[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Trwa wyprawa marzeń fotopodróżnika

Indie, Nepal, Nowy Jork, Uganda. Te miejsca odwiedziła juz Maria "Saudade" Brzezińska podczas wyprawy, będącej główną nagrodą za zwycięstwo w konkursie fotograficznym "Praca jak marzenie". Owocem podróży są reportaże i zdjęcia z miejsc, do których dotarła.
Jedno ze zdjęć fotopodróżniczki: ugandyjski chłopiec z małej wioski Katunguru (fot. Maria Brzezińska)
Ogłoszony w grudniu ubiegłego roku konkursu Fujifilm rozstrzygnięty został dopiero na początku kwietnia. Maria Brzezińska, z wykształcenia polityk społeczny, z zawodu nauczycielka angielskiego i specjalistka od zdrowego żywienia, okazała się najlepszą z 10 finalistów konkursu, wybranych przez jury po kilku etapach starannej selekcji uczestników.

Równo miesiąc po ogłoszeniu werdyktu, uzbrojona w sprzęt fotograficzny od Fujifilm, wyruszyła w podróż, którą na bieżąco relacjonuje na swoim blogu prowadzonym na stronie MyFinePix, uzupełniając swoje reporterskie wpisy zdjęciami, wykonywanymi w odwiedzanych przez siebie miejscach.

REKLAMA

Opisuje w nim wizytę w organizacji Stop India, gdzie nowe życie dostają dziewczynki, które w dzieciństwie były trute, bite i gwałcone na słynnej (i nie jest to dobra sława) G.B. Road w Delhi, oraz Bringing Hope To The Family - afrykańskiej organizacji, która ratuje zarażone HIV i AIDS dzieci. Przytacza rozmowę z Ama Adhe, która przetrwała chińskie prześladowania, by dziś być żywym świadectwem okropieństw dziejących się w Tybecie, i przedstawia Ugandę, w której nie ma więc czego się obawiać tylko wtedy, gdy jest dzień („Za dnia Uganda jest spokojnym krajem, pełnym przyjaznych twarzy. Dopiero gdy zapada zmrok, odsłania się jej drugie oblicze" - pisze).

Ale Saudade pisze i fotografuje również miejsca pełne egzotyki i wspaniałych krajobrazów, przyjaznych spojrzeń i kolorowych miejsc, z których aż nie chce się wyjeżdżać. Za Saudade juz m.in. Indie, Uganda, Nepal i Nowy Jork. Przed nią między innymi Alpy. Zdjęcia wykonane podczas podróży oraz reportaże Marii Brzezińskiej znajdziesz na jej fotoblogowym profilu myfinepix.pl/pl/user/saudade.

MH

 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij