[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.0

Trwa wyprawa marzeń fotopodróżnika

Indie, Nepal, Nowy Jork, Uganda. Te miejsca odwiedziła juz Maria "Saudade" Brzezińska podczas wyprawy, będącej główną nagrodą za zwycięstwo w konkursie fotograficznym "Praca jak marzenie". Owocem podróży są reportaże i zdjęcia z miejsc, do których dotarła.
Jedno ze zdjęć fotopodróżniczki: ugandyjski chłopiec z małej wioski Katunguru (fot. Maria Brzezińska)
Ogłoszony w grudniu ubiegłego roku konkursu Fujifilm rozstrzygnięty został dopiero na początku kwietnia. Maria Brzezińska, z wykształcenia polityk społeczny, z zawodu nauczycielka angielskiego i specjalistka od zdrowego żywienia, okazała się najlepszą z 10 finalistów konkursu, wybranych przez jury po kilku etapach starannej selekcji uczestników.

Równo miesiąc po ogłoszeniu werdyktu, uzbrojona w sprzęt fotograficzny od Fujifilm, wyruszyła w podróż, którą na bieżąco relacjonuje na swoim blogu prowadzonym na stronie MyFinePix, uzupełniając swoje reporterskie wpisy zdjęciami, wykonywanymi w odwiedzanych przez siebie miejscach.

REKLAMA

Opisuje w nim wizytę w organizacji Stop India, gdzie nowe życie dostają dziewczynki, które w dzieciństwie były trute, bite i gwałcone na słynnej (i nie jest to dobra sława) G.B. Road w Delhi, oraz Bringing Hope To The Family - afrykańskiej organizacji, która ratuje zarażone HIV i AIDS dzieci. Przytacza rozmowę z Ama Adhe, która przetrwała chińskie prześladowania, by dziś być żywym świadectwem okropieństw dziejących się w Tybecie, i przedstawia Ugandę, w której nie ma więc czego się obawiać tylko wtedy, gdy jest dzień („Za dnia Uganda jest spokojnym krajem, pełnym przyjaznych twarzy. Dopiero gdy zapada zmrok, odsłania się jej drugie oblicze" - pisze).

Ale Saudade pisze i fotografuje również miejsca pełne egzotyki i wspaniałych krajobrazów, przyjaznych spojrzeń i kolorowych miejsc, z których aż nie chce się wyjeżdżać. Za Saudade juz m.in. Indie, Uganda, Nepal i Nowy Jork. Przed nią między innymi Alpy. Zdjęcia wykonane podczas podróży oraz reportaże Marii Brzezińskiej znajdziesz na jej fotoblogowym profilu myfinepix.pl/pl/user/saudade.

MH

 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij