Trenuj jak Lewis Hamilton

Lewis Hamilton w ramach przygotowań do nowego sezonu Formuły 1 wziął udział w specjalnej sesji treningowej zorganizowanej przez firmę Reebok, której jest ambasadorem. Zobacz, jak jeden z najlepszych kierowców F1 pracuje nad swoją formą.
Reebok
Lewis Hamilton, jeden z najlepszych kierowców Formuły 1 i ambasador marki Reebok.

Wyścig Formuły 1 to wyzwanie dla ciała i umysłu kierowcy. Do zwycięstwa nie wystarczy być mistrzem kierownicy, jeśli kondycji i koncentracji wystarczy Ci tylko na połowę dystansu. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Lewis Hamilton, który w równym stopniu pracuje nad opanowaniem bolidu, co nad swoją wytrzymałością i siłą. Biega (również na nartach), trenuje z ciężarami, pracuje nad dynamiką.

"Nie potrzebuję budować masy mięśniowej - mówi Hamilton. - Ale moje mięśnie muszą być bardzo wytrzymałe, by znieść przeciążenia podczas 2-godzinnej walki na torze. Dlatego na siłowni robię dużo powtórzeń z mniejszymi obciążeniami, co daje mi pewność, że mięśnie nie zawiodą na torze".

Bieganie to nieodłączna część treningu mistrza świata z 2008 roku. "Stosuję zarówno długie biegi w jednym tempie, jak i interwały - mówi Lewis. - Wcześniej miałem problemy z kolanami, ale od kiedy biegam w butach z podeszwą ZigTech, które mają inny rozkład sił przy lądowaniu, zapomniałem o tej kontuzji".

Lewis Hamilton, ambasador marki Reebok, kontynuował swoje przygotowania do sezonu F1 2011, biorąc udział w specjalnie przygotowanej sesji treningowej w Monachium. Podczas treningu brytyjski kierowca rywalizował z dziennikarzami, wykonując serię ćwiczeń biegowych z wykorzystaniem... spadochronów, sanek i elastycznych taśm: 

 

 

Treningi prezentujące Lewisa w ubraniach i butach z kolekcji ZigTech sprawdziły maksimum jego możliwości podczas serii wymagających i unikalnych ćwiczeń wytrzymałościowych - od biegów ze spadochronem po biegi z obciążonymi sankami. Wraz z nim kolekcję testował szef działu Fitness magazynu Men's Health i redaktor redaktor naczelny polskiej edycji Runner's World - Marek Dudziński.

Podczas sesji treningowej Lewis Hamilton powiedział: "Miałem wiele zabawy w czasie serii treningów! Uwielbiam odkrywać nowe metody ćwiczeń, oczywiście jeśli oznacza to, że mogę ćwiczyć poza siłownią! Kolekcja ZigTech nie tylko wygląda świetnie, ale pozwala także na doskonałe samopoczucie. Podczas treningu cały czas czułem, że jestem pełen energii i świeżości".

MH

REKLAMA