Victor Borsuk zwycięża w Rewie

Zgodnie z prognozami pogody warunki wiatrowe nad Bałtykiem były doskonałe, więc podczas drugich zawodów z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje. Wygrywali faworyci, ale emocji nie brakowało.
Drugie zawody kitesurfingowego Pucharu Polski Ford Kite Cup 2011 w Rewie (fot. Łukasz Nazdraczew - Eureka)

Podobnie jak w pierwszych tegorocznych zawodach, rozegranych w maju w Chałupach, tak i tym razem do walki o miano najlepszych kitesurferów w Polsce stanęło około 30 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Głównymi konkurencjami był freestyle i racing, oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association) obowiązujących na zawodach międzynarodowych. Regaty odbywały się na cyplu w Rewie, dzięki czemu rywalizację kitesurferów obserwowało liczne grono kibiców.

Tym razem wśród startujących zawodniczek zabrakło Karoliny Winkowskiej, wielokrotnej triumfatorki zawodów Pucharu Polski i mistrzyni Polski w kitesurfingu. Pod jej nieobecność w konkurencji freestyle kobiet zwyciężyła po raz pierwszy Michalina Laskowska, pokonując debiutującą w tych zawodach Katarzyną Lange.

Wśród mężczyzn we freestyle'u najlepszy okazał się jeden z ośmiu zwycięzców pierwszych zawodów rozgrywanych w Chałupach - Victor Borsuk. Za nim uplasowali się kolejno Tomek Daktera, Wojtek Issel, Paweł Kiczka oraz Denis Żulik.

W racingu najlepszy okazał się Tomek Janiak, który pokonał kolejno Błażeja Ożoga, Łukasza Końskiego, Filipa Porzucka, Maksa Żakowskiego oraz Marka Rowińskiego seniora.

Wśród młodzików pierwsze miejsce zdobył Wojtek Issel przed Denisem Żurikiem i Krzysztofem Isselem, a w kategorii masters zwyciężył Tomek Janiak, wyprzedzając startującego po raz pierwszy Marcina Żadkowskiego oraz Michała Olbrychskiego, który zajął trzecie miejsce.

Przed nami jeszcze dwie edycje Pucharu Polski Ford Kite Cup: 15-17 lipca w Łebie oraz 13-15 sierpnia w Juracie. Ostatnie zawody w Juracie, które będą jednocześnie mistrzostwami Polski, po raz pierwszy będą też miały rangę pojedynczej eliminacji do mistrzostw świata.

Więcej szczegółów o zawodach Ford Kite Cup na stronie fordcup.pl.

Magazyn Men's Health jest patronem medialnym Pucharu Polski i mistrzostw Polski Ford Kite Cup 2011.

MH

REKLAMA