Trwa wyprawa marzeń fotopodróżnika

Indie, Nepal, Nowy Jork, Uganda. Te miejsca odwiedziła juz Maria "Saudade" Brzezińska podczas wyprawy, będącej główną nagrodą za zwycięstwo w konkursie fotograficznym "Praca jak marzenie". Owocem podróży są reportaże i zdjęcia z miejsc, do których dotarła.
Maria Brzezi
Jedno ze zdjęć fotopodróżniczki: ugandyjski chłopiec z małej wioski Katunguru (fot. Maria Brzezińska)

Ogłoszony w grudniu ubiegłego roku konkursu Fujifilm rozstrzygnięty został dopiero na początku kwietnia. Maria Brzezińska, z wykształcenia polityk społeczny, z zawodu nauczycielka angielskiego i specjalistka od zdrowego żywienia, okazała się najlepszą z 10 finalistów konkursu, wybranych przez jury po kilku etapach starannej selekcji uczestników.

Równo miesiąc po ogłoszeniu werdyktu, uzbrojona w sprzęt fotograficzny od Fujifilm, wyruszyła w podróż, którą na bieżąco relacjonuje na swoim blogu prowadzonym na stronie MyFinePix, uzupełniając swoje reporterskie wpisy zdjęciami, wykonywanymi w odwiedzanych przez siebie miejscach.

Opisuje w nim wizytę w organizacji Stop India, gdzie nowe życie dostają dziewczynki, które w dzieciństwie były trute, bite i gwałcone na słynnej (i nie jest to dobra sława) G.B. Road w Delhi, oraz Bringing Hope To The Family - afrykańskiej organizacji, która ratuje zarażone HIV i AIDS dzieci. Przytacza rozmowę z Ama Adhe, która przetrwała chińskie prześladowania, by dziś być żywym świadectwem okropieństw dziejących się w Tybecie, i przedstawia Ugandę, w której nie ma więc czego się obawiać tylko wtedy, gdy jest dzień („Za dnia Uganda jest spokojnym krajem, pełnym przyjaznych twarzy. Dopiero gdy zapada zmrok, odsłania się jej drugie oblicze" - pisze).

Ale Saudade pisze i fotografuje również miejsca pełne egzotyki i wspaniałych krajobrazów, przyjaznych spojrzeń i kolorowych miejsc, z których aż nie chce się wyjeżdżać. Za Saudade juz m.in. Indie, Uganda, Nepal i Nowy Jork. Przed nią między innymi Alpy. Zdjęcia wykonane podczas podróży oraz reportaże Marii Brzezińskiej znajdziesz na jej fotoblogowym profilu myfinepix.pl/pl/user/saudade.

MH

 

Zobacz również:
REKLAMA