Toughbook CF-31 – mobilny twardziel

Panasonic zaprezentował najnowszy model Toughbooka klasy ruggedized: CF-31. Nowe urządzenie gwarantuje dostęp do aplikacji i danych w najbardziej ekstremalnych warunkach terenowych.

Notebook Panasonic Toughbook CF-31
Notebook Panasonic Toughbook CF-31

Model CF-31 zastąpi CF-30, który dzięki swoim parametrom technicznym był z powodzeniem stosowany przez przedsiębiorstwa, służby ratunkowe czy wojsko. CF-31 jest jeszcze bardziej wytrzymały, wydajny i gwarantuje dłuższą pracę na baterii. Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach: Ekonomicznej, Standardowej i Zaawansowanej.

REKLAMA

CF-31 zapewnia dwa razy większą efektywność procesora niż CF-30 zachowując prawie takie same wymiary urządzenia. W wersjach Standardowej i Zaawansowanej moc obliczeniową zapewnia procesor Intel Core i5 z technologią V-Pro. Efektywność procesora gwarantują technologie Intel Turbo Boost Technology i Intel Multi-Threading.

CF-31 korzysta z technologii switchable graphics pozwalającej oszczędzać energię w czasie pracy mobilnej. Technologia switchable graphics umożliwia przełączanie pomiędzy podwyższoną wydajnością grafiki dedykowanego chipsetu graficznego ATI Mobility Radeon high-end HD 5650 z dedykowaną pamięcią RAM 512MB, a wewnętrzną grafiką Intel HD.

 

Możliwość pracy z danymi i aplikacjami znajdującymi się na monitorze nawet w ostrym świetle słonecznym jest kluczowa dla pracowników w terenie. Model Standardowy CF-31 wykorzystuje technologię Panasonic's Circular Polarizing, która umożliwia oglądanie wyraźnego obrazu dzięki jasności wyświetlania 1000 nitów i niskiemu współczynnikowi odbicia światła ekranu dotykowego XGA o przekątnej 13,1 cala. CF-31 jest dodatkowo wyposażony w wymienną osłonę ekranu LCD chroniącą go przed uszkodzeniami.

Dzięki obudowie wykonanej ze stopu magnezu (zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz) oraz osłonami nieprzepuszczającymi ciepła i chroniącymi przed zarysowaniami, model CF-31 jest obecnie najbardziej wytrzymałym Toughbookiem. Urządzenie wytrzymuje test upadku z wysokości 180 cm, przeprowadzony zgodnie ze standardem MIL-STD oraz posiada zwiększoną odporność na wstrząsy, działanie wody, pyłu i temperatury.

CF-31 ma zwiększone możliwości łączności bezprzewodowej z wbudowaną w ekran anteną radiową zapewniającą optymalną wydajność radia przez WWAN (opcjonalnie), WLAN, WIMAX (opcjonalnie) oraz Bluetooth. Wydłużenie czasu pracy urządzenia umożliwia dedykowany fizyczny wyłącznik sieci bezprzewodowej.

Ważną cechą CF-31 jest łatwość dostosowywania do szybko zmieniających się potrzeb użytkownika. CF-31 ma wbudowany dodatkowy slot, który można skonfigurować w zależności od potrzeby, jako drugą konfigurację LAN, firewire lub jako modem. Nowe interfejsy w postaci 4 portów USB, portu HDMI oraz opcjonalnie kamery internetowej uzupełniają wyposażenie CF-31.

Model Standardowy CF-31 pracując w oparciu o system Windows 7 umożliwia do 11,5 godziny pracy baterii, dzięki czemu urządzenie pracuje tak długo jak oczekują tego pracownicy terenowi.

CF-31 jest dostępny w Polsce od lipca w cenie od 15 000 zł.

MH

REKLAMA