[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Promocje

  • Widowiskowy finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015

REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
5.0

Widowiskowy finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015

W dniach 14-15 sierpnia rozegrano w Jastarni finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup. Ten sezon był wyjątkowy ze względu na wspaniałą pogodę, świetne warunki wiatrowe oraz dużą frekwencję zawodników – tegoroczna edycja Ford Kite Cup była jedną z najbardziej udanych w 10-letniej historii pucharu.

Ford Kite Cup 2015 fot. materiały prasowe

W kategorii Freeestyle Juniorów po pasjonującej walce zwyciężył Denis Żurik, wykonując czysto triki: "315", "bj3", "low mobe", "front blind". Finałowym rywalem Denisa był Wiktor Kun, który w półfinale pokonał faworyta tej kategorii Krzysztofa Issela. Ostatecznie Krzysztof musiał zadowolić się trzecim miejscem wywalczonym w bezpośrednim pojedynku z Wojtkiem Andrzejewskim. 

W kategorii Masters zwyciężył Czech Marek Zach, a kolejne miejsca na podium zajęli Łukasz Ceran i Dariusz Ziomek. Zawodniczki i zawodnicy we wszystkich kategoriach zaprezentowali znakomity i, co bardzo cieszy, dużo wyższy poziom niż w roku ubiegłym.

Kolejną z rozegranych konkurencji były Mistrzostwa Polski w kategorii Formuła Kite. W tej konkurencji udało się rozegrać 8 pasjonujących wyścigów przy wietrze od 7 do 17 węzłów. W pierwszych czterech wyścigach, rozgrywanych przy nieco słabszym wietrze, bezapelacyjnie dominował brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata Błażej Ożóg, Dzięki nienagannej technice i taktyce żeglowania w każdym wyścigu powiększał przewagę nad swoim najgroźniejszym rywalem Maksem Żakowskim oraz resztą stawki.

W następnych wyścigach Maksowi zaczął sprzyjać wiejący mocniej wiatr, co pozwoliło mu odrobić straty. O zwycięstwie w całych zawodach zdecydował ostatni wyścig. Od startu do mety zawodnicy płynęli bardzo blisko siebie walcząc o każdy metr i często ryzykując taktycznie, aby zyskać przewagę i wyprzedzić rywala. Walka toczyła się na każdej boi od startu do mety, ale ostatecznie różnicą zaledwie kilku metrów zwyciężył Maks Żakowski. Tym zwycięstwem zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski i triumf w klasyfikacji Pucharu Polski. Trzecie miejsce zajął zawodnik z Litwy Victoras Seputa, a czwarte robiący stałe postępy Tomasz Lenckowski.

Wśród młodzików zwyciężył Tomasz Lenckowski przed Tomaszem Glazikiem i Michałem Ruszukiem. W kategorii Kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Agnieszka Grzymska przed Adrianą Adam i ex aequo Magdaleną i Marią Łuczak. Kategorię Masters wygrał Victoras Seputa przed Markiem Rowińskim i Adamem Szymańskim.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Kite Cup 2015 fot. materiały prasowe

Po raz pierwszy w programie zawodów znalazła się konkurencja Twin Tip Racing, do której zgłosiło się ponad 40 zawodników. W tej konkurencji rozegrane zostały 4 wyścigi przy wietrze 12-16 węzłów. W trzech wyścigach wygrał Bartek Kulczyński i to on został zwycięzcą tej kategorii. Drugie miejsce wywalczył Kuba Kompała, a trzecie Tomasz Glazik.

Wśród kobiet zwyciężczynią tej kategorii została Maria Woźniak a kolejne stopnie podium zajęły Magdalena Łuczak i Adriana Adam.

Dwa dni przepełnione adrenaliną i emocjonującą rywalizacją w tak wielu konkurencjach i kategoriach, zakończyły jubileuszowy sezon Pucharu Polski Ford Kite Cup 2015.

Pula nagród w całym cyklu zawodów wyniosła 110 000 zł. Nagrody ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford, a także: North Kiteboarding i Ion – wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Aztorin - dystrybutor nowoczesnych, wodoodpornych zegarków, GoPro – producent kamer sportowych oraz firma Evokaii – surferska marka odzieżowa. Energii do sportowej walki dodawał Red Bull.

Więcej informacji oraz lista wszystkich zwycięzców na stronie: www.fordcup.pl oraz na Facebooku organizatora.

źródło: materiały prasowe

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij