dyscyplinach jak Freestyle i Kiteracing. Rozstrzygnięcie Twin Tip Racingu odbędzie się w Międzyzdrojach podczas Summer Kite Festival.

Aktualnie, po dwóch etapach zawodów we Freestyle`u wśród kobiet prowadzi Kasia Lange, a wśród mężczyzn Posito Martinez, Dominikańczyk, który od kilku lat startuje w polskich rozgrywkach. Do walki z nim staną na pewno czołowi zawodnicy freestylowi tacy, jak Victor Borsuk czy Marek Rowiński, którzy również między sobą rywalizują o zwycięstwo w tej dyscyplinie.

W klasyfikacji Twin Tip Racing w kategorii open powalczą Tomek Janiak zwycięzca pierwszych zawodów Japa Cup oraz Arek Kusalewicz, zwycięzca drugich zawodów AZTORIN Kite Challenge zaliczanych do klasyfikacji pucharowej. Na Twin Tipie popłynie również aktualna liderka wśród kobiet, Agnieszka Grzymska. W grupie licznie reprezentowanych młodzików na pierwszym miejscu od dwóch edycji plasuje się Tomek Glazik.

W Foilboardingu o pierwsze miejsce powalczą najlepsi zawodnicy tej konkurencji, Błażej Ożóg i Maks Żakowski oraz Tomek Janiak.

Ford Kite Festival będzie największą jak dotychczas imprezą kitesurfingową w Polsce. Organizatorzy połączyli ogólnopolskie zawody i targi branżowe, podczas których będzie można zobaczyć i przetestować najnowszy sprzęt przygotowany przez producentów. Testować będzie można sprzęt czołowych firm takich, jak: North Kiteboarding, Ion, Nobile, Kiteborading, Core Kiteboarding, DaSilva Kiteboarding, Xenon Boards i RRD. GoPro zaprezentuje swoje wodoodporne kamery.

Podczas tego święta kitesurfingowego niespodzianką będzie koncert zespołu Roch, który zagra 12 sierpnia. Dla chętnych przewidziano również liczne konkursy z nagrodami. A podczas afterparty, 13 sierpnia, dla zawodników i kibiców najnowsze trendy w muzyce klubowej zaprezentuje Dj Prescot.

Podobnie jak w poprzednich, tak i w tej edycji zawodów, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, które ufundowali sponsorzy: North Kiteboarding, Ion, Aztorin, GoPro, Flow77 oraz patron imprezy, Ford Kite Cup.

Warto będzie powalczyć o zwycięstwo. Do walki, jak co roku zagrzewać będzie energetyczny Red Bull.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa, która co roku gości znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.fordcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.

Zapraszamy do śledzenia relacji na live stream (www.windfreaks.pl) oraz na stronie wydarzenia (https://www.facebook.com/events/1779812788921593/).

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz również:
Taśmy oporowe mogą skutecznie zastąpić cięższy sprzęt treningowy za ułamek jego ceny. Oferują przy tym większą wszechstronność. Zobacz, jak z nich umiejętnie korzystać.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA